Tridsaťročná Alex (Hana Vagnerová) neprežíva práve šťastné obdobie s priateľom a keď stretne staršieho charizmatického Alberta (Marek Vašut), podľahne jeho šarmu. Okamžite sa zamiluje, ale čoskoro narazí na jeho tvrdú škrupinu. V tej chvíli prichádzajú na pomoc jej kamarátky a vymyslia na Alberta pascu, do ktorej sa postupne chytá... avšak osud sa občas so vzťahmi zahráva a prináša prekvapenia. (Continental film)

Bebacek

V rámci českých mainstreamových romcomů se jedná o vcelku neškodný film, který díky bohu konečně není obtěžkán zhoubným sexismem a šovinismem (pro změnu v každé scéně „jen“ bije do očí product placement). Spíše než na tradiční pojetí zoufalých žen, které dělají zoufalé věci, které je v české komerční tvorbě vyčpělým trendem, se zaměřuje na úskalí partnerských vztahů. Hana Vagnerová navíc ukazuje, že je nejen krásná a atraktivní žena, ale především talentovaná herečka, což plně prokázala například ve filmech jako Sněží nebo Hranice lásky. Jejím hereckým partnerem je zde Marek Vašut v pro něj typické roli narcistického chlípníka, kterému však žena nedává vše jen tak zadarmo. Podstatu této romantické komedie pak nejlépe vystihuje replika: „Muži předstírají lásku, aby měli sex. Ženy předstírají sex, aby měly lásku.“ ()

Rimsy

Pomsta je sladká a netloustne se po ní, utvrzuje se ústřední trio kamarádek v oprávněnosti svých ďábelských plánů. Výsledkem je naivní a nevtipná komedie pro ty, kteří nad vztahy už zlomili hůl. Více zde. ()

Djoker

Když Vašutovi táhlo na padesát, tak jeho poprcávání před kamerou bylo ještě vtipné a hlavně uvěřitelné. Tady má však těsně před důchodem a navíc posledních deset hrál pouze v reklamách na Prostenal a Lidl, takže jeho obsazení je střelou úplně mimo. Šťastná má vůbec zvrácenou představu o romantické komedii. Postavy jsou bezcharakterní zrůdičky. Vše naštěstí zachránil zábavný živel Tereza Rychlá. ()

Hitman_47 odpad!

Příběh o zlatokopecké kurvě, která v práci pozná multimilionáře, který ji sbalí na ta nejlacinější gesta. Potom, co mu ta blbá kráva dá, tak se k ní zachová správně, čili ji jako správnou kurvu pošle před půlnocí taxíkem domů ... a to z toho důvodu, že samozřejmě šuká další tupou zlatokopku z práce. Naše hrdinka je samozřejmě zadaná za týpka, kterému na ni záleží, ale jelikož není multimilonář, tak se s ním potom, co se do ní pracháč minimálně třikrát vystříká, rozejde. Kámoška hlavní hrdinky stihne ještě ošukat frajera další svojí kámošky ... a abyste mě nenařkli z misogynie, tak doložím citaci mezi hlavní hrdinkou a právě tou kamarádkou, která přebere své kamarádce starého: "Já přece nemůžu spát s oběma" - "Proč ne? Žiješ jenom jednou" ()

NinadeL

Další Šmídmajerův film s Vagnerovou. I jindy dobří herci se zde nudí, Ostrava by se ráda dostala víc do popředí, ale výsledek je jen další omyl s Vašutem v roli starého kocoura. #kinobus ()

castor

Spíš za vším hledej mizernou scénáristku, zvrácenou představu o romantické komedii i neochotu budovat zajímavé charaktery. Věc v tuzemské kinematografii zcela běžná. Je to pořád dokola: když má divák od začátku problém s přesvědčivostí postav, s dávkou naivity, s neohrabanými dialogy, s trapnými momenty, je to potíž. Dámy jsou tu tradičně uječené a svá trápení prolévají vínem, ústřední starý mládenec těží ze svého mocenského postavení (rozuměj prachů), a stává se tím nejlepším, oč může hezká a inteligentní žena bojovat. Smutné. Když Marek Vašut balil skoro před dvaceti lety Zuzanu Kanócz, bylo to fajn, teď už je to otravné. Zrovna jako dokola omílané pojetí zoufalých žen v zoufalých situacích – které navíc volí nejpodivnější způsoby, jak je vyřešit. ()

LiVentura

Melo by to snad uz stačit, ten český romanticky "porno"prumysl je s.ackovity a bolavy, pro vydelky by se to nemelo porad delat... dokola to samé, prosím, reformujme český film, zaslouží si to se svým obrovitým odkazem Zlatých šedesátých atp..!! ()

Big Bear

Vyhlašuji soutěž! Spočítali jste všechnu reklamu (a že jí tam je!) v rámci prodakt plejsmentu ve filmu? Výherce dostane krabičku čajů v sáčcích Ahmad (bez mléka)!  ---- Jediné proč jsem na to koukal je skutečnost, že českým romantickým komediím stále dávám šanci a pak že se mi líbí Hanka Vágnerová. Sám film je slepenec opakujících se klišé divák si uvědomí, že takovýchto romantických komedií ať už českých či cizích viděl kupy a nic si z nich nepamatuje. Celé je to navíc  hutně opatlané trapným PP a já už skutečně začínám být háklivý na značku Bandi. Dobře, něco zacálovala, chce být vidět. Ale vy máte v šatníku všude nápisy značek výrobců prádla? Taxíky na letišti jsou oblepeny reklamou, ale to malé kolečko Škoda na chladiči je začerněno, stějně tak když je taxík fauvéčko... Necáluješ, budeš zmizelej asi...  prostě to nechápete... Marek Vašut od dob Pažouta se podobně jako Langoš zakotvil v rolích postarších svůdníků. Marka mám rád, má to v palici srovnané a rád s ním poslouchám podcasty. Proto role postarších zralých mužů pokukujících s poslední mízou po mladém masičku mu docela sedí a jsou uvěřitelné. Co je méně uvěřitelné (ale třeba mu křivdím) byla tahle role sexuální mašiny, která když nemá Alex, ohne hned náhradou přes kopírku nebránícíc se sekretářku... Komparz jako vždy šílený, ale mně baví koukat na ty křečovité výrazy a nehraní neherců byť mají jen stát kolem oddávaného páru, nebo chytat nevěstinu kytici... I to je pro ně masakr! :-) A abychom nevypadli z průměru, film doprovází písně zpívané Čechy v angličtině jak už to u českých komedií od dob Snowboarďáků (kde to trochu mělo logiku) bývá. Měl jsem chuť dát za dvě hvězdy, ale sem tam jsem se musel uchechtnout. Některé hlášky docela ušly, byť jich tam bylo jak perel v konzervě z Pearl Harboru. Jste-li opuštěná čtyřicítka, smělo do toho. Líbí se vám Hanka? Taky. Ale jinak nevidím moc důvodů, proč s tímhle ztrácet čas. Dávám tedy za 3 růže vhozené do schránky. * * * ()

kingik

Sotva Hana Vagnerová dokončila své náročné sexuální hrátky v erotickém dramatu, už ji tvůrci cpou do postele vypelichanému Markovi Vašutovi. Ten je bohatým šéfem nadnárodní firmy a dostal chuť obrousit o generaci mladší maso. Problém je, že je zadaný a nepochlubí se tím, že brousí i svoji podstatně mladší asistentku (Zuzana Pillmann). A i naše hrdinka není sama, má naivního ňoumu (Ladislav Hampl), kterého nemiluje. Ovšem nyní se bezhlavě zamilovala. A na scénu přijdou i její dvě kamarádky. Jedna touží moderovat v rádiu, doposud je lékárnicí (Tereza Rychlá), ovšem je docela škoda schovávat její prsní výbavu za rádiovým mikrofonem. Druhá (Alžbeta Stanková) má za muže tenisového trenéra (Marek Němec), který má oči jen pro jejich sousedku, tedy výše zmíněnou lékárnici. A naše hrdinka má ještě maminku (Zlata Adamovská), momentálně frustrovanou, neboť jí pláchl manžel (Jan Čenský) za mladší, kterou zbouchl, a ona se s tím neumí vyrovnat, a také moudrou babičku (Daniela Kolářová), co je vdovou a žije ráda vzpomínkami. Tenhle film vlastně moc komediálnosti nepobral. Nějaké humorné situace se sice najdou, jen jich je opravdu nicotné množství. Humor nepřinesli ani Tři tygři, Vladimír Polák a Albert Čuba, kteří se dostavili bez svého šéf tahouna Štěpána Kozuba. Je to hlavně o vztazích a jejich očekávané komplikovanosti. Plodnému režisérovi Miloslavu Šmídmajerovi a Dagmar Šťastné, která debutuje na poli scenáristiky, někdo namluvil, že Vašut je charismatický seladon, kterému nutně musí padnout k nohám vše, co má ženský rod. Podobný typ rolí se u něj docela často opakuje a už to hraničí až s trapností. Prostě se nedá moc věřit, že ty mladé holky tak na něj letí. Ovšem film nedrtí komiku za každou cenu a postupně se začne transformovat do zcela vážné polohy, která snímku docela svědčí. Herecké výkony jsou vesměs sympatické. Nejvýraznější je objev Tereza Rychlá, která názorně ukázala Všechno, co má(m) ráda. Nemá smysl se pozastavovat nad četnou placenou reklamou, prostě se vznik českých filmů už bez ní neobejde. Nejvíce film ocení ženy, které možná u toho zavzpomínají na své reprodukční období. 7/10 ()

silentname

"Za Vším Hledej Ženu" je v mojich očiach jedno nefalšované a ťažké komediálne fiasko. Myslel som si, že Vagnerová s Vašutom to potiahnú... no mali čo robiť aby miestami tento scenár zachraňovali. Je to jeden tupý film, ktorý má málo kvalitného humoru, na všetko ide cez nekonečnú salvu klišé, ktoré poznáme a miestami mi svojimi rozhodnutiami pripomenul kvalitatívne "Zoufalé Ženy Dělají Zoufalé Věci". Našťastie do takého levelu trápnosti film nespadol, no nemyslím si, že by mu od toho miestami chýbalo až tak veľa. Celý film má pre mňa dokopy iba jedno skutočné pozitívum a myslím to úprimne. Jediná známka kvality v tomto filme je postava Daniely Kolářovej a spôsob, akým ju hrá. Vďaka dobrým dialógom, uveriteľným momentkám a žiadnej strojenosti je jej postava jediný skutočne uveriteľný človek v celom filme. A to myslím úplne vážne. Rola Alexinej babičky jej sadla perfektne a predala to so všetkým čo mohla. Ak niekomu teda skladám v tomto filme poklonu, je to jednoznačne ona. Ostatné ide kvalitatívne od okey, po skutočne trápne a nudné. Hodnotenie: D+ ()

dopitak

Miluji tě modře a Probudím se včera mě bavily, takže Šmídmajer se na nějaký čas stal režisérem, kterého se netřeba bát. To už po Případu mrtvého nebožtíka neplatí, a další variaci na téma vošoust Vašut si občas od točení reklam na víno v Lídlu odskočí obskočit nějakou tu hereckou křehulku, je velmi nesnadné zařadit. Díky Tereze Rychlé je to docela zábavné, Kolářové s Adamovskou scenáristka dokázala sepsat poměrně vtipné repliky, jenomže tohle všechno už jsme tolikrát viděli, a postopadesáté ublížená Vagnerová tomu nemá co dobrého přidat. Nejvíc sexy je tu Zuzana Pillmann, což ale asi tvůrci nezamýšleli. Líbil se mi bručák Vyorálka, velmi trapné je vše co souvisí s product placement. ()

Chrustyn

Žena podvádí svého přítele se starým dědkem a štve ji, že je její milenec zadaný a vychází z toho, že všichni chlapi jsou svině. Naivní, nevtipné, hloupé a herecky nesnesitelné. ()

claudel

Hana Vágnerová je na roztrhání, v mnoha českých filmech z poslední doby se objevila v hlavní či vedlejší roli. Já ji mám rád, takže mi nevadí ji vidět kdekoli. Za vším hledej ženu považuji za příjemnou oddechovku, která má možná hluché nebo lehce trapné momenty, ale celkově nepůsobí klišoidně, postavy se nevyvíjejí očekávatelným způsobem. Jediné, co tvůrci přehnali, obsazení Daniely Kolářové do role matky Zlaty Adamovské. Už na první pohled se mi to nezdálo - mezi oběma herečkami je rozdíl 13 let. ()

ivishka

Typický film pro 50tnice s naprosto nereálnými představami o romantice. Vašut (ač jej jako herce mám léta ráda) zde působí ne šarmantně, ale vlezle až oplzle. Nad koncem zůstává doslova rozum stát. Určitě bych film nedoporučila. ()

M.i.k.e odpad!

Co to ku*va bylo? Většinou bývám k českým filmům a hlavně k českým (pseudo)komediím dost shovívavý, ale jednou za čas se objeví snímek kdy veškerá trpělivost přeteče a to je přesně tenhle případ. Upřímně vůbec nevím co si o téhle dlouhohrající reklamě na Bandi a další značky vůbec myslet. Ještě zvládnu pochopit, že jde o "komedii" primárně pro ženy, takže pro feministická moudra se tu nejde daleko a za všechno samozřejmě můžou muži. Něco takového by tu nebylo poprvé a nic proti tomu, jenže tady se to všechno absolutně míjí účinkem, protože hlavní hrdinky jsou v mnoha ohledech mnohem hroší než chlapi na které se tady celou dobu stěžují. Vůbec nechápu jaká by měla být hlavní zpráva pro diváka a byl bych celkem rád kdyby mi to někdo někdy vysvětlil. Za mě je to totiž jen trapný, nevtipný a zlý film a  dokud se bude česká tvorba soustředit primárně na tyhle rádoby vtipné vztahovky, tak se nikam neposune. A nemyslím si, že bychom tady měli nedostatek kvalitních tvůrců a herců...0% ()