The Loneliest Boy in the World

• USA The Loneliest Boy in the World
všetky plagáty

Ak si Oliver (Max Harwood) do týždňa nenájde kamaráta, pôjde naspäť do blázinca. Keďže je trochu iný ako ostatní, rozhodne sa hľadať na miestnom cintoríne, kde po nedávnom leteckom nešťastí o nových priateľov rozhodne nebude núdza. (Marceloo)

Marceloo

Ak si Oliver do týždňa nenájde kamaráta, pôjde naspäť do blázinca. Keďže je trochu iný ako ostatní, rozhodne sa hladať na miestnom cintoríne, kde po nedávnom leteckom nešťastí o nových priatelov rozhodne nebude núdza. - Už si velmi nepamätám, o čom boli režisérove predchádzajúce horory, ale aspoň po technickej stránke sa mi to zdalo o niečo vyspelejšie. Ako horor to príliš nefunguje a v rámci komédie sa nájde len zopár scén, ktoré dokážu zaujať, pretože je tu pre mňa neznesitelný suchý britský humor. Dve hviezdičky aspoň za toho zombie jazvečíka a zopár scén, u ktorých som sa mierne pousmial. Vyzerá to však, že z režiséra talentovaný hororový tvorca nebude, takže by nebolo odveci, keby zmenil profesiu. ()

MightyHal

Nepochopená žánrovka? Asi určitě. Přitom se jedná o film který někomu svým stylem může připomínat první filmy od Tima Burtona (i když nechci tento film k nim přirovnávat, tak nevím jak jinak popsat atmosféru snímku). Ve skrze se jedná o tak trochu zvrácený "coming of age" film o klukovi co omylem shodí mámě do bazénu televizi, jejíž elektrický šok jí vymrští z bazénu a ona se nabodne na zahradního trpaslíka. Poté je hlavní hrdina po smrti své matky nucen si najít kamarády, jinak bude přemístěn do psychárny. No nenapadne ho nic lepšího než si kámoše najít v mrtvolách na hřbitově. Pokud tohle ve vás vyvolalo odpor, tak na film rovnou zapomeňte, jedná se totiž o dost ujetou jízdu.  I přes to má ale celý film srdíčko a je natočen hravě a i atmosféricky -kombinuje navíc i pár stylů-. Postavy baví, soundtrack je správně synthový a humor zase absurdně britský. Prostě skvělá kombinace. Za mě opravdu velké překvapení a skvěle jsem se bavil. Potěší i kapka góru či různé odkazy na jiné hororové či nehororové frančízy dob minulých. 8/10 ()