Obi-Wan Kenobi: Jediův návrat

• USA Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

V tomto speciálu se dozvíme více o návratu Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, tak stejně jako o návratu Ewana McGregora a Haydena Christensena k jejich ikonickým rolím. Uvidíme režisérku Deborah Chow při práci, jak vede herce a štáb při tvorbě nových hrdinů a padouchů, kteří ožívají po boku oblíbených postav ságy Star Wars. (Disney+)

tomik99

Když pominu veškeré ty marketingové kecy a klišé, tak je to moc hezký dokument. Je vidět, že všichni zúčastnění do toho vložili lásku, čas a srdce. Je možná až velká škoda, že herci si po výprasku s prequely musí tím samým projít i nyní. Přál bych jim a celkově tomuto seriálu větší úspěch, lepší recenze a větší uznání u fanoušků. Dokument to byl ale skvělý. ()

filmmovier

Emocemi nabitý dokument, pohled do zákulisí natáčení Obi-Wanova seriálu, takové dokumenty já mám rád, protože většinou jsou i zajímavější než samotný hlavní produkt, a tak nějak to platí i tady. Zajímavý pohled do tvůrčího procesu lidí, kteří se na seriálu podíleli, informačně nabité a sakra zajímavé. A už jsem říkal, že je tahle hodina i sakra dojímavá? Pro fanoušky Star Wars povinnost - ať už se jim ten seriál líbí, nebo ne. ()

Motinski

Klasický, rutinný dokument o zákulisí seriálu čo u fanúšikov tak pohorel, že aj teraz pri sledovaní možno nebudú mať úplne tie pocity ako bolo zamýšľané. A musím priznať že aj mne sa to miestami stalo. Celý štáb sa nám snaží ukázať lásku ku Star Wars a obhájiť že ich prístup bol myslený dobre. To je fajn a vlastne im aj úprimne verím aj keď final výsledok bol aký bol. Nič úžasné sa tu síce nedozvieme, vidíme ale aspoň všetkých hercov dôležitých postáv ako komentujú a opisujú svoj pohľad na vec a značku celkovo. Tam to ale končí. Technicky ide o štandard ktorý ukáže natáčanie pár dôležitých scén, tvorbu makeupu alebo efektov a ajkeď zato ďakujem, čakal som niečo navyše. Stopáž je 1 hodina a ajtak sa mi posledných 15 minút zdalo dlhých. Kto seriál videl, nič nepokazí keď si pozrie aj toto, hlavne Ewan McGregor v dokumente ukazuje že je naozaj fanúšik a jeho interakcia s Haydenom bola super. ()

DJ_bart

Zajímavej dokument, který je paradoxně kvalitnější než samotný seriál.... především díky tomu, že zachycuje, co pro Ewana a Haydena znamená Star Wars univerzum – a samozřejmě i jejich vzájemná bromance. Zároveň jde o hodně hořký vhled do toho, čím vším seriál o Obi-wanu Kenobim byl, ale neměl být. Takhle zprasit příběh o nejmilovanější postavě v dějinách moderní kinematografie chce fakt umění, který je studiu Disney naprosto vlastní. ()

ForgetMeNot5

Takovýto SW dokument se rodí jen jednou za čas a musím říct, že se necítím vůbec guilty za napálení pěti hvězd. Líbí se mi, že celý tento speciál mapuje novou limited series (aspoň zatím) s Obi-wanem Kenobi a zároveň vzdává jakýsi tribut celému star wars universu. Byla jsem moc potěšena četnými BTS z prequels a OT, které jsou k vidění vůbec poprvé, Mnoho zajímavých postřehů z rozhovorů s castem a zejména dojemný comeback Haydena a Ewana do jejich rolí, na kterých mnoho z nás vyrůstalo. Ono je tedy ve výsledku celkem jedno, jaký má člověk názor na tento kontroverzní seriál, protože pokud máte rádi star wars, tento dokument si zkrátka užijete. ()