Matty

Těžké retro. Ani po třech epizodách, které jsem měl možnost vidět, nevím, komu to je určené, potažmo kdo vypráví ke komu (protože Adam, vypravěč příběhu, mnoha událostem není přítomen). Humor je v lepším případě na úrovni prvních Prci, prci prciček, ale ani ty nesahaly k tak laciným vtipům o teplém štrůdlu a šampaňském a nepřirovnávaly gay sex k olivám (tedy k něčemu, čemu dotyčný musí postupně přijít na chuť). V horším případě je to prostě jen další ukecaný rodinný sitkom bez ksichtu, ve kterém se k sobě všichni pořád chovají dost necitlivě, až hnusně (v rámci rodiny i kamarádské party), a který se snaží dát prostor (a zavděčit) všem generacím. Stejně oldschool je stereotypní dělení postav podle genderu - hysterická manželka-semetrika (totéž její matka) vs rozvážný manžel (totéž jeho partner). Ve vedlejších rolích pak nerd a nerdka, sígr a třídní krasavice, prostě archetypy, které v amerických teen komediích frčely před 40 lety. Mladé postavy sice zaměstnává v podstatě jen sex a záležitosti z něj vyplývající (linka s neplánovaným početím a úvahami o interrupci si zaslouží malé plus, i když jde zase o téma, které v zahraničí bylo na pořadu dne cca před 15 lety), ale současně jsou až komicky puritánské, když dojde třeba na homosexualitu a vzduchem začnou lítat repliky typu „nic horšího naši rodinu nemohlo potkat“. Naivně věřím, že dnešní teenageři - jejichž realitu by seriál podle autorského týmu, hodně používajícího slovo „autenticita“, měl odrážet - jsou trochu progresivnější a mají víc rozměrů a zájmů a že jejich povědomí o popkultuře nezačíná u Hodného, zlého a ošklivého a nekončí u Deníku Bridget Jonesové (protože jiná, čerstvější díla nezmiňují). Herci jsou nejistí (srovnejte třeba s TBH), osobitý vizuální styl to nemá, ač práce se zlínskými lokacemi prozrazuje jistou snahu. Kdybyste to postavili vedle libovolného komerčního seriálu, nepoznáte rozdíl. Přechody od fekální pubertální komedie k dramatu o komplikovaných rodinných vztazích (přičemž víc vrstev mají jen dospělí) jsou nezvládnuté. Obě polohy se navzájem ruší, případně to vede k tomu, že diváci automaticky očekávají humor a smějí se i na místech, kde se řeší něco vážného (alespoň tak tomu bylo na projekci, které jsem se zúčastnil). Dynamiku utahaným epizodám (40 minut převážně šedivých dialogických scén je s tak karikaturními postavami fakt moc) dodává hlavně hudba. Voice over, v němž vypravěč popisuje třeba to, jak je vzteklý (což vidíme), je z velké části nadbytečný (případně subjektivní perspektiva nadrženého teenagera působí jako alibi, proč je na velkou část dívek pohlíženo jako na sexuální objekty). Těší mě, že natáčení probíhalo za přítomnosti koordinátorky intimity a podle principů udržitelné produkce, za to seriálu patří velké plus, ale jinak velké rozpaky a pocit studu. ()

poet

Taka typicka "progesivna rodinka" v ktorej nechýbaju vtipne momenty. Pre mna celkom slušný začiatok kde fungujú dialógy aj herecky je to celkom zvládnuté. Chapem že pri slove rodinna komedia davaju niektorí automaticky odpad ale toto si podla mna zaslúži lepšie hodnotenie. Skúste si pozrieť slovenskú seriálovú produkciu a pochopíte prečo.... Alebo radšej nie :) ()

Marze

Stylove americky rodinny serial , ktery je zalozeny na trapasech. O tom jak velke se zdaji byt problemy, ktere za par let zmizi. A o krutosti deti jen aby je nezavrhl kolektiv. Neni to urceno jen pro teenagery. Otec se rodine prizna, ze se zamiloval do muze a k priteli se odstehuje. Syn se podobne jako jeho spoluzaci nejvic boji vysmechu. Vypravejici teenager pocituje zivot jako utrpeni. V tomto dile mu po letech  vymenili tanecni partnerku, protoze by vypadaji "jako zirafa a slon". A ta nova jim pohrda. Paralelni postavou je jeho sestra, ktera resi zmenu pohlavi jeji kamosky, sve tehotenstvi a bratrovy spoluzaky. Zlin vytvari atmosferu provincnosti. Jazyk teenageru je odposlouchany presne. ()

Ryuuhei

Hodnotím sice první epizodu, ve skutečnosti jsem si pro začátek dal rovnou čtyři a už teď mohu říct, že se dost možná jedná o jeden z vůbec nejpovedenějších českých seriálů zaměřených primárně na dospívající. Příběhové linky mě zajímají, charaktery se postupně rozvíjí, je to zábavné, vtipné, zkrátka strašně super. Distribuce v rámci VOYO prospěla, cítím světové kvality. Ale nebudu předbíhat, rozhodně koukám dál! ()

LachtanShows

S tou Voyo produkcí to možná mnozí začínají brát vážně, já v tom stále shledávám opravdu nízké produkční hodnoty, třebaže marketing zvládá služba důstojně a přesně proto jsem se rozhodl zkusit Sex Education z Wishe. A ač bude asi trvat, než to začne bavit alespoň nad hranicí průměru, já jsem na další díly zvědav. ()

• Podobné odmítnutí taneční partnerkou, jako zažije Adam (Maxmilián Kocek) v této epizodě, zažil při své jepičí taneční kariéře i tvůrce seriálu Matěj Randár. (TV Nova)