The Lair

• USA The Lair

Po tom, čo bolo jej lietadlo zostrelené, sa vojenská pilotka Kate (Charlotte Kirk) musí skryť pred miestnymi teroristami. Jej útočiskom sa stane sovietsky podzemný bunker. V tom sa ale skrývajú telá mutantov, ktoré sa kvôli nej prebudia. Podarí sa jej uniknúť, ale rovnako sa na povrch dostanú aj tieto monštrá, ktoré sú pripravené zabíjať. (Marceloo)

Kudly4

Režisér měl zřejmě slabší chvilku, při které zavzpomínal na své začátky a tak natočil něco ve stylu Psích vojáků. Filmu by možná prospělo, kdyby se celý odehrával právě v tom podzemním bunkru, protože jedině tam, byla atmosféra celkem povedená. Každopádně, jedná se o ultra blboučký béčko, s trapnými dialogy, chování mutantů bylo všelijaký, jednou stačí když se ožene rukou a je po vojákovi a někdy neudělá vůbec nic a nechá se zabít pánvičkou. Čekal jsem alespoň nějaké pořádné Gore, ale dojde jen na pár roztrhaných obličejů. Postavy též nezajímavé, bylo mi úplně jedno, kdo chcípne. Před 20 lety, by to zřejmě obstálo, dneska už určitě ne. (90. hodnocení) ()

darkrobyk

Kapitánka Kate Sinclairová je sestřelena v Afghánistánu a společně s druhým pilotem se katapultují. Na místě dopadu je přepadne skupina mudžáhidů, co je sestřelila. V boji o život přežije jen Kate, která se vydá pustinou nazdařbůh. Velmi brzy má ale v patách pronásledovatele a na poslední chvíli se zachrání ve starém podzemním bunkru, který zde zanechali Sověti. V podzemní laboratoři objeví hrůzu, co zde Sověti stvořili, a nechtěně jí pomůže uniknout ze zajetí. Když ji zachrání vojáci z nedaleké americké základny, nikdo jí nevěří, že se střetla s krvelačným monstrem. A když se setmí, armáda monster obklíčí základnu... Za mě příjemné béčko, jakýsi mix Krvavé hostiny, Vetřelců a trochu i Věci (pitva). Rozhodně mě zajímalo, co se ukrývalo v laboratorní nádrži. Akční film - vojáci vs. monstra - má spád, hlavně konec je divoký a napínavý. O krev není nouze, příšery jsou fajnové - dobrý nápad s chapadly. Triky solidní, vizuál moc pěkný (a to pořád není samozřejmost), dobrá hudba. Jistě, není to originální, ale kdo má podobné střílečky rád, zklamán by být neměl. A umlácení monstra naběračkou? Kde tohle uvidíte... ()

Morholt

Sestřelenou vojandu zažene parta afghánských ručníkářů do podzemního komplexu, ve kterém se Sověti snažili vypěstovat zmutovaného supersoudruha. Marshall to vzal jako poctu či výsměch žánrovým céčkům a v některých momentech se mu to fakt dařilo. Těch drsňáckých hlášek a úsměvných gerojských momentů se tu pár našlo. I herci byli překrásně prkenní a chvilkam si zdálo, jakoby režisér vyzobal casting u Asylum. Problém je, že ta nadsázka dost často nefungovala, což bylo občas přímo k nasr*ní. A polovičatá byla i akce. Některé momenty byly peckové a utržená čelist byla vyloženou mňamkou, ale jindy jsem měl chuť kameramana zastřelit, utopit a oběsit. Na průměr film dosahuje úplně v pohodě, ale mělo být lépe. 50% ()

J*A*S*M

U předchozího Marshallova filmu jsem psal, že jsem zvědavej, jestli se ještě někdy vzchopí a natočí něco, co by se kvalitou přiblížilo Pádu do tmy. Neil, jako kdyby mě snad slyšel, teď "něco jako Pád do tmy" skutečně natočil. Akorát po všech stránkách o tolik levelů horší, že se tomu až člověku nechce věřit. No, pokládám tímto filmem svou otázku z minula za zodpovězenou. Nenatočí, je totálně v řiti. ()

rollman1

Režisér filmů jako Pád to tmy nebo Psí vojáci, se vrací ke svému oblíbené látce, kde monstra stojí proti lidem. Bohužel je to však horší než reklama na Penny s Michalem Davidem. Co jsem to jako viděl? To jako opravdu člověk, který má na svědomí takové pecky, natočil něco tak odpudivého? Už dlouho se mi nestalo, že jsem u filmu 5x usnul, 2x se pokusil oběsit na VHS pásce a zkoušel se zabít pádem z přízemí. Příběh není třeba ani řešit. Sestřelená pilotka a parta vojáků čelí monstrům, kteří jsou výsledkem nějakých sovětských pokusů. Tak za prvé. Aspoň trailer naznačoval, že bychom se mohli dočkat béčkové vybíjené, kde nějaké herecké výkony, bůhvíjaký scénář nebo blyštivé lokace nebudeme řešit a usadíme se u šťavnatého gore. NE! Není tady nic, co by stálo za řeč. Herci jsou tak herecky tupí, že se na ně prostě nedá dívat a napsané diloagy vypadají jako od nemocného šimpanze. Monstra vypadají jako Mix Venoma a gumových Pannen od Matela. Vojáci jsou vypůjčeni někde z maškarního festivalu Jelikož nikdo z nich nemá ani špetku charismatu a možná i snahy si trošku na vojáky hrát. Efekty jsou na úrovni 6. dílu Sharknada a ta slíbená brutalita? Asi jako bych si pustil tutorial na to, jak se stát pekařem. Jedna dobrá brutální scéna a jinak nuda, děs, nuda, deprese a vyhořelost. Naprosto nevidím nic, proč bych měl film někomu doporučit a rozhodně tady trailer klamal tělem. Stejně jako žena z Bangoku, která Vás ujišťuje, že penis nemá. Někdo ale na tyhle filmy koukat za Vás musí a právě proto mohu diváky varovat, že existuje 69 způsobů, jak lépe trávit večer. (Třeba si pustit režisérovy pecky a zavzpomínat, když točil ještě kvalitní horory)  Takže za mě rozhodně ne a ta jedna hvězda je právě za tu jednu, krásnou a zároveň vtipnou brutální scénu. ()