Jeff čeká na soud a jeho otec se zatím pere s vlastními démony. Policie v Milwaukee by si ráda zachovala tvář a rodiny obětí sdílejí svoje příběhy. (Netflix)

jirikzaboj

Další do sbírky unavenějších epizod, kde by reálně stačilo 25 minut odvyprávět celý soudní proces a nebo jej alespoň okořenit kreativitou. Takhle to je jen 15 minut soudního líčení, které není ničím originální a je velice generické. Na epizodě oceňuji dopady na Jeffovou rodinu a především na otce Lionela, podle kterého je epizoda pojmenovaná. Ukazuje nám to náhled tak daleko za hranici možností zklamání rodičů, kteří nakonec přijímají vlastní zodpovědnost a přitom s tím nemusí mít vůbec nic společného. Jasně, některé otázky se na výchovu nabízí. Ale znám ledakoho, kdo to měl o dost v životě a horší a zvládnul to. Nejhorší je pak na tom to vlastní přesvědčení, že možná ani vy nejste dobrý člověk a pátráte ve vašich životních myšlenkách, jestli se to náhodou neprojevilo na vašich genech. Ač je to naivní představa. Takhle se mi ta message líbí, ale na 50 minut toho bylo prostě málo. ()

castor

Znovu obracíme perspektivu, Jeffa necháváme někde vzadu tiše přemýšlet o svých zločinech a zaměřujeme se na přízraky, které zanechal v rodině své i rodinách svých obětí. Zejména pohledem zlomeného otce se vracíme k drobným detailům, které možná mohly něco změnit, kus Jeffreyho života ovlivnila také matka, která pak v době jeho dospívání od rodiny pláchla – i to dává vyprávění zajímavý rozměr. Oba, matka s otcem, přijímají po svém vlastní zodpovědnost. Zpracování Dahmerova (1960–1994) příběhu se ujal seriálový hitmaker. Ryan Murphy – a můžu v pohodě konstatovat, že i tady zabodoval. Další intenzivní díl. ()

Cappuccino

Súdny proces a výčitky otca, ktorý ma pocit, že mohol spraviť pre svojho syna viac. Aj pri tejto epizóde mám pocit, že mohla byť skrátená. Súd bola povinná jazda, no otcova sebareflexia mi prišla nadbytočná a príbeh nikam neposunula. ()

Frajer42

Jedna z těch zajímavějších epizod. Pro soudní líčení mám slabost. Obzvlášť pro ta americká emocionální, kde argumenty nefungují. Navíc mě docela baví sledovat rodinku roku kolem Jeffa. Tato epizoda se točila hlavně kolem ní. Zjišťovalo se kde, kdy a kdo co posral, že si Jeff oblíbil zrovna takhle neobvyklou kratochvíli, jako je vraždění a pojídání různých kulturních menšin. Obešlo se to celé bez těch trapných vražd, kde stejně nebylo nic vidět. Takže za mě vesměs spokojenost. [70 %] ()

HellFire

Tohle měla být epizoda s největším emocionálním dopadem, ale dle mého názoru se povedla ze všech nejméně. Výpovědi svědků mě nedostaly do kolenou především proto, že jsme se v průběhu až na výjimky s obětmi blíže neseznámili. ()

Necrotongue

No, rozsudek už proběhl a vzhledem k tomu, co o Dahmerovi vím, už v jeho životě nezbývalo mnoho podstatných událostí, proto mě mate, že do konce seriálu zbývají ještě dva díly. A abych řekl pravdu, mám z toho dost velké obavy. K ději osmé epizody mám dvě podstatnější poznámky. Opět musím tvůrce pochválit za fakt, že nezapomněli na oběti; k tomu totiž dochází až příliš často a, bohužel, nejen ve filmech a seriálech ale hlavně v reálném životě. Skutečným obětem trestných činů se dostává pramálo podpory či pozornosti, zato se převelice dbá o práva odsouzených vrahů a násilníků a spousta mediální pozornosti je věnována "obětem", které si vzpomínají na příkoří, jež na nich byla údajně páchána před dvaceti až třiceti lety. No, a ta druhá poznámka se týká negativ. Nemohl jsem si nevšimnout, že Netflix využil obětí ke své BLM agitce, která mi ale v souvislosti s Dahmerem nedávala smysl. Bylo by něco jiného, kdyby své činy páchal z rasové nenávisti, ale to byl zrovna problém, který se ho vůbec netýkal. Jasně, pokud šlo o městské autority, to bylo něco jiného, ale i tak musím říct, že tato agitace silně podkopává všechno to dobré, co jsem na seriálu pochválil ve vztahu k obětem. / Poučení: Nerad bych se dočkal doby, kdy se bude muset přeživší oběť omlouvat útočníkovi. I když... Mám pocit, že už to proběhlo. ()

William_

Na konci epizody mi přišlo (a nejen mně), že se tvůrci skoro snažili, aby nám Jeffa bylo trochu líto. Že nikdo nebyl schopen zastavit tu hrůzu co udělal, a že těch příležitostí bylo až až... Díl pojmenovaný a zaměřený hlavně na Jeffova otce Lionela, který si teď celou vzniklou situaci dává za vinu. Na parametry epizod minulých si troufám říct, že to mohlo být zpracováno o chlup lépe, ale i tak se jedná o nadstandart seriálové tvorby. ()

Terezinka198

"I still think you can be treated." Ale pak se směje, když mu Jeff vykládá, že to začalo, když s ním pitval zvířata, co našli mrtvé... :) A matka? Ta bohužel byla pořád jen výsměch. Místo toho, aby svému synovi čelila, raději to "opět" chtěla ukončit a vyhnout se zodpovědnosti. Rodiny přeživších do toho mají také, co mluvit, jiní to nevydrží a zmůžou se jen na řev. ()

warrenur

Kym vyjadrenia rodin obeti na sude boli velmi silne a emotivne a zasluzili by si plny pocet, vycitky rodicov voci vlastnemu zlyhaniu a hlavne marnost v uplnom zavere, ked sa zodpovedni fizli dostali spat do sluzby opat pripominali boj s veternymi mlynmi. Nakoniec, mnohokrat sa vinnici v nejakom spore na chvilku upracu z oci a ked sa "vody ukludnia" a zaujem okolia polavi, akoby sa nic nestalo a spravodlivost bola slepa. Slusny diel. 70% ()

tomik99

Má to stále něco do sebe, je fajn vidět to zase z jiné perspektivy, ale pojďme si říci, že už je to malinko natahované. Zkrácení seriálu o dvě tři epizody by celé show slušelo daleko více. ()

ANTYCHRYST

Tvl..nedovedu si představit sedět v soudní síni jako pozůstalý..bych toho zmrda tam zabil na místě..hodně dobře zahrane..jako i ten otec by si zasloužil pár facek... práce policie ja kapitola sama pro sebe v té době..80% ()

swenyx

Výpovědi rodin zesnulých. Borce co začla "vyvádět" se vůbec nedivím, reálně za podobný případy bych těm lidem dělal to stejný, co s nimi, nic jinýho si nezaslouží. Tenhle díl se mnou emočně hnul asi nejvíc. ()