Talentovaný Radek (M. Červenka) rád kreslí a jeho snem je stát se slavným malířem. Chodí za maminkou (L. Geprtová) do galerie, kde uklízí. A ani ve snu by ho nenapadlo, že by tam mohl vystavovat. Jednoho dne ale dojde zvláštní shodou náhod k nechtěné záměně obrazu známého malíře, vystaveného v galerii, za Radkův vlastní obrázek. A právě ten se zalíbí dvojici návštěvníků galerie (J. Jirásková a J. Pleskot), která jej zakoupí… (Česká televize)

MickeyStuma

Hodně jednoduchý dětský příběh, určený snad jen pro děti, o touze malého kluka splnit si svůj sen. Ryze televizní povídka, ze kterého naivita doslova stříká, se v žádném případě nemůže pyšnit smysluplnosti tvůrčí myšlenky. Co tím tvůrci chtěli říci Žádnou moralitu, na svou dobu typickou, příběh neobsahuje. O nějaké zábavě se také nedá nic ani naznačovat.. Tohle prostě nemohlo fungovat ve své době, natož dnes. ()

ostravak30

Zajímavá pointa a taky důkaz, že to co tvrdím už léta je pravda pravdoucí. Mnoho lidí, kteří se tváří, že modernímu umění rozumí, mu rozumí asi stejně jako já. Dívají se na obraz, dokážou složitými a často nesrozumitelnými výrazy popsat, co na něm vidí, ale mnohokrát sami neví o čem mluví. Což se ukazuje i zde. Jinak ale dětský výkon je slabý a celkově mi herecké výkony přišly slabší. Ono je to ale nejspíš tím, že na filmečku je zajímavá až ta pointa na závěr. Hudba mi přišla podobná té ze snímku Artuš, Merlin a Prchlíci. ()

Snorlax

Kopřiva je jako obvykle roztomilý, Jirásková pohledná, ale představitel hlavní role je ještě otřesnější než standardně unylý Kačer. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na rôznych miestach Prahy. (dyfur)