The Price We Pay

• Kanada The Price We Pay (viac)

Po lúpežnom prepadnutí záložne sa traja zločinci a ich rukojemníčka Grace (Gigi Zumbado) uchýlia na odľahlý statok, kde objavia tajnú kobku s dôkazmi o sadistickom násilí. A keď sa domov vráti domáci pán, rozpúta sa peklo... (Arsenal83)

Marceloo

Pre mňa najlepší hixploitation od druhého Wolf Creeku a excelentné oživenie tohoto viac-menej mŕtveho hororového subžánru. Ryuhei Kitamura vie presne čo hororoví fanúšikovia od filmu chcú a to im aj prináša. Nadupaná banda zbojníkov, ktorí hláškujú pri každej interakcii (tu lutujem divákov nehovoriacich anglicky, pretože v preklade sa toho dosť stratí), nádherná rukojemníčka v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, rodina zmagorených vidlákov s fanatickou ideológiou a v neposlednom rade telesné končatiny a tekutiny lietajúce na každú stranu. V závere prišli trochu zbytočné hrátky s kamerou a osvetlením, ale to režisérovi odpustím. Milujem tieto horory, v ktorých vlastne nikto nie je tým dobrým a nehrá sa tu na nejaké moralizovanie. Po viac ako roku zaslúžených päť pre celovečerný horor od ktorého som ani na sekundu nedokázal odtrhnúť zrak a už sa nemôžem dočkať, kedy si to pozriem zase. ()

Kudly4

Režisér výborných brutalit The Midnight Meat Train a No One Lives. No, tyhle své dva Horory, už zřejmě nepřekoná, ač teda tenhle se jim mohl v klidu rovnat, ale bohužel. Moc nechápu, proč Kitamura nepřitvrdil,  neodlehčil to a nenatočil prostě starý, dobrý Exploitation/Hixploitation. Chyběla zde ta klasická, brutální, úvodní scéna a ta dvoumetrová, obludná ženská, se taky mohla víc vyřádit. Ta finální scéna s ostnatým drátem, byla skvělá, ale je to jediná zapamatovatelná morda, z celého filmu. Škoda. Takhle je The Price We Pay, pouze na jedno zhlédnutí. Btw, když jsem viděl ten plakát, myslel jsem si, že jde o nějakou jihoamerickou telenovelu =) (130. hodnocení) ()

M.i.k.e

podle obsazení sem čekal další zbytečný béčkový akčňák a místo toho sem dostal zbytečný avšak celkem koukatelný béčkový horůrek, ve kterém kriminálníci vezmou rukojmí a poté co se jim rozbije auto se všichni dostanou do spárů šíleného doktora jeho pravé ruky Michealy Myersové. Nic převratného The Price We Pay nepřináší a toho gore by klidně mohlo být víc, ale v té bídě které jinak v tomhle žánru vzniká to vlastně docela ušlo. Stále mě každopádně zaráží, že Emile Hrisch v poslední době vymetá druhořadé filmy, protože si stále myslím, že má na víc...40% ()

Gilmour93

Nemocnice na kraji Nového Mexika.. Jedna z věcí, co mě nalákala, jsou dvě známá jména v hlavních rolích. Snaha přiblížit se k páru Clooney, Tarantino před dobrodružstvím v Titty Twisteru tam je, ale zatímco Dorffovi jde toho tvrďáka věřit, obrýlený Hirsch působí jako knihovník, kterého vykolejila porucha kávovaru. Problém je, že do odhalení účelu odlehlého ranče to nemá čím zaujmout a po nástupu majitelů to není o moc lepší. Primář Sova trpí klasickým neduhem záporáků a epicky vysvětluje své pohnutky, pivotmanka Čeňková divně kvílí a odvádí špinavou práci a tak srdce jinak než pomocí rozvěrače hrudníku bude muset ukázat mladej doktor Blažej. Masky vypadají dosti lacině (nevím, kde nechali tvůrci oči) a jen kvůli prasárničkám jako napínání plotového drátu na živý sloupek si do textilu cvrnkat nebudu. To už mě v těchto dnech víc rozruší kandidát Makake McKňů, když svým kolovrátkem značky Prchal & Tünde blábolí o míre, pětikolke a především hovně.. ()

Morholt

Trojice renegátů a jedno rukojmí se po ne úplné vydařené loupeži uchýlí do odlehlého statku. A to se ukáže jako chyba. Nic převratného,, ale nese si to v sobě ducha oldschoolových béčkových krváků a to mě bavilo. První polovinu se sice nic moc nedělo a film se vlastně věnuje především postavám a jejich vztahům, což je vzhledem k  charakteru filmu trošku fauy pas, ale není to zase nic, co by se nedalo překousat. Druhá půlka je akčnější a krvavější vč. několika chuťovek a fajn masky a vlatně je tu plněno to, co jsem očekával. Sice je tu hromada logických přešlapů a kameraman by taky občas zasloužil proplesknout, ale to k tomu asi tak nějak patří. Herecky je to odpovídající a když už nic, tak na tu kubánskou holčinu se hezky dívá. Za mě OK. 65% ()

• Film je venovaný Tylerovi Sandersovi, ktorý hral Dannyho. Sanders zomrel vo veku 18 rokov na náhodné predávkovanie fentanylom niekoľko mesiacov po ukončení výroby. (Arsenal83)