Hříchy naší matky

• USA Sins of Our Mother
USA, 2022, 2 h 21 min (Minutáž: 40–51 min)

Děti Lori Vallowové zmizí a při pátrání vyjde najevo série podezřelých úmrtí a vražda. Policie se zaměří i na jejího manžela, který spolu s ní očekává brzký konec světa. (Netflix)

rublik05

První epizoda mohla být jednoznačně malinko poutavější a svižnější, je to zkrátka taková ta typická úvodní (seznamovací) epizoda, se všemi klady i zápory. Nicméně druhá a třetí epizoda už jedou jak dobře promazaný stroj, nešetří podrobnostmi, ani na chvíli nenudí a překvapivě i vcelku rychle uběhnou. Příběh je velmi šokující a znepokojující, plný emocí, přestože zpočátku nic nenasvědčuje tomu, že to bude takový masakr. Naprostá šílenost. Případ je dle dostupných informací stále živý, takže bude zajímavé sledovat, jak to celé nakonec dopadne. Hříchy naší matky je každopádně jedna z těch lepších true crime minisérií, jaké lze na Netflixu najít. Silný příběh, který stojí za zhlédnutí. 8/10. ()

*CARNIFEX*

Tým, že sa snaží byť dokument pomerne podrobný, dostáva sa často do fáz, kedy nedokáže zasiahnuť tak, ako by to bolo v tomto prípade zapotreby. Súhlasím teda s názorom, že tento počin miestami pôsobí naozaj nudne. Lenže jedna vec sa mu musí nechať, i keď to nie je ani tak o kvalite spracovania, ale o osobnosti matky, ktorá vďaka tónu hlasu a kľudu, ktorý z nej doslova sála, vyvoláva pocity, že si nezaslúži nič iné, ako z rozbehu kopačku na zátylok. Druhá séria v nedohľadne .. ()

Warhorr

Zasrané fanatické hovada. Pozor, ačkoliv se to nezdá a děj plyne do první půle pomalejším tempem, ze všeho se vyklube šokující událost. Ze začátku se seznamujeme s členy rodiny, snažíme se pochopit jejich vzájemné vztahy a pomalu ale jistě se hrneme do víru dění. Vše začne nabírat obrátky při prvním úmrtí. Jenže pak se ta zubatá začne objevovat až nějak moc často. Třetí díl je velkým a odporným vyvrcholením, kdy se mi zachtělo zvracet. Nevím jestli kvůli zjištění, co se vlastně stalo anebo z obou protagonistů. Stačí jeden fanatik a manipulátor v jednom, který Vám vtrhne do života a pak se z toho vyklube toto. Velice smutné a nepříjemné. Škoda toho nepříliš zajímavého začátku, možná to mohl být letošní top true crime. I přesto hodnotím velice kladně a fandové žánru by neměli přehlédnout. ()

Djoker

Není nic smutnějšího, než když se na vraždě dětí podílí jejich vlastní matka, a jelikož jsme v USA, tak příčinou je skoro jako vždy náboženský fanatismus. Hromadění mrtvol kolem jedné poblázněné sektářské dvojice si svůj dokument jistě zasloužilo, protože jde bez debat o velkou šílenost. Na rozlehlém poli true crime ovšem existují lepší exempláře. Tady je totiž od začátku jasné, kdo, koho a proč. ()

YumiOkami

všude samej ježíš, ďábel, pak nějaká týpka, "která vidí do budoucnosti" (hele já jsem taky 2x málem umřela, ale nic teda nevidim).... náboženství je nebezpečná věc. všichni věří na věci, který ani neexistujou a potom kvůli tomu vraždí. místo tohodle dokumentu doporučuju video od "krimi příběhy" na youtube. je rozhodně lepší, než tenhle mess. tady máte odkaz boys. ()