Sex O'Clock

• Česko Sex O'Clock
Komédia / Rodinný
Česko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 30 min)

Kamera:

Václav Fronk

Hudba:

Jiří Burian

Petra Bučková, Jan Révai, Jana Švandová, Csongor Kassai, Sára Korbelová, Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Tomas Sean Pšenička, Leona, Kryštof Švehlík (viac)

Hlavním hrdinou Sex O’Clock je dospívající Adam (Maxmilián Kocek), který se až dosud zabýval především svou taneční kariérou a palčivou otázkou, kdy už konečně přijde o panictví. Jeho otec (Jan Révai) ale záhy převrátí celé rodině život naruby a odstartuje celý řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak babička (Jana Švandová). A to ještě nikdo netuší, s čím se bude muset v brzké době vypořádat Adamova sestra Ema (Sára Korbelová), zatímco Adam nejspíše na tanečním kurzu právě potkal největší lásku svého dosavadního života (Karolin Omastová). (Voyo)

M.i.k.e

úplně se mi sice nelíbí to srovnání se Sex Eductaion, které je stále o dvě třídy někde jinde, ovšem v rámci české tvorby pro náctileté je Sex o clock zatím to nejlepší co u nás vzniklo. Nechybí tomu vtip a nadhled, stejně jako se tvůrci nebojí vážnějších témat, která u nás přeci jen nejsou probírána tak často jako za hranicemi. Ne vždy se sice tvůrcům podaří uhodit hřebíček na hlavičku a v některý momentech se spíš klouže po povrchu, ale i to je v našich končinách v tomhle žánru celkem úspěch. Tvůrci těch zlých, nevtipných generických vztahovek co u nás chodí do kin by si mohli vzít příklad, protože je vidět, že i u nás se dá tenhle žánr (bez ohledu na cílovku) dělat bez toho aby se divák cítil akorát tak trapně...70% ()

BarryLyndon

Jako občas je to jako kopírka Sex Ed až nepříjemně úsměvné. Ale díl po dílu si na to člověk zvykne a uvědomí si, že pokud nepočítáme tvorbu Řezníka, tak jsme tu asi lepší teenagerkou komedii neměli... No a na české poměry naprosto nevídaný normální sympatický gay pár.  Akorát si člověk uvědomí, že stárne, když se mu v seriálu a mladých slečnách hledajících sexualitu líbí nejvíc 40s maminky Zuzana Kanocz a Petra Bučková. Obě teda hot až na půdu... ()

fabecc1222

Až mě to překvapuje, že mě ještě dokázal zaujmout seriál o dospývání. Já, jako už "starej geront" mám k téhle generaci trochu daleko. Přecijen, dneska se ty rozdíly třeba i mezi lidma o deset let staršíma strašně navyšujou. Ta generace, o které pojednává seriál, je úplně jinde. Všichni píšou, že je to české "Sex Education", což jsem teda neviděl, tak napíšu, že je to české "Life is Strange", které jsem hrál opakovaně a tenhle seriál se mu opravdu dle mého velmi přibližuje. Jestli si z toho odnesu ještě něco dalšího, tak asi definitivní potvrzení averze vůči Sáře Korbelové, která je v každé roli (plus i její role samotná) naprosto nesnesitelná. Není zas tak lehký napsat ale vztahovku, která dokáže zaujmout jen postavama a vazbama mezi nima. Tady se to ale zatím povedlo a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dále. ()

Borrtex

Ve zpropadených českých televizních vodách nadmíru podařená, vtipná, osobitá a všestraně vyvážená drama série z rodinného prostředí. Překvapivě nápaditý scénář, kvalitní herecké výkony, skvělá hudba a výborná struktura z hlediska výprávění i střihu. Okolní prostředí blízkého Zlína podáno také velmi originálně. Oproti svému britskému předchůdci se drží při zemi a ve více konzervativnějším duchu, z čehož jsem měl zvláště v posledních dílech velkou radost. Skutečně velké a hlavně nečekané překvapení, u české produkce dávám zpravidla o jednu hvězdu více, protože tohle se u nás prostě příliš nevidí! ()

Lachtaan

Asi jsme s tím nikdo moc nepočítal, že Voyo v záplavě rychlokvašek, co sype z rukávu, doručí i něco takhle povedeného, obsazením trefného, emočně vybalancovaného a vtipem uhlazeného. Když byly loni oznamovány tituly služby pro letošní rok, tohle mě svým prvotním námětem samozřejmě okamžitě nalákalo, ale obavy, že půjde ve finále o lítostný brak, byly na místě. Naštěstí se hned snad ve 2. epizodě rozplynuly a já se nebojím říct, že z tohohle chci fakt klidně české Sex Education. ()

• Na zlínském gymnáziu učí stejně jako v seriálu profesorka Pešatová. (TV Nova)
  • Scény na atletickém stadionu se natáčely u sochy Emila Zátopka. (TV Nova)