Sr.

• USA Robert Downey Sr.

Dokumentární film o životě a bohaté kariéře filmového průkopníka Roberta Downeyho staršího. Robert Downey Jr. v tomhle snímku vzdává svému zesnulému otci hold. (Netflix)

Grimaldi

Sice jsem se doposud nedostal k seniorově tvorbě, ale je to rozhodně velice zajímavá osobnost. Hlavním důvodem vzniku tohoto dokumentu je snaha juniora se se svým otcem rozloučit něčím co miluje, tvorbou filmu. Divák se tak nedozví moc nových informací, ale zato jeho emoční stránka dostane prostor se projevit. Citlivé, vkusné a znova dokazující, že když něco končí, zároveň něco nového začíná. ()

Pavlínka9

Dlouho jsem ten dokument měla na seznamu a odkládala jsem ho. Za mě je to krásně natočené, ten koncept je tak příjemně "nenaplánovaných" a ne nějak striktní - zdali ano, tak je to ale tak pozvolné a příjemně plynoucí. Sr.neznám a jeho historie je hodně zajímavá a vztah, který tu Jr.odhalil - lehkost s jakou tíhou je to tam znázorněné - to j ena tom podle mě to nejlepší. Působí to na mě stejně nekomerčně a nezávisle, jako snímky, co točil Sr.celý život a Jr.tomu rozuměl a sžil se s tím..Moc zajímavý pohled na vztah, který všichni vědí, že brzy skončí... ()

SidneyP

Bohužel až posledních 20 minut ukazují, jaký by měl dokument grády, kdyby se takto jelo celou hodinu a půl. Více do hloubky v úrovni rodinné a vztahové, méně v té profesní. Rozdělení dokumentu na to, že jednu verzi dělá sám Sr. a jednu sám režisér tohoto snímku... proč? K čemu? Sr. nebyl kdovíjak uznávaný režisér, ani ve své době. Dokument mohl čerpat hlavně z rodinných dramat (a že jich tam bylo), tady je to však odloženo trochu na vedlejší kolej. Škoda, trailer navnadil. ()

Hall900

Dokumentární film o posledním  natáčení Roberta Downeyho Sr. . Tvar se časem mění v rozloučení se Sr. což je ale pravidlo  této hry na které obě strany na začátku přistoupí - vše se může časem změnit,  smazat.  Kdo neviděl nic od Sr. na rovinu říkám že film není pro vás. Za prvé, toto ani není výsledný film, ten viděl asi jen Jr.  s rodinou a má to tak být. Za druhé, těžko totiž odlišite kdy se jedná o lacinou snahu se zalíbit publiku a kdy se jedná o nefalšovanou poctu až nečekaných hlubin kam až se Sr.  snímky odvážily.   Což by byla škoda. Obzláště když opravdu je na co se dívat. ()

Conner.s

V mnoha ohledech silné, solidní pomník syna otci, který na něj měl obrovský vliv, v dobrém i zlém. Padne zde věta, naše rodina žila před objektivem za všech okolností. Vždy to vycházelo z Bobovi potřeby zachytit věci, lidi, místa, které ho zaujali, dívat se na svět svýma očima a tento nevšední pohled zprostředkovávat. To vidíme i zde. Kamera je přítomna ve chvílích, kdy už na tom není dobře, ale je zřetelné, že není otrávený z přítomnosti štábu či střiače v jeho ložnici, naopak, i na smrtelné posteli může dělat to, co ho celý život fascinuje a naplňuje. Je to jedinečná možnost tvořit do posledního dechu. Spoluvytvářet obraz sebe sama a trávit čas se synem stejně jako kdysi, před objektivem kamery za každých okolností. Kruh se uzavírá, narodíme se, tvoříme, zemřeme. 75% ()