Nepovedzte mamičke, že opatrovateľka zomrela

• Slovensko Nehovor mamičke, že opatrovateľka zomrela (viac)

Když musí matka odjet na letní prázdniny do Austrálie kvůli práci, najme svým několika nezvedeným ratolestem milou stařenku jako opatrovatelku. Jenže jakmile se za mámou zavřou dvířka taxíku, ze stařenky se v momentě stane "jenerál" v sukních s píšťalkou v puse a začne děti prohánět skoro jako speciální jednotky při výcviku. A potom ji v podvečerní pohodě při posezení v televizním křesílku trefí šlak. Jenže děti nechtějí, aby se matka vrátila a tak se mrtvoly nápaditě zbaví a začnou se starat samy o sebe. Jaké je ale překvapení, když zjistí, že opatrovatelka měla všechny peníze u sebe a před nimi je ještě několik dlouhých týdnů volna? A tak se nejstarší dcera Sue Ellen (Christina Applegate) vydá do práce... (monolog)

monolog

Sranda to tedy byla. Ano, moc jsem se nasmál a to téměř od počátečních nadsázkou propečených titulků až k tomu zdařile vypointovanému konci. Ale teď vážně. Standardní ničím zajímavý rodinně komediální snímek, jakých vznikaly a vznikají mraky. Jeden dobrý vtípek tu je poměrově k deseti nudným či trapným či trapněnudným. Dějově je to jen klasika o tom, jak je tlupa harantů sama doma a co všechno nedělají, jak snadno se dá získat sakra dobrá práce (tedy pouze ve filmu z konce osmdesátých let) a jak je lepší jít přec jen na tu vejšku, která vám toho opravdu hodně dá (což je blbost). Co se mě týká, tak tahle komedie naprosto ničím nevybočuje z šedivě šedého průměru, možná jen svojí vysokou zapomenutelností. ()

Handle

Řekl bych, že tohle Vás asi ničím nepřekvapí - jedná se o průměrný film s naprosto jednoduchou zápletkou. Avšak na druhou stranu je film docela vtipný, nebo alespoň já jsem se párkrát opravdu od srdce zasmál. Snímku ale prostě bohužel něco chybí, nic nového nenabízí a proto se nejspíš mezi těma ostatníma tak trochu ztratil. Úplně špatný ale není a pokud máte rádi nenáročné komedie, chcete se pobavit a na chvíli vypnout, pak to docela i doporučuju... ()

Falko

Asi priblizne pred 18-timi rokmi, ked tento film vychadzal na videokazetach ma tato komedia velmi bavila, dovod bol ten, ze ako 15-rocny som sa dival na tento film uplne inak, ako dnes. Uplnou nahodou som tento film objavil v telke a tak som si ho chcel opät pripomenut a prekvapivo ma bavil aj dnes, aj ked mi bolo uplne jasne, ze je to len rodinna zabavna komedia, v ktorej vsetko, co robi hlavna hrdinka vo firme, by jej v realnom zivote vobec nepreslo, ale o to tu neslo. Jednoducho je to prijemna rodinna komedia, ktora splnila svoj ucel pobavit. Prekvapilo ma i to, ze reziser Stephen Herek natocil neskor aj krasnu dramu OPUS PANA HOLLANDA (1995) s Richardom Dreyfussom. _________ Christina Applegate - (Sue Ellen Crandell) +++ Joanna Cassidy - (Rose Lindsey) +++ John Getz - (Gus) +++ Josh Charles - (Bryan) +++ Keith Coogan - (Kenny Crandell) +++ Concetta Tomei - (Mama) +++ David Duchovny - (Bruce) +++ Kimmy Robertson - (Cathy) +++ Jayne Brook - (Carolyn) +++ Christopher Plummer - (Howard) +++ ()

mira.l

Na jednu stranu se chce napsat "zlaté devadesátky", na stranu druhou je to pěkná pitomost:). Já osobně jsem teda čekal, že pečovatelka jim bude zatápět poněkud déle než těch - kolik to bylo - max. 5 minut? Krom Sue Ellen (i když občas i ona) byli ostatní sourozenci zralý akorát tak na pár facek, obzvlášť ten nejstarší bratříček. ()

kingik

Když děti zůstanou bez dozoru je ke katastrofě blízko. A ta nenechá na sebe dlouho čekat. Paní, která se měla starat o dobrý chod domácnosti vytuhne a milé odrostlejší detičky tuhle skutečnost nikomu nenahlásí. Chtějí si ještě užívat dny bez mámy a stejně tak jak bude tenhle film nezáživně pokračovat po úmrtí pečovatelky, vyvstane otázka na co tenhle film vlastně vznikl. Námět je ukradený a jen mírně vylepšený z jiných filmů s "mrtvolou" a svojí triviálností si moc dobré jméno neudělá. V podstatě se tady nevyskytuje vtip.Tedy vyskytuje,abych nekecal, ale mě to tedy nerozesmálo. Svým formátem se film blíží televizním parametrům a tam se také mnohem více hodí než do kin ve kterých se dokonce hrál. Záměrem tvůrců bylo asi (to fakt přesně nevím) natočit černohumornou komedii se situační komikou pro mládež. Ano, nenároční diváci si film užijí, ale přece jenom pronudit se celým filmem to přece není žádný divácký zážitek. Stephen Herek šel hodně pod svoje možnosti a nedokázal do svého filmu vložit nic co by utkvělo v paměti. Komedie by měla být vtipná, ale o téhle platí, že je na 100% nevtipná. Kladně hodnotím pouze dabing a snad i tu přihlouplou Christinu Applegate. Mé hodnocení: 20% ()

• Původně se film měl jmenovat The Real World. Z názvu nakonec sešlo, kvůli pořadu se stejným jménem, který měl běžet na MTV - The Real World (1992). (DexMASTER094)
  • Většina filmů s ratingem PG-13 povoluje jedno užití slova „fuck“ bez sexuálního kontextu. V tomto filmu je možné slyšet sedm těchto slov, přičemž rating je stále PG-13. (DexMASTER094)
  • Tento film se natáčel v Kalifornii. (reich)