Dva bratři arabského původu narozeni ve Francii, jejichž dědeček padl ve francouzské armádě a jejichž otec je věčně pokojným a zákonům věrným „modelem přistěhovalce", se potýkají se svým životem v zemi galského kohouta. 27letý Paul Smail, inteligentní, vysoce vzdělaný, avšak plný potlačovaného hněvu, tráví svůj volný čas čtením, sněním a boxem... Jeho mladší bratr Daniel, vzdorující, zároveň však ještě křehký kulturista, tvaruje a ubíjí své neúnavné tělo, až dokud ho to nezabije. Daniel a Paul těžko snáší svou dvojí kulturní identitu. Vnímají ji jako břemeno. Je pro ně nemožné začlenit se do francouzské společnosti bez sebe deformace, intelektuální a fyzické. Paul je blázen do literatury a do Myriam, své „blond princezny". Žije v chudé čtvrti, v jednom pokoji, a roznáší pizzu, zatím co vyčkává. Ale na co? Jen slova ho mohou zachránit z jeho zlosti a sebe nenávisti, slova jeho nedokončeného románu „Život mě zabíjí", knihy, která mu pomůže přežít. Život mě zabíjí od Jean-Pierre Sinapiho, mezinárodně uznávaného režiséra snímku Nationale 7 (2000), spolu s podmanivými hereckými výkony Samiho Bouajily, Jalila Lesperta a Sylvie Testud (Lurdy, 2009), představuje znepokojivý, nekompromisní a hluboce dojemný příběh dvou bratrů o násilí, trápení a možnosti spásy. (Film Europe)