Exorcismus mé nejlepší kamarádky

• USA My Best Friend's Exorcism

Tento hororový thriller je plný temného humoru a odehrává se v roce 1988, kdy se nejlepší kamarádky Abby (Elsie Fisherová) a Gretchen (Amiah Millerová) potýkají s nadpřirozeným démonem, který se zabydlí v Gretchenině těle. (Prime Video)

Daiker

Pokus o retro hororovou komedii se nepovedl. Obsazení hlavní postavy nechápu (nesympatická obluda z Texaského masakru)...... Už i ten styl retro Stranger Things mě moc nebere.... Nebylo to vtipné, zajímavé, natož napínavé a strašidelné..... Amazon (jako vždy) prostě Halloweenské origin filmy neumí..... ()

pumpkinqueen

Asi nebudu jediná kdo má pocit, že po Stranger Things se spousta režisérů snažila spoléhat na atmosféru osmdesátých let, kterou všichni tak milujeme. No někdy to bohužel opravdu nestačí a třeba tenhle snímek je důkazem toho, že osmdesátky prostě nejsou sázkou na jistotu, ač jsou velmi sympatickým prostředím pro horory. A určitě to nezachrání ani to, že do první půlhodiny nasekáme co nejvíce dobových pecek a dáme důraz na všechny ty nejtypičtější a nejoblíbenější detaily téhle doby, jako jsou krásný káry nebo parádní účesy a vohozy. Nemám ráda, když se film neumí rozhodnout, jakým směrem se bude ucházet. Tenhle příběh se chvíli snažil úmyslně působit jako totální komediální konina a v dalších minutách se tvářil naprosto nepřirozeně vážně. A fakt to na něj neházelo hezké světlo. Hororové komedie můžu, ale myslím si že je dost obtížné natočit nějakou fungující, kdy se příběh nezvrhne v totální trapárnu, kdy přestává fungovat jak humorná, tak hororová linka. A tady vlastně ani pořádně fungovat nezačala. Mělo to pár světlejších okamžiků, kdy se to už začínalo tvářit slibně, ale vždycky se to smetlo do koše s následujícím dějovým zvratem. Jsou páteční večery, kdy jsem docela nenáročným divákem a vážně mi stačí i troška té příjemné atmosféry a nepříliš složitý příběh, ale tohle fakt nešlo. ()

Astaroth12

Od tohto filmu som si nesľuboval žiadne extrémne exorcisticke scény, ale len odľahčenú paródiu na filmy z čias minulých. Preto som čakal, že to bude hlavne komédia, ale prakticky som sa pousmial len nad jednou scénou, inak vobec mi to neprišlo vtipne. Ale ako to nie je komédia, nie je to ani horor. Nie je tu vobec žiadne napätie, o krvi sa tu da len snívať a aj koniec skoro nič neukáže. Nečakal som Vyháňača diabla a ani Scary Movie, ale aspoň trocha zábavy som očakával, ale nič také sa tu neudialo. Film ide svojom nezaujímavou linkou, ale zas nenudí a tak celkom v pohode odsýpa. Postavy celkom sympatické a aj keď som čakal viacej vtipu i napätia, tak aspoň za slabé 3* to napokon bolo i keď poväčšine takýmto filmom dávam slabšie hodnotenie, tu spravím výnimku. ()

Marceloo

Najlepšie kamarátky Abby a Gretchen sa počas zábavy na chate vyberú do opusteného domu. Tu ich vystraší tajomná entita. Po tomto stretnutí sa Gretchen zmení na nepoznanie a Abby zisťuje, že sa jej v dome udialo niečo hrôzostrašné a všetko nasvedčuje tomu, že je jej najlepšia kamarátka posadnutá démonom. - Ovela znesitelnejšie, než som čakal. Hlavne vďaka výbornej hudbe, celkom slušnej práci s osemdesiatymi rokmi a sympatickým herečkám. Elsie Fisher ma dosť zaujala už v tohtoročnom texaskom masakri a tu potvrdila, že jej talent nechýba. Striedanie komediálnych a hororových prvkov funguje ideálne a vôbec by mi nevadilo pozrieť si aj pokračovanie s postavami v pozíciách, v ktorých ich vykreslil záver filmu. Neviem, ako dôverne to nasleduje knižnú predlohu, ale mňa tento netradičný exorcizmus dosť bavil. Plusové bodíky za krásny Ford Pinto, na ktorom jazdí aj Joyce Byers. ()

Arsenal83

Komický horor, ale komický neznamená vždy vtipný. V tomto prípade vôbec nie. Dobré sa pozerá akurát tak na Amiah Miller. Film má byť niečo ako paródia na tínedžerské filmy z 80. rokov, lenže stal sa skôr filmom, ktorý nie je vtipný, ani strašidelný. Dojem nezanechá ani finále, ktoré sa tvári grandiózne. Samozrejmosťou dnešnej doby nie je len povinná diverzita, ale jedna postava musela byť aj utajená queer osoba, ktorá musí bojovať s homofóbiou. To bola čisto režisérska voľba a nič s predlohou nemá spoločné. ()