Počas vojny vo Vietname založila americká tajná služba CIA svoju vlastnú leteckú spoločnosť, ktorú pomenovala Air America. Jej úlohou bolo prepravovať z miesta na miesto všetko, čo si len viete predstaviť – dokonca aj heroín! Keď v roku 1969 prišiel mladý a temperamentný Billy Covington (Robert Downey Jr.) o svoju leteckú licenciu, vyzeralo to, že s lietaní navždy skončil – no potom dostal miesto práve v Air America a spolu so svojím novým kopilotom Geneom Ryackom (Mel Gibson) začal z krízových oblastí transportovať úzkoprofilový tovar, vrátane už spomínaných drog! Hoci predtým Covingtona všetci považovali za riadne streleného a nevypočítateľného, vo svojej novej práci, vedľa svojho nového partnera a vo svetle šialených misií uprostred najtvrdších bojov, pôsobí ako absolútny „slušák“ vystrihnutý zo žurnálu! (TV Markíza)

Pepinec

Gibson s Juniorem si uspořádali armádní letecký den a my na to museli koukat. Jediná vaše klika, pánové, je, že jste to pojali s humorem a tudíž bez vašeho pověstného patosu, sentimentu, a modro-červeno-bílého vlastenectví. Ale proč tedy celá ta show? Že jste bambulové tady všichni už dávno víme... :-) ()

majklfly

Ano, opravdu akční komedie. Mel Gibson tady hraje zvláštního chlapíka, co toho sice příliš nenamluví ale jakmile něco řekne, stojí to za to. Vlastně jsem do konce filmu nepochopil, jestli představoval kladnou, nebo zápornou postavu. Faktem je, že na konci silně kladnou. Čekal bych, že bude v hlavní roli Mel a za ním nějaký ocásek, ale ono to bylo jinak. Robert Downey se postavil do čela a svým hereckým výkonem překvapil a potěšil. Dost mi chyběla nějaká milostná zápletka, nebo minimálně krásné ženy, co by osladili celý příběh. Možná snad ještě trochu ohyblivější kamera, ale za tu se nezlobím, je přeci rok 1990 ()

rublik05

Air America mě zaujal především zajímavým námětem, neboť moc filmů na tohle téma není, ale také hereckým obsazením, konkrétně mám na mysli oba dva hlavní protagonisty Mela Gibsona a Roberta Downeyho Jr. Oba dva předvádí docela slušné výkony, chemie mezi nimi funguje, mě osobně však nejvíce zaujal právě Robert Downey Jr. Co se zpracování týče, zde bych ocenil trochu více akce, ucelenější a živější příběh a také větší porci humoru, který by film ještě víc tlačil do válečné satiry. Takhle mi to celé přijde tak nějak na půl plynu, závěr je rovněž dost rozpačitý, očekával jsem teda daleko záživnější podívanou. 5/10. ()

Hal_Moore

Zase se jednou Melovi něco podařilo. Již poněkolikáté se mi stalo, že jsem díky csfd očekával srajdu, a ono přitom jde o velice povedený film. Nejspíš to bude Melem Gibsonem (když já ho mám tak rád). A taky Downeym, kterému to s Melem jde samo od sebe a jde o (po Smrtonosné zbrani) nejlepší ústřední dvojici. Sranda to je taky (jedna z nejvtipnějších scén na začátku - sestřelení nákladního letadla puškou), pár hlášek taky zazní a vše se to odehrává v tak nějak přitažlivém prostředí.. Zase jednou musím vyvenčit hvězdičky. ()

helrohir

Viac menej len tuctový film, nakoľko v oboch podstatných aspektoch, či už akcia alebo humor, ponúka len priemerné divadlo. Chýba mi tu aj nejaká záživnejšia zápletka alebo niečo, čo by tomu rutinnému deju dodalo nejakú "šťavu". Určitým povznesením pre akú takú finálnu kvalitu je účasť dvojice Gibson/Downey Jr., ktorá je sympatická, podáva charizmatické výkony a spolu im to na plátne sedí. 50%. ()

• Postava generála Lu Soonga (Burt Kwouk) bola vytvorená na základe skutočného generála Vang Paoa. (Da_reba)