Silné atmosférické poruchy způsobené přibližující se planetou Mongo zapříčiní neovladatelnost letadla Flashe Gordona, který je na palubě doprovázen Dale Andersonovou. Pomocí padáku se zachrání a dopadnou nedaleko místa, kde působí vynikající vědec dr. Zarkov. Dostanou úkoly a po jejich splnění se mohou vrátit domů. (Benjamin-L)

Kusko.t2

Čiernobiely Flash stvárnený Larrym "Buster" Crabbeom, vyšportovaným chlapíkom vo vesmírnych kraťáskoch, pevnou postavou a čistým srdcom, zachraňujúcim Zem pred rozmáhajúcou sa krutovládou vládcu vesmíru, Mingom. Ten má na svojej domovskej planéte Mongo pre Flasha pripravených množstvo nástrah a podpásoviek a tak sa záchranca Zeme spolu so svojimi kumpánmi na nedostatok dobrodružstva sťažovať nemôže. Dlhšie seriálové sci-fičko rozdelené na 13 kapitol, končiace vždy nejako “napínavo” síce v dobe svojho vzniku zhltlo trojnásobok toho čo ostatné filmy, dnes ale hlavne pobaví. Rok 1938 proste nepustí. Lietajúce taniere a raketky na šnúrkach, gumené nemotorné príšerky, zvieratká zväčšené až do dinosaurých rozmerov, kopec všelijakých zlepšovákov, honosné sály imperátora Minga a priehľadne jasný dej a naivita ako z detských rozprávkových čias, to všetko a kopec ďalších vecí je tu samozrejme k videniu. ()

zelvopyr

Um-hm. Na to, o jakou jde legendu, jsem opravdu hodně skřípal zuby (nehty)... Netušil jsem totiž, že kultovnost spočívá evidentně v tom, že už v době vzniku si ze seriálu nejspíš všichni dělali srandu, jak je amatérský a prostoduchý... ()

PKD

Ach. Takové se dnes již nedělají.:( Co mě ale poněkud šokovalo, že i tato qulity pleasure klasika, byla vybrána pro zachování v Národním Filmovém Registru v USA. Stejně jako např. Letter from Unknown Woman.;-) A docela sprostá vykrádačka byla v ST Voyager. A několikráte.:) Si myslí, že to asi znalci nepoznají, nebo co. Haha! Long before Queen and Max von Sydow. Nemohu se rozhodnouti, jaká Aura je více HOT AS HELL. 36 or 80? ;-) special quest star...chobotnice, kterou si tak zamiloval Ed Wood.:) ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného kresleného seriálu Alexe Raymonda. (Hans.)