gumli

Film triedy B, ale s medzinárodným obsadením. U nás neznámy, ťažšie dostupný. Je to síce hlúpy film s mizernými hereckými výkonmi, ale dobré sa naň pozerá, žiadna nuda, samá akcia od začiatku až do konca. Dal by sa zaradiť ako "Peplum" alebo "Sword and sandal", aj keď je trochu iný. Amazonky sú každému dobré známe z mytológie...Aj v tomto filme sú to sporo odene bojovníčky, ktoré dokonalé ovladaju meč, luk, a vedia dokonca niečo aj z kung fu a iných bojových umení.Na prvý pohľad vidno že film bol inšpirovaný japonským filmom "Sedem samurajov" alebo americkým filmom "Sedem statočných". Ani tu nechýbajú dedinčania, ktorý si musia niekoho najať, tentoraz to budú pre zmenu zlodeji, pretože Amazonky robia pravidelne výpady do dediny a berú všetko čo chcú, vrátane chlapov, ktorých používajú ako otrokov na ťažkú prácu a tiež ich potrebujú na plodenie detí. Amazonky sú veľmi kruté, zabíjajú aj svojich zranených, diabolský mučia toho koho chcú, privlastnia si čokoľvek a kohokoľvek. Film ale pôsobí niekedy až komický, aj keď to nie je komédia, ale vyvoláva úsmev. Hlavne posledná a záverečná bitka je fakt komická, hlavne Amazonky majú na tvárach zvláštne masky, čo vyvoláva smiech. ()