Parfumér

Vyšetřovatelka chce získat zpátky čich i milence, a tak spojí síly s výrobcem parfémů, který při vývoji dokonalé vůně využívá smrtící metody. (Netflix)

Arsenal83

Nepáčil sa mi ani ten experiment z 18. storočia, lebo mne príde ten príbeh fakt úchylný a psychický stav autora predlohy musí byť na úrovni Matoviča. Táto verzia sa však našťastie nestala galapredstavením hnusu, dalo sa to ako tak pozrieť. ()

Marze

Tahle punkově čichací směs žánrů není pro každého. Možná se bude libit divákům jenž mají rádi tísnivé, skličující a morbidní filmy. Námět má Parfumér vzrušující, ale vznikla velká nuda. ()

FilmFan24

Zcela zbytečná modernizace slavného románu Patricka Süskinda je zcela bez chuti a bez zápachu s otravným vše dovysvětlujícím voice-overem téměř v každém záběru. ()

BOURQUE

Moderná adaptácia Süskindovho románu, opäť v nemeckých rukách. V porovnaní s klasickou adaptáciou sa jedná o podpriemerné spracovanie, kde postavy nemajú dostatočnú hĺbku a ani vedenie príbehu nie je úplne dobré – to predovšetkým platí pre druhú polovinu príbehu. Film, ktorý v danej forme v podstate nebolo potrebné natočiť. Odporúčam radšej Tykwerovu verziu. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

Kakho-oto

Divný film o policajtce, kterou prostě nechcete. Za naději navrácení čichu je schopna spolupracovat s individuem, o kterém ví, že je vícenásobný vrah. ()

a0001

Policajtka bez čuchu, "asi po korone?!“, uzatvorí slovnú dohodu s vrahom x žien len preto aby jej vrátil čuch. Ten scenár je tak tupý, že by som jeho autorovi schválil v momente a bez výhrady invalidný dôchodok. ()