V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

Radyo

Čekal jsem větší propadák, nebylo to tak strašné, jak mnozí prorokovali. Pravda je, že Wesley Snipes nemá a ani nikdy mít nebude charisma Harrisona Forda, ale když to člověk nebere jako volné pokračování Uprchílka a dívá se na to trochu jinýma očima, tak se dá říct, že jde o povedený thriller. ()

Gemini

Šerifové jsou skvělý film, který tentokrát nestojí ani tak na postavě uprchlíka, ale hlavně na Lovci Samu Gerardovi. Příběh je tentokrát záhadnější než v Uprchlíkovi a míří až na nejvyšší místa tajných služeb USA. Akční scény jsou špičkově natočené, obzvlášť honička v bažinách je nezapomenutelná - některé záběry by stálo za to zvěčnit jako fotografie (nebo spíš plakáty). Pro mě rozhodně klasika a příklad dobře natočeného thrilleru - tak jako "první díl". Jo a hudbu dělal Jerry Goldsmith;) 80% ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $57,167,405Tržby Celosvetovo $102,367,405║ Aj keď po kvalitách Utečenca moc toho nezostalo pre toto voľné pokračovanie ale určitý štandart si to udrží a tak môžeme sledovať aspoň slušný priemer, ktorý sa dá pozrieť aj viac krát bez toho aby nudil. /videl v kine: 65%/ ()

Djkoma

Výborné skoro pokračování Uprchlíka. Tentokrát se dostal na útěk Wesley Snipes, který hraje tak jak má. Jeho "lovec" Tommy L Jones je stále stejně přesvědčivý blázen a "drogový dealer" Downey Jr. se snaží jak může. Bohužel malinko chybí scénáři k dokonalosti. Režie je průměrná. ()

gouryella

Tommy Lee Jones si zde s chutí zopakoval roli z Uprchlíka, ale tím všechna pozitiva bohužel končí - režisér nám servíruje stokrát viděný příběh, který se od podprůměru liší právě jen díky Jonesovi. ()

Dever

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Nuggets and Bullets - Jerry Goldsmith ,2. Sinking Plane ,3. Heading for the Swamp ,4. Swamp Search ,5. Eyes on the City ,6. Airport Locker ,7. Following Chen ,8. Front Gate ,9. Free to Go ()

tron

„Radšej sa ho nebudeme pýtať, aký mal let.“ Ja si to obrovské sklamanie z kina pamätám dodnes. Keď som na Šerifoch bol v 90. rokoch, pripadali mi ako strašne nezáživný, mdlý a rutinný rip-off/spin-off megahitu Utečenec. Tommy Lee Jones nestíhal naboso, ani v kostýme sliepky. Jeho federálny šerif Gerard  bol iba slabým tieňom postavy, za ktorú získal pred 5. rokmi Oscara. Wesley Snipes sa do úlohy absolútne nehodil. Zďaleka najzábavnejší herecký výkon podávajúci Robert Downey sa tu objavil vlastne omylom a ani scéna s putami nás nezbavila pocitu, že si toho bol sakra dobre vedomý. A treba dodať, že oproti Utečencovi je to fakt riadny prepad kvality. Napriek istej stereotypnosti a neprekvapivosti však po desaťročiach, ktoré od premiéry ubehli, solídne baví. Výrazným spôsobom nudiť by ste sa nemali napriek tomu, že scenár už asi väčšie klišé byť nemohol. Akčných scén je málo a sú televízne, ale ďakujme aspoň za vydarenú pasáž z močiarov a slušné opakovania najslávnejších momentov z legendárnej jednotky (dopravná nehoda, skok, retrospektívy, Gerardov akčný preslov na začiatku lovu). Sklamal ma Gerardov tím, ktorý pripomína skôr partiu z maturitného večierka, než špičkových profesionálov, ktorí síce ešte nie sú úplne namol, ale pomaly sa k tomu blížia. Vážne netuším, ako do takto vystavaného príbehu preboha chceli zakomponovať Fordovu postavu z prvej časti (našťastie sa im na to Ford vybodol a tak museli prepísať scenár). Film každopádne pri rozpočte 60 miliónov na celom svete trhal ledva 102, trhák vyzerá inak, ale zas aj čisté fiasko. Najlepšie dopadol napokon asi Tommy, ktorý si od jednotky značne polepšil a za dvojku už ako hlavná hviezda obdržal šťavnatý honorár 10 miliónov. Kino Považan NMnV 1998 ()

dO_od

// Co to vypovídá o kriminálním systému Spojených států, když i ve druhém filmu nahání Tommy Lee Jones nevinného? Herecky supr, zbytek tentokrát o něco slabší. ()

movie

Solidní akční snímek, který není (myslím) nijak zvlášť špatný - ale prostě se nedá srovnávat s Uprchlíkem!To jsou prostě dva úplně jiné filmy! ()

Shit

Tady je vidět zjevná snaha o zopakování úspěchu uprchlíka s Hrrisonem Fordem, sice toho uprchlíka vyčórovali jak se jen dalo, ale trošku zapoměli na Harrisona a jelikož se Wesley na tohle moc nehodil, tak to je docela problém. Sice zůstal Tommy Lee Jones, ale ten na to sám nestačil a proto to dapadlo, tak jak to dopadlo ()

flanker.27

Zápletka sice dost přitažená za vlasy (zvláště totožnost a činnost hlavního záporáka), navíc Snipes se do role moc nehodí, i tak se ale dá na film docela dobře koukat díky celkem povedeným akčním scénám (přistání letadla je opravdu perfektní). Lepší průměr. ()

choze

Jelikož mě už originál neoslnil, nepřijde mi tenhle spin-off až tak špatný. V popředí se tu ocitá Sam Gerard-výborný Tommy Lee Jones, takže až tak nevadí, že nový uprchlík-profík nevzbuzuje ani zdaleka tolik sympatií jako ten starý-obyčejný člověk. Sice tomu chybí nějaká zapamatovatelnější akční scéna, ale je to dost hektické, aby se člověk většinu času nenudil a osvěžuje to i zápletka s tajnou službou. ()

Segrestor

1. Film jde ve stejných kolejích jak první film Uprchlík. Pochopitelně se dalo očekávat, že tým Sama Gerarda bude chytat nějakého uprchlíka, to zas takový hnidopich nejsem. Jde jen o to, že syžet příběhu je vlastně opsán z prvního dílu, jen si bohatší producenti usmyslili, že protentokrát by zločinec (SPOILER - zločinec je opět nevinný) mohl utéct z nějakého pompéznějšího dopravního prostředku. Tedy, místo autobusu rovnou letadlo. Obávám se, že pokud by měl vzniknout třetí díl, trestanci unesou raketu a Gerardův tým je bude nahánět po Měsíci. Prostě budou prohledávat i ten nejledovatější kráter, dokud toho pacholka nenajdou. Koneckonců, to bych si možná nechal líbit. 2. Ve filmu jsou do popředí protlačována ta stejná klišé. Už jen třeba to složení týmu. Je prostě takové, aby byl film pro všechny. Černoška, chlápek v saku, nováček nebo správňácký Cosma s výrazem králíčka Duracell. To, co fungovalo v jedničce, tady už jen obtěžuje. Já tam vidím jen trapné panáky a ne špičkový a hláškující tým. Dále opsali Harrisonův velký skok do megapeřejí. Tentokrát uprchlík skákal na vlak a Gerard zas jen čuměl. To už se ale vracím k bodu jedna. Opsané je všechno. I ten místní policista (funny local hero), který nezvládá situaci těsně po útěku vězňů. Je stejně bezradný jako ten v prvním díle. Jedna inovace tu ovšem je. A tou je Robert Downey Jr. Je to jistá ingredience, která dává filmu trochu nového glancu, je to oživení a díky tomu dokáže člověk získat dojem, že kouká na něco jiného, než na Uprchlíka, kde to jen Harrison Ford trošku přešvihl se solárkem. Přesto všechno se dá od toho odprostit a koukat tak na svižný akční film s dobrými herci. ()

Gilmour93

Nabízí se srovnání s filmem A.Davise, který je ve všech aspektech alespoň o třídu výš. Vidím to asi tak. Zatímco v jedničce Chief Deputy Marshal Samuel Gerard zahajuje akci slovy: „Poslouchejte, vážení! Uprchlík je na útěku asi 90 minut. Průměrná pěší rychlost v terénu bez zranění je 4 míle za hodinu. Tím vzniká rádius 6 mil. Od každého z vás chci, abyste prozkoumali centimetr po centimetru všechny čerpací stanice, sklady, farmy, kurníky, chlívky a psí boudy v daném okolí..“, tak v U.S. Marshals mohl klidně pronést prosté: „Nechte ho jít..“ ()

Hal_Moore

Tak tohle se Snipesovi povedlo. Klobouk dolů. Na Uprchlíka Šerifové sice zdaleka nemají, ale pobaví a to nemálo. Tommy Lee Jones si asi řekl, že opakování je matka moudrosti a střihl si stejnou roli z Uprchlíka. Paradoxně nejlepší postavou je hlavní záporák, jehož jméno zde z určitých spoilerových důvodů zveřejnit nehodlám. Vynikající kamera, slušná hudba, holohlavý Snipes a Tommy Lee "Uprchlík" Jones. No řekněte, není to skvělý? ()

genetique

Film síce na niektorých miestach až príliš kopíruje veľkofilm 'The Fugitive' s Fordom, no mne tento snímok príde nemenej atraktívny! Hlavne Snipes v podaní zdrhajúceho, Tommy Lee ešte stále sympaticky stíha, pár podarených nápadov a veľmi kvalitná thrillerová línia. Na atraktívnosti filmu uberá hlavne jeho pretiahnutá stopáž. 80%. ()

sniper18

Voľné pokračovanie kultového Utečenca, ktoré ale mňa bavilo o niečo viac. Film má síce jeden výraznejší zápor, neobsahuje ani jedinú sekvenciu, ktorá by sama o sebe bola skutočne zapamätaniahodná, či už akčnú, alebo aj akúkoľvek inú, takže v priebehu opakovaného sledovania sa nemám na čo konkrétne tešiť, ale celkovo sa na to pozerá veľmi dobre, po celý čas si udržuje nielen slušnú úroveň, aj aj napriek dĺžke dobré tempo, dej je zaujímavý, pričom nechýbajú ani nejaké tie zvraty, mňa to jednoducho baví. Môže za to určite aj obsadenie, Tommy Lee Jones sa pre takéto úlohy skvelo hodí, trochu sklamaním je ale Wesley Snipes, ktorý mi tu aj napriek dôležitosti úlohy prišiel dosť nevýrazný a navyše aj akčne úplne nevyužitý a pritom priestor tu na to bol, neviem, prečo mu neposkytli pár súbojov s agentmi, to málo, čo sa tu nájde nestojí vôbec za pozornosť. A všetky vedľajšie postavy mi prišli úplne ideálne, dokonca ma bavil aj Robert Downey Jr., v tých dobách sa na neho ešte dalo pozerať bez toho, aby som k nemu cítil odpor. Akcia vo svojej kategórii aj napriek nevýraznosti, zase nie je najhoršia, určite sa tu mohli nájsť aj nejaké plnohodnotné súboje a prestrelky, ale inak všetky tie naháňačky a úniky na poslednú chvíľu sú celkom obstojné a pre potreby filmu to aj celkom stačí. A režijne je to pravá druhá polovica deväťdesiatych rokov, jej štýl mi v podobných filmoch vyhovuje najviac. Takže Šerifovia sa pre mňa síce nestali žiadnou žánrovou klasikou, aj keď priestor tu na to bol, potrebovalo by to hlavne poriadne využiť Snipesa, ale aj tak mám tento film celkom rád a raz za pár rokov sa k nemu rád vraciam. 72% ()