Investigátorský tím sa rozhodol skúmať tému, ktorá sa nakoniec ukázala ako oveľa zložitejšia, než by sa mohlo zdať. Téma brethariánstva v sebe skrýva mnohé nástrahy, na ktoré chcú Investigátori upriamiť divácku pozornosť. Vrátane rôznych experimentov, ktorých by sa mal investigátorský tím a takisto diváci, radšej vyvarovať. (RTVS)

Cappuccino

Jedna zo slabších častí. Téma síce opäť zaujímavá, ale epizóde výrazne chýbal experiment, ktorý by uviedol veci na pravú mieru. Chápem pohľad na neetickosť takéhoto skúmania, ale pokiaľ by do testu vstúpili iba ľudia s pečiatkou od psychológa, hádam by s tým nebol problém. Bez uvedenia štatistík a aspoň dvoch troch zahraničných príkladov to jednoducho stojí na vode. Výpovede podporovateľov bretariánstva mi prišli málo konfrontované a nečudoval by som sa, keby ho chcel niekto po zhliadnutí tejto časti skúsiť. V neposlednom rade mi prekážalo, že tvorcovia do časti zakomponovali odchod dvoch investigátorov. Nechápem, čo to malo s obsahom spoločné a nedozvedeli sme sa ani, kde vlastne boli. ()

sator

Argumentace vědecké strany je tradiční, vše co říkají pochází u učebnic nikoliv ze zkušenosti... Je to podobně věrohodné jako když nás učitelka učila o Africe v které nikdy nebyla...😎 Jak je to dlouho když věda tvrdila že nic těžšího vzduchu nemůže létat ? 😎 Cenný je vstup lékaře, ten ale jen prošel kursem, tedy netvrdí že je Bretharián...Čím dále více vychází na světlo že "ředitelé" planety nám lžou úplně ve všem, proč by zrovna v tomhle měli říkat pravdu? 😎 Bytostem s otevřenou myslí doporučuji: Na počátku bylo světlo a Žijeme z energie, jsme energie . 😉 ()

bubun

Jasně, paní, co vykládá, jak už 6 let nejí, a poslední jídlo měla 28.12. 2014, a pak jedním dechem dodá, že si před 14 dny dala kopeček zmrzliny ("jenom jeden!" - milá paní, to už je úplně jedno, i kdybyste sežrala jen půlku, je to pořád "jídlo"), s tím, že už zmrzlinu neměla "asi 2 roky"... jako wtf.... Jinak je super, že víme, že utajovaná konference byla vlastně svatební cesta toho mentalisty a Claire, to je hodně podstatná informace :D ()

Autogram

Jedna vec je dočasný pôst, druhou je tvrdenie, že niekto nemusí jesť vôbec dlhé roky alebo dokonca nepiť. V dokumente je kopec takýchto ľudí, čo toto tvrdia, len medzi rečou sa priznajú, že občas niečo zjedia, zmrzlinu, kávu, ovocie, a ktovie čo ďalšie, k čomu sa nepriznajú. A jeden z nich má v domácnosti chladničku, kávovar a komplet vybavenú kuchyňu. Načo? Jeden doktor na to išiel dokonca vedecky, deväť dni nejedol nepil a len tak mimochodom priznal, ze si umýval zuby (prečo?), navštevoval kúpele, kde sa vody nachlípal, a určite kopec ďalších vecí, ktoré psychicky vytesnil. Celé to bretariánstvo mi po filme pripadá ako psychický problém, keď človek nechce zomrieť ako anorektik, tak jedlo sám sebe zatají, a ešte sa tým ide chváliť. Experiment, bohužiaľ, nebol možný, lebo riskovať smrť človeka alebo trvalé poškodenie obličiek len pre experiment nie je v našich krajoch eticky prípustný. Alebo sa všetci mýlime a je úplne jednoduché vyriešiť nedostatok pitnej vody alebo nedostatok jedla pre miliardy ľudí. –––– Každý človek, každý bežný človek minimálne 80 % svojej energetickej potreby čerpá z prány. A len približne 20 % zabezpečí cez jedlo. Preto je veľmi ľahko to jedlo vynechať. –––– Jedno možné vysvětlení je, že lžou. ()

bobstock

Zákon zachování energie jde možná ohnout, ale nejde zlomit. To je jako kdybyste tvrdili, že umíte překonat rychlost světla. Tihle ezo nadpozemští případi by potřebovali skutečný experiment bez etické komise. Myslím, že by po pár dnech brečeli v komoře bez přístupu k čemukoliv. Lidé v dokumentu nevypadají, že by jejich tělo trpělo nějakým dlouhým půstem, prostě se jen přesvědčili, že nejedí a nepijí jako obyčejní lidé. ´´14 dnů jste nepil vodu? Ne.´´ A pak tam  hnedka dělá presíčko. Bůhví kolikpak jich pán na chaloupce loupne za den. :D  Slabší užvaněný díl bez experimentu..a manželé Kroulíkovi si z toho udělali promo na svatební cestu či co :D ()

Chudobka

Že by vážně někdo vůbec nejedl? A dokonce ani nepil? Podle mě nemožné. Dokument si představuji jinak. To, co investigátoři předvádějí, mi nepřipadá vůbec seriózní. Kromě několika odborníků, kteří mluví jasně a srozumitelně,  tam nechají  plácat pár podivných existencí, udělají nějaký pokus, o kterém je mi předem jasné, že nemůže vyjít a nakonec se divák vlastně nedozví nic.  Bez ohledu na to, co jsem si přečetla o panu Kroulíkovi ve wikipedii, je pro mě tento pořad zklamáním. ()

VLADEK

Takže investigace spočívá v tom, že necháme mluvit "zastánce" či "praktikující" a pak "druhou stranu", bez jakékoliv konfrontace a otázek? Zejména, když necháte mluvit pana Tichého. Tak takové "dokumenty" by lépe zvládla natočit AI. Za financování tohohle si ČT zaslouží minimálně bludný balvan. ()