Proroctví: Černí andělé

• USA The Prophecy 3: The Ascent (viac)

Završení série jejíž předchozí dva díly Boží armáda a Proroctví byly pouhou předehrou k pekelnému běsnění, které má přijít teprve nyní. Schyluje se k druhé válce medzi anděly o nadvládu nad Zemí a všechno nasvědčuje tomu, že Bůh na obranu nezasáhne. Šíří se hlasy, že je mrtev a vše teď spočívá na okřídlených bedrech andělů. Zvítězí to nejlepší nebo to nejhorší co nebe nabízí? (oficiálny text distribútora)

GodComplex

Prvni 2 dily Prophecy jsou sice bcka, ale stale si drzi dobrou filmovou kvalitu. Tretim dilem to nekompromisne propada na video uroven - vizualne, zvukove a hlavne herecky je to minimalne o level niz a zacina to koketovat s amaterismem. Jediny kdo se to jen tak tak snazi zachranovat je do tretice Christopher Walken tentokrat ve forme jedne ze svych oblibenych talking monkeys. "Genocide... it happens now and then." 2/10 ()

demented

Film sa nesie v duchu Lussierovej upíriej ságy (konkrétne dielov Ascension a Legacy) a je asi rovnako kvalitný - t.j. v mnohých smeroch nedotiahnutý, miestami rozvláčny, dejovo priemerný (niekedy na hranici trapnosti) ... Napriek tomu je to slušná práca. Síce mierne sklamanie, ale dá sa :) Čo ma hnevalo, bola snaha vytvoriť akúsi mytológiu, resp. vyvolať dojem, že toto pokračovanie bolo plánované už pri natáčaní jednotky. Tieto snahy vyznievali dosť kostrbato a zbytočne rušili dojem. O nezrovnalostiach a logických prešľapoch v rozširovaní príbehu radšej pomlčím. Výrady mám aj k hereckému obsadeniu. A to predovšetkým k hlavnému záporákovi. Nehnevajte sa, ale Zophael (Scott Cleverdon) má od anjela ďaleko. Skôr mi pripomínal neschopného trpáka čo ani nedokáže vlastnoručne vytrhnúť srdce a preto používa blbé pomôcky (bezohľadu na to, ako coolovo vyzerajú). A toto má byť dôstojný protivník? ()

SOLOM.

Gregory Widen otec této filmové ságy opět spolupracoval i na tomto díle. Do režisérského křesla zase usedl jiný režisér, tentokrát jím je Patrick Lussier. Tento díl pokračuje v popisování boje mezi samotnými anděly a lidským pokolením. Hlavní postavou je mladý Danyael, který toho nejvíc zdědil asi po matce, protože otec až byl anděl, byl spíše mezi anděly považován za slabocha. Má ovšem výhodu, že Gabriel stojí na jeho straně, protože jeho protivníci nejsou zdaleka tak mazaní a chytří jako právě padlý anděl. Bohužel kvalita se projevila nejen na postavách, ale i na celém filmu. Připadá mi, že jak efekty, tak kamera byli celkem odfláknuté a tajemná atmosféra předešlých dvou dílu zmizela do ztracena. Opět se opakovaly ty samé hlášky jako v předešlých dílech, jenže Vincent Spano je nedokázal tak podat, jako před ním Christopher Walken. A právě Walken je asi jediným velkým pozitivem tohoto průměrného filmu. Opět si udržel svůj vysoký standart a i když se z něj v tomto díle stala troska, která ztratila půvab toho nadřazeného, arogantního anděla pro kterého jsou lidi jen opice a nic víc, přesto všechno se hlavně díky němu opět dobře pobavíte. Trochu se na něm už podepsaly roky, ale ze svého charisma neztratil vůbec nic. Takhle jsem si závěr této trilogie sice nepředstavoval, ale nelituji, že jsem tento film viděl. V roce 2005 byly natočeny dvě volné pokračování, které jsou už ale dost mimo mísu a s těmito třemi díly mají společného jen velmi málo. Slabých 50% ()

spawnxp

"Kdysi jsem byl anděl smrti. Teď umírám každej den, když na to mám cash..." - archanděl Gabriel (Christopher Walken ako homelesácká mánička) vysvětluje princip sexu nesympatickýmu Zophaelovi (Vincent Spano) - takže andělé co pořád neuměj řídit auta vs. opice potřetí. Walken to jako obvykle drží, hraje velice civilně a jakoby mimochodem si zahraje na trubku (anděl předposledního soudu) - narozdíl od hlavního hrdiny, "nephilim" Danyaela (Dave Buzzotta je hroznej jako typ i jako herec). Velice lidskej je dvorní patolog trilogie (Steve Hytner) v nedoceněný miniroli. Naopak dost bizarní je queer-angel s namalovanou pusou Pyriel (Scott Cleverdon) na hromadě mrtvol v nebi/pekle (?) Opravdu jsem se bavil. Zakončení trilogie, které neurazí. Bod minus za "happy-end kouzlení" ve finále. ()

darkrobyk

Sympatické uzavření trilogie s Ch. Walkenem, kterému to v hippiesáckém háru sekne. Nephilim musí svést konečný boj a je na to sám...tedy skoro sám, ale v rozhodujícím boji mu už nepomůže nikdo. Opět dojde na vytrhávání srdcí, což se počítá. Pěkný motiv představovala lidská pyramida, tak trochu jako od H. Bosche. Většina postav nebyla nijak moc sympatická, ale to mi tentokrát nevadilo. Rozpočet jistě nedovolil rozpoutat řádnou apokalypsu, na spokojený průměr to však stačilo. Potěšila skladba Telstar od The Tornados (Joe Meek). ()