Corinne Randolfová se vdává za Louise Jeffriese. O rok později Corinne radostně oznamuje manželovi, že je těhotná. Jenomže dříve, než se stačí narodit jejich dcera Miranda, Louis umírá při autonehodě. V nebi ztropí scénu, že se musí co nejdříve vrátit zpět, a je tak nepříjemný, že mu nebeští úředníci chtějí vyhovět, aby od něho měli pokoj. Co nejdříve mu najdou ve svých seznamech, že v Clevelandu, což je nejblíže od Washingtonu, kam by se Louis chtěl vrátit, právě nějaká paní rodí, a odešlou ho na zem v recyklované podobě jako Alexe Finche. (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Další z duchařských romantickách komedií, kterých v osmdesátých letech vznikla celá řada. Byla natočena pro pobavení, což splnila měrou vrchovatou. Milí herci, vtipné dialogy, zajímavá zápletka. Co se příběhu týče, tak ten nepostrádá originalitu a emoce a taky hudební stránka není nejhorší. Tak si myslím, že by nebylo špatné setkat se po smrti se svými blízkými, nehovoře o tom, že bych mohla potkat třeba Elvise. Naděje umírá poslední. ()

HawkeyP

Škoda, že to nemá nápaditější scénář, protože film by pak na dnešní tolik nezestárl. Nemálo scén je díky tomu předvídatelných, na druhou stranu, i tak se jedná o solidní romantickou komedii. Nikdy to není moc přeslazené a má to atmosféru typickou pro filmy konce 80. let. Celkově vzato se jedná o oddechovou, ale příjemnou záležitost. ()

Falko

Prijemna oddychova romanticka fantasy komedia, avsak nijak vynimocna, pretoze som cakal trosku viac zabavy, alebo zaujimavejsi scenar. Scenaristi sa mohli trosku lepsie pohrat, pretoze namet bol celkom zaujimavy a dalo sa z toho vyzmykat omnoho viac, takto to zostalo iba na tom priemere. Ale nevadi, pobavil som sa. ________ Robert Downey Jr. - (Alex Finch) +++ Cybill Shepherd - (Corinne Jeffries) +++ Ryan O'Neal - (Philip Train) +++ Mary Stuart Masterson - (Miranda Jeffries) +++ Christopher McDonald - (Louie Jeffries) +++ Josef Sommer - (Sudca Fenwick) +++ Joe Grifasi - (Omar) +++ Henderson Forsythe - (Ben Bradlee) +++ Produkcia: Andrew Bergman +++ ()

MM11

Má to podstaně větší ambice než jiné snímky z branže, jde jen o to jestli na tu hru přistoupíte. Protože pokud ne, tak Vám ty všudy přítomné zázraky, uplakané momenty, procitnutí a další "výjevy" můžou připadat hloupě. Tanečník Emile Ardolino vystavěl děj na místě kam je romantickým komediím vstup zakázán a s pomocí trochu toho sci-fi a dobrých výkonů připravil příjemnou komedii. ()

dopitak

Až na tu jednu scénu více než viditelně inspirovanou mým milovaným Heaven Can Wait docela dobrá sranda. Downey si byl na konci osmdesátých opravdu velmi málo podobný, takže jsem s klidem přehlídl i to, že jeho první pozemskou existenci nezahrál on, ale Christopher McDonald. Mary Stuart Masterson byla docela šťabajzna, už jsem jí obdivoval v jiné osmdesátkové pohádce z horkého středozápadu. Velmi dobrý soundtrack. Viděno s druhým dabingem, 2002 pro Primu. ()