Dean najme soukromé očko a promluví si s bývalým majitelem, který se pořád nemůže probrat z prožitého šoku. Nora odjede s dětmi do motelu. (Netflix)

Necrotongue

Tak ani napodruhé mě setkání s obyvateli jednoho amerického předměstí příliš nebavilo a já začínám mít neodbytný pocit, že šlo tentokrát z mé strany o šlápnutí vedle. Ale to nic, musím se k situaci stavět pozitivně, protože chybami se člověk učí. To si určitě řekne i ten czarnoskury facet, který teď bude po dobu několika týdnů až dvaceti let čekat na to, jestli nebude nařčen ze znásilnění nezletilé a následně lynčován na všech existujících sociálních sítích. Největším problémem druhé epizody nebylo to, že se v ní vedly dlouhé dialogy, ale to, že byly tyto rozhovory povětšinou nudné. Dokonce ani srdceryvný příběh předchozího majitele nemovitosti mě nikterak nezasáhl, jen se po něm nemůžu přinutit k tomu, abych přestal dumat nad tím, jak se ta nešťastná violoncellistka dokázala dostat sama tak vysoko. Pokud jde o můj vztah k seriálu, připadají v úvahu tři možnosti; buď má seriál vážné nedostatky, nebo prostě jen nejsem v jeho cílové skupině. Třetí možností je pochopitelně kombinace obou výše zmíněných. / Poučení: Užívat si romantiky s dcerou člověka, který ti za to platí dvacet dolarů za hodinu, tomu říkám život. 2*+ ()

Omnibus

Bába s rakem dítě saje, rozšlápli nám hranostaje... Asi barák střelíme. Proč tak brzo? Nevíme.“ Tentokrát moje úvodní říkanka již obsahuje souhrn toho nejzajímavějšího z dílu, tedy v komentáři vznikl prostor pro KVÍZOVÉ ŠMÍRÁCKÉ OKÉNKO: [][] Psychopati stojí frontu, aby vám mohli čumět do oken. Co uděláte? A) Nic. B) Pořadník pro šmíráky, aby u oken nevznikala tlačenice. C) Roztáhnete záclony, aby líp viděli. D) U oběda zprdnete dceru na tři doby, že jí čouhá ramínko od podprdy, což by mohlo chudáky šmíráky zbytečně šokovat.  [][] Otec rodu samozřejmě zvolil D), čímž drží nasazenou laťku: Ještě větší čulibrk, než jsme doufali. Nicméně, s hodnocením jdu nahoru, kvůli zajímavému plot twistu. Tvůrci seriálu projevili vražednou kreativitu a dva podezřelé (moje jasná volba) mi zabili přímo před očima, pročež musím s podezříváním obyvatel maloměsta začít nanovo. To bude opruz a náročné, neb v tomhle zapadákově je pošuků jak naseto, málem rostou i na stromech. ()

castor

Lepší pocit než po prvním díle. Napětí v rodině stoupá, dopisů přibývá, podivínští sousedé dál vytahují růžky. Kromě manžela se všichni na čas přesunou do motelu. Pro jistotu. Dean si najme zapálené soukromé očko, má věřit její intuici? A zároveň se potká s bývalým majitelem domu, který má problém o traumatické minulosti hovořit. A co teprve realitní makléřka, která jim vysněný dům prodala a teď Noru přesvědčuje, aby se jej zbavila? Tvůrci rozsévají falešné stopy za každou cenu, což má nicméně narušit tragédie v sousedství. ()

Anderton

V druhej časti sa toho udeje na epizódu seriálu až netradične veľa, čo je samozrejme iba dobre, len mám stále toho chrobáka v hlave, kedy sa to zmení k horšiemu, keďže vysvetlenie prvá séria podľa ohlasov neponúka. Máme tu opätovné návštevy domu, ďalší list, súkromného detektíva, bývalého majiteľa domu s retrospektívnym rozprávaním a na záver celkom slušný šok. ()