Morganův otec přijde o svou firmu a rodina je nucena se přestěhovat do chudší čtvrti. Morgan měl vždy nějaké problémy, ale netušil, že jeho opravdové problémy začnou po přestupu na novou školu a že mu tentokrát půjde o život. (anuki)

dalia

Dnes už hodně nostalgicky působící studentský film z 80. let, míněno v dobrém, protože tyto filmy mám obvykle ráda a budí ve mně vzpomínky na tu atmosféru, dnes už někdy "ulítle" působící oblečení a účesy a vše, co k té době patří. Takový o dost drsnější "Diskopříběh", s tvrdší hudbou i rvačkami, ale podobnou romantickou dějovou linkou. Kamarádství mezi Morganem a Jimmym mohlo dostat ještě trochu víc prostoru, jsou spolu výborní. Jinak i po letech od vzniku velmi příjemný film a James Spader je tu skvělý na to, že je to vlastně první jeho velká role... ()

arkie

Skoro neznamy, avsak nezvykle dobry snimok s mladym (zacinajucim) James Spaderom, krasnou (prakticky karieru konciacou) Kim Richards a do pol pasa vyzlecenym 19-rocnym Robertom Downey jr (podla mojej zeny je na zozranie). Super scena, kde spieva Jim Carrol s upravenou (drsnou) verziou "It's Too Late" - yes, to make love with Sharon Tate. Vyrazne doporucujem, pokial mate aspon trochu chut na dekadenciu 80tych rokov. ()

Lacike

Zabudnuty 80s teenagersky poloklenot. Rebelant Morgan (James Spader) sa na novej strednej zamiluje do miestnej krasky, ale ta patri tupcovi, ktory ma neustale po ruke svoj gang a tak hlavneho hrdinu caka mnozstvo komplikacii. Nastastie sa Morgan spriateli s Jimmym (Robert Downey Jr), ktory mu obcas pomôze. Zacne sa to ako 80tkova verzia Rebela bez priciny s tou sialenou modou a dnes uz roztomilou retroatmosferou. Pri vybere pesniciek mali tvorcovia stastnu ruku a aj dnes je bez problemou pocuvatelna a niektore hudobne vystupy o ktore tu nie je nudza, su natolko chytlave, ze som mal chut si trochu podskocit do rytmu aj ja, aj ked som normalne v tomto smere nepouzitelne drevo. Bohuzial posledna tretina a cele finale strasne kazi vysledny dojem z celeho filmu. Cela ta nekonecne natahovana bitka v skladisku je strasne trapna a beckovo hlupa. S nejakym inteligentnejsim zaverom by som uvazoval aj nad stvrtou hviezdickou. Ale kvôli mladym a charizmatickym buducim hviezdam (Spader, Robert Downey Jr.) sa to oplati vidiet. Hlavne zeny si ich uziju neraz polonahych. 7/10. ()

PavelU

Jeden podzimní páteční večer roku 1995, já zrovna sleduji tento absolutně neznámý film. Tou dobou jsem Jamese Spadera sice už znal, ale netušil jsem, nakolik skvělým a zajímavým počinem se uvedl o 11 let dříve, než to tehdy vysílala dnešní Prima. Nyní je to už hodně dlouhá doba, ta ale na genialitě snímku nijak neubrala. Nutno podotknout, že jsem při prvním sledování měl i odpovídající věk, což jen podtrhlo to, o čem Rebel z mé školy byl. Hlavní hrdina mi tu připadal hodně cool, děj měl grády, hudba pěkně hrála. Zahrál si tam mladý Robert Downey Jr. V podstatě takový americký Discopříběh, jen mnohem drsnější, propracovanější a delší. Kdykoli znovu to vidím, z nostalgie si to samozřejmě vybavím. Cením si této vzpomínky. ()

Ant

Neprávem zapomenutý film, který je jedním z nejstylovějších počinů 80. let. Charismatický Spader jako středoškolský outlaw bojující za krásnou holku proti pouličnímu gangu. Premisa, která nemůže zní víc lacině, tady pozoruhodně funguje. Kazí to jen scénarista, který se nějak nemohl rozhodnout jestli píše středoškolské romantické drama nebo dospělý thriller. Kdo si potrpí na 80. léta, tak tohle je jejich perfektní ukázkou. ()

• Kim Richards (Frankie Croyden) používala počas natáčania erotických scén dablérku. (beso74)