Čtyři vysloužilí gangsteři chtějí mít na stará kolena klid. Ale odpočívat v pokoji nebudou.  Čtyři muži, kteří vysedávají na terase staromódního hotelu Raj Mahal na South Beach, kdysi měli všechno - moc, peníze, ženy i neotřesitelné postavení. Pravda, pohybovali se přitom na hraně zákona a řídili se heslem: účel světí prostředky. Dnes však jsou Bobby, Joey, Mike a Tony v důchodu a tráví své dny v poklidném nicnedělání. Jenže nad idylkou postarší čtveřice se stahují mraky - majitel chce celý hotel zrenovovat a přilákat bohatou klientelu. Nezbývá než vymyslet důmyslný plán, jak této situaci zabránit. Stačí ukradnout z márnice tělo a naaranžovat "vraždu". Nikdo však netuší, že to bylo tělo mafiána, jehož syn nečekanou situaci považuje za vyhlášení války gangů. A když se do případu začne plést i policie, končí legrace... (oficiálny text distribútora)

MJMilan

Mně se film velice líbil, asi jsem na něj měl i náladu. Nicméně výkon herců byl skvělý, především v české verzi vynikající dabing Stanislava Fišera. Příběh je o starých kamarádech - mafiánech, kterým na stará kolena chybí vzrušení jaké zažívali při předchozím povolání. Všechno to začne tím, že se mají všichni vystěhovat z jednoho hotelu a tak nalíčí past, kdy se v jejich hotelu objeví mrtvola bývalého ale již dříve mrtvého mafiána s ustřelenou hlavou. Nic netušící kamarádi tím ale vyprovokovali otce mrtvého muže, největšího drogového dealera ve městě. Omylem mu provedou ještě pár vylomenin, až se o ně začne zabývat policie v čele s dcerou jednoho z mafiánů ... ()

cross

Příjemná a nenáročná černá komedie pojednávající o poslední akcičce čtveřice mafiánských veteránů v důchodovém věku a jejich všedních starostech, do kterých trochu zasáhne nepříliš příjemná náhoda..Scénář je relativně velmi originální, ale obsahuje mírnější mezery a drobnosti, kterých by se bylo lepší vyvarovat. Čtveřici hlavních představitelů prakticky není co vytknout - jedná se o stárnoucí hereckou elitu, která si na podobné roličce musela evidentně zgustnout...Jinak bohužel již není co vychválit. Při závěrečné akci jsem ale šel téměř do kolen a celkově je film zábavou, která rozhodně nikoho neurazí.. I když má své mouchy. ()

5150

Tahle oddechovka mi absolutně kápla do noty. Byla svižná, vtipná a pač průběžné hodnocení 58% se mi zdá poněkud nízké, hodnotím na maximum co to de..)) ()

Pohrobek

Hodně povedená parodie zobrazující mafiánské páprdy, kterak prožívají své bídné stáří. Vyskytuje se zde mnoho povedených parodických scén z mafiánských i jiných filmů, nejvíce si film střílí ze samotných Mafiánů, kouzelné jsou např. otázka po podobě čtyř italských zabijáků směřovaná na vylekaného řidiče kamionu a především geniálně zkopírované použití bočního vchodu restaurace a následně suverénní procházka kuchyní. Dále film odkazuje např. na Kmotra (Vitovo stěžování na Sonnyho zevnějšek) anebo dokonce na Živý terč (masérské střídání). Momenty bez čtyř mafiánů jsou bohužel slabší, ale celkově je film možná až zbytečně krátký. ()

• Natáčelo se od 12. července do 6. září 1999 v Miami a Los Angeles (USA). (BMW12)