Hluboce pod vlivem

Vizuálně působivé romantické drama o mimořádně nadané potápěčce, která naváže hluboký, ale destruktivní vztah s instruktorem dýchání a rekordmanem v jedné osobě. (Netflix)

holtis

Snaha o romantický film ze světa freedivingu na pozadí skutečného života Audrey Mestre.  Abych pravdu řekl, není ani jedno. Romantika je tam spíš okrajově a náhled do světa freedivingu je v mnoha směrech matoucí.  Nebýt o freedivingu, tak zařadím mezi odpad. Pro toho, kdo by chtěl vidět jak pravděpodobně bylo doporučuji No Limits - The Audrey Mestre Documentary. ()

darkchipmunk

Drama o potápění a vývoji toxického vztahu nadějné a křehké free diverky a jejího trenéra, pomalu vyhasínajícího rekordmana v totožné disciplíně. Film je věnován památce zesnulé potápěčky Audrey Mestre a ač je v závěru uvedeno, že jde o fiktivní příběh, děsivých podobností se objevuje víc než dost. Lepší než jsem čekala. Film má lehkost francouzské produkce a ač Audrey Mestre zemřela před více než 20 lety, příběh nabízí aktuální přesah a v obecné rovině je daleko víc než sportovním filmem výpovědí o (mužském) egu, kontrole, manipulaci ve vztazích, komplexech a zžírající závisti, která je schopna obětovat nevinný život. Že hlavní hrdinku Roxanu hrála modelka, je mi úplně jedno. Působila autenticky a Audrey byla dost podobná.___ Pascala hraje rapper, jak příznačné. ()

Arsenal83

Camille Rowe v hlavnej úlohe je modelka, kedysi aj pre Playboy. Čiže vychrtlina bez kriviek, ktorá môže ukázať akurát tak dva vyťahané čerešne a nohy v štýle bulimické špilky. Jej herecká rola spočíva vlastne v tom, že sa nechá potápačom pretiahnuť niekde na záchodoch, čo má byť tá romantická rovina na úrovni kopulácie so skeletom. Nakoniec sa potápajú, a to nielen v mori, ale aj vo vzťahu a ukazuje sa, že ten Róm je ale pekný idiot. A i ona sa skurví. Toľko romantická rovina. Tá reálna potápačská dospela k rovnakej tragédii, záver bol ale zaujímavý a ani wikipedia mi nepovedala viac ako film. ()

theSaint

Magická hlubina je kult, který zbožňuji. Filmů o free-divingu existuje hrstka, a tak tohle vítám. Tohle není milostný příběh o lidech, ale o lásce k potápění. Free-diving je krásný sport (životní styl) s přesahem. Hlavní mužská postava je vybrána vskutku na výbornou- toho hnusáka mu věříte beze zbytku. ()

mira007

Moře,  sluníčko a freediving, jako sportovní  film to má fantastickou kameru a technicky mi o tomto sportu řekne daleko více než legendární Magická hlubina (1988),  které  ale nesahá po kotníky,  protože to prohrává na poli emocí,  chabé  dějové linky a nezajimavymi postavami.  Přesto zajímavá podívaná z Francie. ()