Obyčejná víla omylem vzkřísí mocného démona, jejich životy se osudově protnou a ve světě zavládne chaos. (Netflix)

skorpik42

Krásny seriál, človek sa teší od prvého dielu, ako sa to bude vyvíjať. Seriál krásne plynie, len ku koncu to stráca jemne dych, záver je podla mňa nezvládnutý, keď sa na konci z ničoho nič, zjaví ON, žiadne vysvetlenie, divák si môže len domýšlať, ako sa to stalo. Tiež mi vadili zle urobené prestrihy, kedy sa napríklad kráľovi v ruke zjaví zvitok, je jasne vidieť, že je tam strih, to už si s tým mohli trošku vyhrať. Chválim Dylana Wanga, ktorý sa skvele hodil do tejto úlohy a bol rozkošný, keď stvárňoval prevtelenú vílu. P.s.: Všimli ste si pri blízkom zabere na slepého chlapca odraz v jeho očiach? :😀 ()

Amadeo

Po dlhšom veľmi príjemný romaticko-fantazíjno-komediálno-kostýmový wuxia počin. Základná zápletka klasická : zakázaná láska a milostný trojuholník . Ona – “bezvýznamná“ super naivná nebeská víla Xiao Lanhua ( Ester Yu)  zamilovaná do miestneho boha vojny Changhenga (Zhang Linghe)   a   on – najhorší z najhorších démonov všetkých čias z Mesačného kmeňa Dongfang Qingcang (Dylan Wang – sadol do úlohy ako šerbel na zadok). Obaja sú predurčení byť spolu vďaka náhodnému kúzlu, ktoré prepojí ich životy. Viac neprezradím.  Príjemné vyspádované, zaujímané vedľajšie zápletky, krásna hudba ( titulka Farewell love je neskutočná). Letná oddychovka, kde sa po odznení záverečných titulkov 36 dielu pýtate, že prečo nenatočili viac dielov. ()

TedyM

Uff, tak to bylo božské. Můj první čínský seriál a jsem totálně zamilovaná. Nevím proč jsem odolávala tak dlouho, možná mě odrazoval počet dílů, které však utečou jako voda a není tam žádného hluchého místa. Odjakživa jsem milovala příběhy ze světa víl, zakázané/osudové lásky a tady se mi všeho dostalo vrchovatou měrou. Dylan Wang jako Dong fang Čing sang, který se učí znova cítit, je nepřekonatelný. Všechny jeho pohledy vyjadřují co je potřeba - povýšenost, majestátnost, ale i zranitelnost a lásku. U výměny mi přišlo, že vlastně hrál sám sebe. Na Ester Yu a její hlásek jsem si musela trochu zvykat, ale k její roli to sedělo a bylo vidět, že umí hrát i jinak než naivní vílu. Konec mohl být delší a lépe vysvětlen, to jediné mě trochu mrzí - hlavně mi přijde DFČS si takový konec nezasloužil. Připravte si tunu kapesníčků, bude to potřeba. Musím říct, že čínská tvorba mě příjemně překvapila. Ať už hereckými výkony, nádhernými kostýmy, vizuálními efekty (ano, moje chyba, že jsem si představovala Čínu pouze jako zaostalou komunistickou zemi) a přenádherným soundtrackem, který si pouštím stále dokola. Tento seriál řadím do svého zlatého fondu a ano, i já se ptám proč není ještě víc dílů 😭 ()

Koral17

Tento príbeh patrí do zlatého fondu seriálovej tvorby. Má to síce menšie chyby, napríklad záver, ale inak sa tu všetko podarilo. Prepracovaný príbeh nabitý emóciami, pohybová choreografia bojových i ďalších scén, zaujímavá audiovizuálna zložka, úspešne balancujúca na hranici medzi gýčom a umeleckým dielom, originálne kostýmy a hlavne vynikajúce herecké výkony. ()

Jirka_Šč

Čínské seriály jsou dlouhé a často bývají na jedno kopyto. Love Between Fairy and Devil jsem však začal sledovat, protože mě zajímalo, proč má na ČSFD tak vysoké hodnocení (87 %). A ono to je dobré! Úvod je klasicky otřepaný - zlý, velmi zlý chlap a naivní, extrémně dobrá dívka (dobře, víla). Jenže pak se začnou dít věci, které dokazují, že do hlavních rolí museli být vybráni extrémně dobří herci, schopní zahrát několik různých a odlišných charakterů. Oceňuji scénář, který se prý tvořil déle, než 800 dní. Oceňuji myšlenku lidskosti, oceňuji příjemnou romanci (a časté líbání se). Nevím, zda bych to doporučil někomu, kdo se v asijské kinematografii neorientuje, mě se však líbilo a chvíli jsem přemýšlel i nad maximálním hodnocením. ■ "Osud může ovlivnit každá maličkost. Jeden chybný krok znamená velký rozdíl. Život člověka je odsouzen k zániku. Vše je cirkulace karmy. Karma se nikdy nevyčerpá." ■ P.S. "Cvrček" mě bavil :). ()

• Scénář se tvořil déle než 800 dní. (Jirka_Šč)