Noční agent - Série 1

(séria)
USA, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Predloha:

Matthew Quirk (kniha)

Hudba:

Robert Duncan

Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Hong Chau, Eve Harlow, Fola Evans-Akingbola, Sarah Desjardins, D.B. Woodside, Enrique Murciano, Phoenix Raei (viac)

jedna_vrana

Peter Sutherland (Gabriel Basso) dáva seriálu pocit uveriteľnosti, úloha agenta mu dobre pasuje. On, ako postava, dáva zmysel aj v situáciách, ktoré už taký zmysel nedávajú. (Prísne tajné sa rieši v kaviarňach, herci po streľbe a výbuchoch nemajú ani rozstrapatenú ofinu, neuveriteľná postava Rose Larkin...) Problémom je deravý scenár - príliš veľa akcie na úkor poriadku vo faktoch a prehľadnosti deja. ()

Kushina

Seriál je dobrý. Nepůsobí laciným dojmem, na druhou stranu ani nějakou extra kvalitou. Příběh je fajn a rychle se vyvíjí, takže je tam minimum nudných částí. Na druhou stranu až okatě působí fakt, jak je v tomhle případě špatná ochrana prezidentky USA, buďme upřímní, ta ochrana je tam mnohem větší a zprovodajci byv tomhle případě dostali asi přes držku. Ale jak jsem řekl, sympatiční hercí, průměrný příběh. Zabavilo to. 70% ()

castor

Docela jsem se těšil. Od začátku totiž bylo jasné, že půjde o typického zástupce špionážního thrilleru, který má sympatické postavy, zkorumpované agenty i svižný děj, který diváci mnohdy zvládnou sjet díky lehké stravitelnosti třeba za tři večery. Expertka na kybernetickou bezpečnost Rose přišla prakticky o poslední žijící příbuzné. Podle její zavražděné tety se někomu v Bílém domě nedá věřit. Netušila, že byli špióni. Aby taky nekoupila kulku, měla zavolat na nouzové číslo. U telefonu, který prakticky nikdy nezvoní, sedí na noční šichtě mladý agent Peter. Nedůležitý, nabízelo by se doplnit. Ovšem zanedlouho bude jeho role sakra podstatná. Záhy vnímáme druhý paralelní příběh. I ten začíná být zajímavý, až do sebe oba narazí. Jenže divák si nemůže nevšimnout, jak dialogy začínají místy tahat za uši, či jak moc si scénář občas pomáhá náhodou. Přibývá přešlapů i krkolomných vad na kráse. A třeba takové trio viceprezident, poskok na špinavou práci a šéfka prezidentské kanceláře působí místy až komicky. A divák si přeje, aby jiskření mezi ústřední dvojkou bylo hmatatelnější. Každopádně hlavní hrdina ztvárněný Gabrielem Bassem mi vzhledově hned připomněl Richarda Maddena z britské série Bodyguard, což byla poměrně spletitá záležitost s několika skvěle zakomponovanými akčními scénami, který se otíral o podobná témata. A který kvalitou došel prostě dál. ()

TheEvilTwin

S1: Noční Agent je přesně ten typ seriálu, který krásně svižně utíká a po celou dobu tak nějak podvědomě baví, i když divák cítí, že o žádný extra zázrak se zase nejedná. Postavy jsou sympatické, ale trochu moc obyčejné, děj je tuctový, ale zase zábavný a celé to ubíhá jeden díl za druhým, až se divák ocitne ve finále. Tempo i akce je dost a jak říkám - celý seriál prostě baví. Ale skrze jeho neoriginalitu a obyčejnost mu po skončení i tak nechávám "jen" lepší 3*, jelikož si na něj prostě za měsíc už nevzpomenu a nemá vyloženě žádný aspekt, kterým by se odlišoval a vyhoupnul do nadprůměru. ()

mzss1

[64%] Velká škoda, že netflix opět přestřelil s počtem epizod. 10 je zde opravdu hodně. Zpočátku to vypadalo opravdu nadějně, ale pak to začalo upadat do docela pěkné nudy. Rozhodně to víc kritizovat nebudu, jen je škoda toho potenciálu. První dva díly byly úplně suprové. I hlavní herecké duo Gabriel Basso a Luciane Buchanan mi zdě krásně sedělo. Po akční stránce je to takové střídmé, tak akorát. Finále mě už moc nechytlo, nebavilo i když vše mělo logické základy. No, uvidím zda-li se vrhnu na druhou řadu až vyjde. Na 1 vidění to nebylo špatné, jen ty poslední epizody mě už nudily. Škoda … ()