Najhoršie obavy Miep a Jana sa naplnia vo chvíli, keď nacisti zaútočia na úkryt. Miep sa však odmieta vzdať nádeje a je odhodlaná Frankovcov a ostatných stoj čo stoj zachrániť, hoci by to znamenalo postaviť sa tvárou v tvár nepriateľovi. (Disney+)

castor

Z Německa uprchli před nacismem do Amsterdamu. Když bylo i Nizozemsko okupováno Německem, ocitli se znovu v nebezpečí. Přes dva roky se od července 1942 ukrývali v tajných místnostech kancelářské budovy hlavy rodiny Otty Franka… a jejich osudy nám i po tolika letech připomínají hrůzy minulosti. A je zajímavé, že je nám vše předkládané z nezvyklého úhlu, přičemž hlavní postava musela sama projít obtížným začleněním v cizí zemi… Zásahy nacistů v Amsterdamu se stupňují, což Miep na vlastní kůži zažije. A právě té pomůže, že má rakouský přízvuk. Mimochodem pod sérií je podepsané tvůrčí duo Tony Phelan a Joan Rater, kteří stojí produkčně, scénáristicky i režijně za řadou epizod podstatně rozjívenějších a modelovějších Chirurgů. Finále je za rohem. ()