Noční agent

• USA The Night Agent
USA, (2023–2024), 17 h 19 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Predloha:

Matthew Quirk (kniha)

Hudba:

Robert Duncan

Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Hong Chau, Eve Harlow, Fola Evans-Akingbola, Sarah Desjardins, D.B. Woodside, Enrique Murciano, Phoenix Raei (viac)

Ostražitý agent FBI je nasazený na nouzovou linku v Bílém domě. Když přijme hovor, který odhalí spiknutí přímo v sídle prezidenta, převrátí se mu život vzhůru nohama. (Netflix)

verbal

No neuvěřitelné! Na bolševizi se objevil seroš, který jako obvykle až urážlivě prahově nemanipuluje pokojíčkové retardy k novým libtardím světopořádkům, není skoro ani trochu bělorasistický, netvrdí, že polovina lidstva je přirozeně teplá nebo pohlavně přešitá, a není v něm ani jedna mentálně znásilněná labilní slepice, ani žádná silná a prudce přeangažovaná mužena se čtyřrychlostním snoubencem v ruce. Navíc je to čiré devadesátkové / mileniální vinné potěšení, odsejpající, napínavé a zábavné, jako když tenkrát Kefírovi až příliš rychle ubíhal den. Samozřejmě to není v žádném případě kredit Netflusu, ten to jen tupě koupil od seriálově stále jakž takž racionálního a nedementizujícího  Sony, přičemž jeho vrchní cenzor a politruk byl patrně tenkrát zrovna na nějaké progresivní přednášce na VUMLu, takže nikdo ostudně nezaregistroval, že je to zcela nedostatečně korektní, diverzitní, zbuznělé, tranzistorní a pičfrendly! A to je moc dobře! Takže jediné, co bych téhle solidní a svižné spiklenecké blaženosti vytknul, jsou ta dvě krajně nesympatická a herecky naprosto otřesná polena v hlavních rolích. ()

T2

No, dobrý námet ale strašne béčkovo spracovaný, mohla to byť troška iná káva, kľudne to mohol byť seriálový Jason Bourne ale nie je. Je to pozerateľné ale človek sa na to musí patrične naladiť.  /60%/ ()

Fr

„A PETERE, NIKOMU ANI SLOVO!…“ Jednoduchý, občas naivní, ale bez nějakejch excesů v ději nebo lobotomickýho chování postav. Prostě seriál „na pohodu“, kterýmu prospívá i to, že se děj nepřifukuje zbytečnou vatou. ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Série vznikla podle stejnojmenné knihy, kterou v roce 2019 napsal Matthew Quirk. Česky zatím nevyšla. 2.) Thx za titule „Zdeněk Huml“.  ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

castor

Televizní matador Shawn Ryan sice „nasekal“ pár tuctovek, přesto v posledních dvou dekádách tak trochu formoval a spoluurčoval směr televizní zábavy. Docela jsem se proto těšil. Od začátku totiž bylo jasné, že půjde o typického zástupce špionážního thrilleru, který má sympatické postavy, zkorumpované agenty i svižný děj, který diváci mnohdy zvládnou sjet díky lehké stravitelnosti třeba za tři večery. Expertka na kybernetickou bezpečnost Rose přišla prakticky o poslední žijící příbuzné. Podle její zavražděné tety se někomu v Bílém domě nedá věřit. Netušila, že byli špióni. Aby taky nekoupila kulku, měla zavolat na nouzové číslo. U telefonu, který prakticky nikdy nezvoní, sedí na noční šichtě mladý agent Peter. Nedůležitý, nabízelo by se doplnit. Ovšem zanedlouho bude jeho role sakra podstatná. Záhy vnímáme druhý paralelní příběh. I ten začíná být zajímavý, až do sebe oba narazí. Jenže divák si nemůže nevšimnout, jak dialogy začínají místy tahat za uši, či jak moc si scénář občas pomáhá náhodou. Přibývá přešlapů i krkolomných vad na kráse. A třeba takové trio viceprezident, poskok na špinavou práci a šéfka prezidentské kanceláře působí místy až komicky. A divák si přeje, aby jiskření mezi ústřední dvojkou bylo hmatatelnější. Každopádně hlavní hrdina ztvárněný Gabrielem Bassem mi vzhledově hned připomněl Richarda Maddena z britské série Bodyguard, což byla poměrně spletitá záležitost s několika skvěle zakomponovanými akčními scénami, který se otíral o podobná témata. A který kvalitou došel prostě dál. ()

DwayneJohnson

Utnuto po čtvrté epizodě, kterou bych se neváhal označit slovem (skoro) odpadová. Taková spousta nelogických momentů, ta se hned tak nevidí a proto zatím seriál ukládám k ledu. Možná se vám to stalo taky. Ze začátku něco sledujete a pak vám do toho vleze nějaký moment a vy už víte, že nemůžete dál. A to je přesně můj případ. Hodnotit zatím nebudu a pokud to někdy celé dokoukám, hodnocení doplním…….. ()

eLeR

Ono to bude mať aj druhú sériu? A o čom? On akože bude stále ťahať nočné? No nič ... ak máte potrebu oddýchnuť si pri obrazovke, a nemáte práve chuť na romantiku, toto je celkom slušná voľba. Má to tempo a extra to neotravuje. Logika - nelogika .. oddýchla som si. ()

Chrustyn

Zpočátku zábavně béčkový se slabou akcí, později táhle politický, bez poutavého příběhu a zakončen opět jako akční béčko se slabými triky a unáhleným vyvrcholením. ()

TheEvilTwin

S1: Noční Agent je přesně ten typ seriálu, který krásně svižně utíká a po celou dobu tak nějak podvědomě baví, i když divák cítí, že o žádný extra zázrak se zase nejedná. Postavy jsou sympatické, ale trochu moc obyčejné, děj je tuctový, ale zase zábavný a celé to ubíhá jeden díl za druhým, až se divák ocitne ve finále. Tempo i akce je dost a jak říkám - celý seriál prostě baví. Ale skrze jeho neoriginalitu a obyčejnost mu po skončení i tak nechávám "jen" lepší 3*, jelikož si na něj prostě za měsíc už nevzpomenu a nemá vyloženě žádný aspekt, kterým by se odlišoval a vyhoupnul do nadprůměru. ()

BoPo

Matt Damon pre chudých rozohráva nijako neskrývanú béčkovú akčnú jazdu. Prvý diel ako keby vypadol z oka seriálu Bodyguard (2018). Následne sa na dej čoraz viac nabaľujú ďalšie kopírky (Homeland, Jason Bourne,...). Aby hrdinovi nebolo smutno, tak mu Dwayne Johnson požičal mladšiu ségru. Čím je táto talentovaná dvojica bližšie finále, tým viac z ich pórov začne smrdieť céčkový odér. Spotrebný seriál k vareniu, žehleniu či k zbytočne dlhému manželskému sexu. Skutočnosť, že Noční agent trhal Netflix rekordy, je smutným zrkadlom doby. ()

ledzepfan

OuKej. Poctivá, devadesátkama smrdící, svižná a sympaticky lobotomická, konspiračně akční show. Neurazí, nenadchne, ale zabaví.. Reacher je, v rámci žánru, určitě povedenější, ale na druhou sérii se klidně podívám. ()

Wysch

"Show for dads", kterejm ještě nebylo čtyřicet. Nebo třicet. Nebo tak. Typickej konzumní seriál, kterej sice žádný rekordy v inovativnosti nepřepíše, ale na těch sedmnáct hodin umí díky sympaticky zahraným postavám toho mladšího fotříka k obrazovce přikovat. Já takovýhle seriály prostě můžu. A mladej Basso ze Super 8 nehorázně dospěl, nejen jako chlap, ale jako herec. ()

grogodil

Toto je v červenom? Toto má skoro 80%? Tak to potom si aj pri najslabšej sezóne Homelandu predstavte svietiť tak o 100% viac. Toto je proti tomu naivne smiešny, predvídateľný béčkový konspiračný brak, idúci podľa prevarenej šablóny, kde vôbec nič (príjemne) neprekvapí, lebo viete, že do konca ďaleko, takže ten, koho vám prvoplánovo ponúkajú ako podozrivého, je, ako sa ukáže, samozrejme čistý a ten najmenej pravdepodobný v tom bude až po uši. A dojdete k tomu "šokantnému" odhaleniu tou najkrkolomnejšou, logiku často až příliš znásilňujúcou cestou plnou lacných zvratov, priblblých dialógov a trapného klišé. Herci stoja za ešte väčší prd, než lenivý scenárista a ak táto hrozne otrepaná zívačka občas vytrhne z polospánku, tak len občasnou svižnou akciou. Ledva dve hviezdy a aj to som asi príliš zhovievavý. ()

ilemas

Noční agent je v Česku nejsledovanějším seriálem na Netflixu, to mě poser. Díky samých přechváleným recenzím jsem očekával daleko víc.  Dívat se na to sice dá, ale na můj vkus hodně ukecané, málo akce a napětí, Jack Bauer  ani Jason Bourne apod.se nekoná. Mám rád seriály a filmy z tohoto prostředí, tak je to možná proto, že mám nasledováno mnohem lepší a Noční agent mě ničím nepřekvapí ani nenadchne. Spíše nudí. ()

cariada

Povedený seriál o špionáži až v Bílém domě, kdy si nikdo nemůže být jistý ničím ani prezidentka. Nic moc jsem od toho nečekal, ale pěkně vás to v táhne do děje. Hlavní dvojice je sympatická zvláště ta ženská. Je tam plno zvratů. A jak vidět obejde se to i bez otravný homosexuální vložky. ()

Chen

Příběhové to není vysloveně originální, některé zvraty jsou trochu přitažené za vlasy, ale je to poctivá popcornová zábava se sympatickým obsazením, u které se člověk nenudí a to je lavní. ()

BarryLyndon

Nevím jestli tu kdysi proběhla diskuze. Ale potřeboval jsem něco méně náročného jako polo kulisu s dabingem a vybral jsem tento seriál Netflixu, který byl před časem nejsledovanější. Názvem i stylizací je to jako ripoff Night Managera se seriálovým Bodyguardem a ono to tak i působí reálně. Čekal jsem oddychovou, ale nebyl jsem připravený na takovou scenáristickou lobotomii. Tam se každý agent chová jako totální amatér a dialogy psal někdo, kdo v páté třídě viděl dva díly 24 hodin. To je fakt jak dětská věc, akorát s dospělými, chtěl jsem napsat Young adult, ale to je od toho úrovní někde úplně jinde. Všechno je tam úplně Basic jak Danielle Steele nebo Rosamunde Pilcher s agenty akorát bez romantiky :-D Ale divný je, že to nějak sedí u sebe a dost možná to dokoukáme... ()

Lenka.Vilka

S1:Noční agent je chytlavý hned od začátku ne jenom kvůli akci od prvních minut, ale protože nasadí divákovi brouka do hlavy. Je Peter Sutherland  někdo, komu se dá věřit? Není to tak, že on je sám krtek vzhledem ke své rodinné historii? Je všechno, co se děje jenom náhoda, a jde pouze o ochranu Rose Larkin, která byla svědkem vraždy své tety a strýce, kteří věděli, že se v Bílém domě děje něco špatného? Už jen první díl je nabušený kvalitní akcí, která vtáhne do děje od první minuty. A nemá jediné slepé místo. A dál v ději tempo vůbec nezvolňuje. Vlastně celé rozplétání minulosti spojené s přítomností je dost napínavé. A hned vás bude o to víc zajímat, co s tím vším má navic k tomu společného rodina viceprezidenta. Noční agent je velice povedený seriál, který si  druhou sérii jen týden od své premiéry právem zasloužil. 4,4/5. Celá recenze ZDE. S2: 2024 ()

Wormboy

Jednoduchy serialovy akcnak, ktory funguje zial v prvych epizodach lepsie, ako v tych zaverecnych. Stale vsak ide o prijemne osviezenie. 3,5/5* ()

sir-dave

Naneštěstí pro Nočního Agenta jsem si před ním oživil během třech měsíců všechny série 24 s Jackem Bauerem. Podoba se nabízí společným tématem - agent na skoro sólo jízdě pomáhá odhalit konspiraci v Bílém domě, a taky pár stejných herců, ikdyž v jiných rolích. Ta propracovanost tady zoufale chybí. Takový odtučněný Jack Bauer. Podobně jako například filmoví a seriáloví Lovci pokladů. První dva díly tady byly ještě povedené, s dalšími to pokulhávalo, postavy občas pitomé. Druhé série dám určitě ale šanci. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (viac)