Angličanka

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

InJo

Malý klenot. Pozvolna a mírně komplikovaně vyprávěný, ale zato hodně drsný (místy až hororový) a velmi působivý pohled na Divoký západ očima aristokratky (Emily Blunt) a indiánského stopaře (boží Chaske Spencer), jejichž cesty svede dohromady tragická událost. Navíc je tam k vidění plejáda skvělých záporáků, z nichž většina jsou odporné zrůdy (duševně i fyzicky). Fanoušci Cormaca McCarthyho by určitě měli zkusit. 90 % ()

Rockerman

Jak pokrevní bratr se sestrou dobyli divoký Západ. O genderové otázce a bílý zlých a hodných rudých se vyjadřovat nebudu. Raději napíšu, že Emilka je stále krásná, že tempo je pomalé, jako v každém westernu a nevadí to a že se jedná o velmi dobrou sérii s hodně překvapivým rozuzlením, ikdyž likvidaci největšího padoucha jsem si představoval jinak. ()

Kothy

Emily Blunt poprvé pořádně v seriálu, a to pro ni v dost netradiční roli. Dostáváme se na divoký západ v roce 1890. Ona se sem vydá pomstít smrt syna a potká indiána. Ten ji zachrání, přidá se k ní a putují spolu na sever. Jak říkám, není to úplně klasický western a najdeme tu dost známých britských herců. Postupně se během cesty dozvídáme víc věcí o historii našich postav. Všechno do sebe nakonec zapadne. Finále je vážně silné. Dost se mi líbilo, jak se to postupně dostává do větších otáček. "Dáváš svému koni napít?" ()

BoXBe

Hodně vydařená minisérie s poctivě strukturovaným scénářem. Vyniká kamerou se záběry širokoúhlých scenérií a sebejistotu při budování atmosféry v prostředí brutálního divokého západu. Příběh se odlupoval jako cibule a k závěru rozdával všemi směry dost nekompromisní rány. Připomněl se Sergio Leonne i Tarantino, především je to ale dobře fungující románový příběh, který si i díky své intenzitě a pomalu budovanému napětí rád i v budoucnu někdy připomenu a rozhodně s klidným svědomím doporučím komukoliv, kdo má rád filmy, které se umí za trpělivost odměnit dobrým, i když drsným, příběhem. P.S. Pěkná recenze z České televize v Externích recenzích. ()

bearmeedek

Pokud chce někdo vidět a hodnotit, musí to rozhodně zhlédnout celé. Protože jako celek je to parádní výtvor. I když jsem byl od začátku na 4*, tak závěr byl podmanivý a nehodlal jsem couvnout zpět. Nejedná se o klasický western, tedy alespoň ne o ten většinový. Tohle je westernové drama, ano je to i road movie,  a důležité je jeho podání. Já tam viděl místy artovou kameru a cítil artové zpracování. A potom je tu úžasná role pro Emily Blunt, která si se seriálem poradila na výbornou. ()

• Natáčanie seriálu prebiehalo v Španielsku, predovšetkým v okolí Madridu, v regióne Kastília-La Mancha. (Real Tom Hardy)

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD