Sergio Leone: Ital, který vynalezl Ameriku

• Taliansko Sergio Leone - L'italiano che inventò l'America (viac)

Celosvětová pocta různých umělců legendárnímu italskému režisérovi Sergiu Leonemu, průkopníkovi westernového žánru a proslulému vytvořením subžánru „speghetti western“. (FunDinDung)

Klajnik

Informačně je to příliš plytké. Takové “letech světem” ale bylo zajímavé si poslechnout pár postřehů jiných filmařů na jeho dílo. ()

Enšpígl

Je věčná škoda, že Sergio nežije, protože pak by tenhle dokument dostal informační náboj jak stehnbo, ale stejně je nádherné vidět vidět ty největší režiséry všech dob jak vzpomínají na Sergia a jeho filmy. To co udělalo Warnes Bros Sergimu s Tenkeát v Americe považuji za jednu z největších prásaren v dejinách kinemtografie a ještě věco Sergio "musím dělat takový filmy, které miluju, jinak to nemá cenu" . Doufám, že si tento dokument najdou i naši režiséři super romantických komedií a vyzanacče hesla "musím dělat filmy, proto abych na nich vydělal co nejvíc prachů", protože to je ten hlavní rozdíl mezi Sergiem a nimi...srdce...filmařské srdce. ()

DaViD´82

Sestřih floskulí, kdy velikáni uctivě vzpomínají na velikána. Není to tak úplně o Leonem, není to tak úplně o jeho díle, není to tak úplně o jeho odkazu, není to tak úplně o vlivu na světovou kinematografii, není to tak úplně o nostalgických vzpomínkách a "příhodách z natáčení", není to tak úplně o osobní stránce. Prostě takové povrchní "letem Leoneho světem". Přínosné jedině pro někoho, kdo nemá tucha, že nějaký Leone vůbec kdy byl, nějaké ty nejlepší snímky kinematografie na kontě měl a nějaký ten osobitý styl, který mnohé ovlivnil, po sobě zanechal. ()

sheen

Rozhodně komplexnější dokument nežli Sergio Leone – portrét psance. Leone byl velikánem a je rozhodně jeden z nejlepších režisérů v historii Hollywoodu. Jsem rád, že tam o něm mluví Ennio i Clint. Tito tři pánové ve mě zažehli lásku k westernům. ()

Motinski

Krásny dokument. Leone bol určite osobnosť a sledovať ako o ňom s láskou a úctou hovoria také režisérske esá aké sa tu stretli bolo parádne. A to nemám moc rád Westerny. Pasáže s Morriconem alebo natáčanie Vtedy v Amerike mi spôsobovali zimomriavky a jediné čo výrazne podkopávalo nohy je tempo. Vlečie sa to podobne ako Leoneho filmy, čo je celkom trefné, no myslím si že ľuďom ktorý režiséra až tak nepoznajú to dá zabrať. Obsahovo by sa s tým tiež ešte dalo vyhrať ale ja som bol spokojný. Nádherná oddychová záležitosť čo milovníkom filmu proste musí sadnúť. ()

KoRner

Krásna pocta tomuto velikánovi svetového filmu. Každá hviezda, či už Spielberg, Scorsese, Tarrantino, Miller, Morricone, Wallach, De Niro alebo Eastwood naňho spomína s láskou a pri plačúcej Jennifer Connely mi prišlo ľúto, že som ho nepoznal aj ja. ()

Meteorista

Zajímavej dokument, kterej absolutně netlačí na pilu, plyne si svym tempem a hezky seznamuje diváka s panem režisérem. Dozvíme se místy i pikantní zajímavosti jak z jeho filmů, tak z jeho soukromí. A já byl naprosto, ale naprosto spokojen. ()

DonBraso

Sergio Leone byl kanón. Jeho majstrštyk detailní pohled na tváře protagonistů už je myslím jasný snad všem. Jako dokument je trochu škoda, že od Sergia toho moc nevíme. Dokument se striktně drží filmů a občas za uherák od někoho uslyšíte jaký to byl dobrák a jak se dobře s ním točilo. Je tam plno jiných režisérů, který mají na jeho tvorbu vlil. Rozhodně to šlo udělat ještě lépe, těžko říci, možná jiný dokumenty jsou obsáhlejší z jeho života mladíka, kromě toho, že měl tátu v oboru a jeho posláním bylo točit. A, že točil výborně. ()

Gabe

In Italy, there is no west. There is no frontier, there are no bandits, there are no Indians, there is no gold rush. So the inciters for making these films is not history, it is cinema. And whereas the American western is a myth, the Italian western is a myth about myth. ()