Příběhy Zbyňka, Alenky a Kateřiny jste sledovali v inscenacích "Podnájemníci" a "Otec nebo bratr". Ze Zbyňka a Kateřiny se stali manželé a z Alenky krásná mladá dáma. Matky a otcové nejlépe vědí, jak složité tím začíná období v životě rodiny. Slečna začíná objevovat dosud neznámý svět, v němž se bývalí nesnesitelní kluci mění v docela snesitelné mladé muže. Většinou ovšem s vlastnostmi, které se rodičům nejeví jako zcela ideální. Je-li Zbyněk bratr s povinnostmi otce, pak s Alenčinou dospělostí stojí na prahu starostí, které mu pořádně zamotají hlavu... Na řadě je poslední díl oblíbené komediální trilogie. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Upovídané nic, kde několik protagonistů ukázalo krom trapnosti také osobní selhání. Čtení cizí pošty asi ani nemělo být vtipné. Ale co předvedla rodičům soudružka profesorka, to byl vrchol nevkusu. Pátrání po příteli mladší sestry završuje trilogii v podobném duchu jako předchozí film. Jen pointa je docela milá. ()

kingik

Do třetice všeho dobrého a možná nejméně nudného. Poslední film mě o sourozenecké dvojici asi bavil nejvíc, ačkoliv nápad s tajemným nápadníkem není nijak bombastický. Pátrání po "amantovi" mladší sestry, která s ním komunikuje ve španělštině, je sice opět naivita nejvyššího stupně, ale lepší už to nebude. Celá série byla zakončena tak jak byla. A hodně dlouho si ji nedám znova. 60% ()

kocik1

GDPR z osmdesátek. :-) Člověk se tu lecčemu přiučí, třeba jak rozlepit dopis v páře. :-) Bohužel ale tyhle dovednosti už v době mailové nemají příliš využití. Jinak inscenace se mi v době svého vzniku moc líbila. Byla jsem ještě mnohem mladší než Alenka.... :-) Dneska už vidím, že zápletka je jen nastavovaná kaše, ale i tak to pořád má jistý půvab spontánnosti a pro mě i nostalgie. ()

otík

Třetí díl trilogie televizních komedií "Podnájemníci", "Otec nebo bratr" a "Dopis psaný španělsky". Jde o důstojné vyvrcholení této televizní komedie, i když tentokrát brácha Hanzlík je fakt už otravný a příliš moc sympatií nenasbírá. Ale Andrlová hraje svou postpubertální sestru výborně. Hudba: Jiří Bažant & Jiří Malásek ()

bohemia_regent

Největší hodnota této inscenace nespočívá v jejím nevtipném „humoru“. Objevíme ji až při čtení mezi řádky (televizního obrazu), kde se skrývá zpráva o společnosti ve stavu všeobecné profízlovanosti. Příznačná je scéna z rodičovského sdružení, ale v důsledku ještě odpornější je atmosféra špehování v rámci rodiny, kde se dopisy tajně zadržují a následně rozlepují nad horkou párou. Absolutní neúcta k soukromí jednotlivce evidentně patřila na přelomu 70. a 80. let mezi natolik běžnou normu, že televizní cenzuru už ani nenapadlo podobné praktiky zatajovat. ()