Richard Dreyfuss v úlohe súkromného detektíva Mosesa Winea, bývalého amerického študentského aktivistu šesťdesiatych rokov. Pátra po nezvestnom spoluaktivistovi z Berkeley. Ozve sa mu Lila, bývalá stará láska z vysokej školy. Lila chce, aby Moses pracoval pre Milesa Hawthornea, kandidáta na úrad guvernéra Kalifornie. Moses zistí, že po štáte sa rozširuje leták, na ktorom je Hawthorne odfotený s niekdajším radikálom Howardom Eppisom, ktorý je na úteku. Eppis bol odsúdený za vyvolávanie protivládnych nepokojov. Leták tvrdí, že Eppis podporuje Hawthornea, čo nie je pravda. Moses začne pátrať po iniciátorovi letáku - výsledky jeho pátrania sú smrteľné.. (oficiálny text distribútora)

Tiiso

Opět křížení dramatu, krimi a komedie. Vždycky mám problém s tím, že scény určené k zasmání, mě nepřipadají směšné. Zápletka kolem voleb a nasazení soukromého detektiva nevypadala nejhůře. Filmový způsob natáčení, kde se v rychlém sledu mění prostředí, se mě osobně celkem zamlouvalo. Dreyfuss podával dobrý výkon. Ale od poloviny filmu mě děj začínal již nudit a připadat neskutečný. Vše působilo dojmem, že se musí za každou cenu něco dít, herecké projevy počali být nepřesvědčivé a závěr s chystaným teroristickým útokem již byl očividný nesmysl. Takže bohužel. Dvě hvězdy za Dreyfussa. ()

Martin741

Kvalitny sivy sedivy film, kde sa patra po akomsi nezvestnom aktivistovi, v roli detektiva je tuna Richard Dreyfuss /Blizka setkani tretiho druhu, Jaws 1975/. To patranie sa potom zacne pekne srat a obcas patrania po nezvestnych su nebezpecne, toto je pritomne aj tu vo filme : 68 % ()

• Mandy Patinkin v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)