1969

Kiefer Sutherland zde ztvární mladíka v odvodovém věku, který změní svůj pohled na život poté, co je ve Vietnamu zabit jeden z jeho přátel. Jeho následný radikálně protiválečný postoj způsobí napětí v rodině a převážně ve vztahu s otcem, zatímco jeho matka se ho naopak snaží co nejvíce pochopit. Film je plný květin, mírových ideálů, hippies ale i krvavých ozvěn z Vietnamu. (oficiálny text distribútora)

Kubaso

"1969" sice není žádnou hlubokou výpovědí o Vietnamu, ale ono je to ve skutečnosti dobře. Někomu může místy připadat naivní, ovšem vzhledem k tomu, že se jeho děj ani na okamžik nepřenese na bojiště a raději se věnuje dění v domovech rodin, ve školách nebo hnutí hippies, mi to přišlo úplně v pořádku a jako vítaná změna. Navíc je z toho cítit, že to bylo točeno s láskou, že zkrátka nešlo o pouhý komerční kalkul. Tenhle sympatický snímek také hrozně táhne nahoru trojice tehdy ještě neznámých herců v hlavních rolích a nezanedbatelnou práci odvádí i zvolený soundtrack. Vyjma několika málo songů, které na první poslech nemají s rokem v názvu filmu vůbec nic společného, a po televizní produkci páchnoucí průvodní hudby, totiž představuje unikum, kdy vedle sebe zazní nejen americká muzika (Jimi Hendrix, Creedence Clearwater Revival, Canned Heat), ale i ta britská (Eric Burdon & The Animals, The Zombies, Cream a dokonce Blind Faith!). Ve finální scéně visí ve výloze nějakého krámku i plakát zeppelínů. To je prostě paráda. No... a tohle všechno tvůrci málem pohnojili tím příšerně patetickým závěrem, bez něhož bych se tedy fakticky obešel. ()

Martin741

Ziadny film nie je strata casu, strata casu  su odporne primitivne chlastacky s obycajnymi ludmi po hospodach. To je prava strata casu, navyse to ide aj do penazi. ktore sa lahko minaju no tazko zarabaju. Film je to slusny, reziser Ernest Thompson mi nic nehovori, no tu je aspon za rutinera. Namet je vskutku  dobry : dvaja kamarati v akomsi US vidlakove, postupne sa objavuju protivojnove nalady ..... a veci sa komplikuju. Ako konkretne, to si uz musi divak zistit, najlepsie pozeranim filmu   :  69 % ()

Rapikk

1969 není žádným srdcervoucím dramatem a scénář nevybočuje z jednoduchosti a přímočarosti. Ale v tomto filmu ani nejde o nějaké přelomové myšlenky, tady je centrem pozornosti hlavně ten lidský element. Celkově považuji 1969 za velmi příjemný film, který mě několikrát i dojal a donutil se zamyslet nad celou problematikou. Úhlavní herecké trio Kiefer Sutherland, Robert Downey Jr. a Winona Ryder pak vyzdvihují film ještě o úroveň výš. ()

strougy

Američané mají v oblibě velké gesta a plamenné projevy, jak ve skutečnosti, tak ve filmech (většinou doprovázené patřičně emotivní hudbou). Žádný div, že se jich dočkáme i zde, avšak naštěstí jich je jen málo a nekazí tak celkový dojem z tohoto velmi příjemného filmu s výbornými hereckými výkony (zejména Downey jr. je tradičně skvělý) a skvělou hudbou z této doby v čele s Jimi Hendrixem. Příjemný zážitek. ()

genetique

Dosť hodnoverný film, ktorý si berie na mušku veľmi citlivú tému, ktorá je vďaka hercom dosť kvalitne podaná. No všetko je to príliš monotónne a nezaujímavé, teda okrem poslednej polhodinky, kde sa všetko vyhrocuje. Tým-pádom som čakal dojemný a odkaznesúci koniec, no akosi som sa nedočkal. Škoda. 55%. ()