Tony by se rád stal modelem. Přestěhuje se do Madisonu a v baru potká Jeffa. Rukou psané vzkazy odstartují vztah, který se ošklivě zvrtne. (Netflix)

jirikzaboj

Částečně němý díl mě opravdu nadchnul. Opravdu moc se mi líbí, jaký prostor v seriálu dostávají oběti . Dostanou pořádný charakterový vývoj a nám to dodá ještě větší pocit soucitu a bolesti k příběhu. Finálním rozhodnutím Jeffryho usmrtit někoho, kdo ho měl možná konečně rád a částečně chápal jeho jinakost mě utvrdilo, že to byl opravdu psychopat. Tohle nebylo nedorozumění, ale psychická degradace opravdu narušené osoby. Po 6 epizodách by mi to i stačilo k pochopení celého příběhu. Obavám se, že od této chvíle se budu mírně nudit, vzhledem ke zdlouhavosti epizod a jejich vysvětlivek. No nechám se třeba příjemné překvapit. Ale tenhle díl byl za mě prozatím peek celé minisérie. ()

zapalik

Zatím nejsilnější díl. Voyeuři musí být zklamaní, že seriál ukazuje případ i z pohledu obětí. @Oxyuranus: Jestli pro tebe není šokující, že zavraždí svého přítele jen proto, že má neodůvodněný strach, že se už nevrátí, tak bys se sebou něco měl dělat. A šokující to samozřejmě je. Že vraždil, šokující informace není, ale jestli jsi šmírák a chceš tam víc vnitřností a detailů na rozbíjení lebek, tak s tím taky něco dělej. ()

castor

„Kdybych se nesnažil, zůstal bych sám.“ Scéna v restauraci silná. Kdo by v podobném projektu čekal až romantickou linku? Tony je neslyšící a rukou psané vzkazy Jeffa docela odrovnají. Znovu se snaží najít rovnováhu, zase to pokouší. I táta má radost, že se synkovi daří. Práce, kamarád, méně piva. Mistr vedlejších rolí Richard Jenkins i na malém prostoru znovu zaválel. Ale díl je vesměs o Tonym. Další oběť, která dostala velký krajíc prostoru. Poznáme její charakter, vztah těch dvou má nějaký vývoj. Líbí se mi i pečlivé sociální a dobové zakotvení příběhu. A znovu tvůrci v případě Jeffa vytvářejí prostor pro záblesky empatie. ()

Necrotongue

Tohle byl netypický díl hlavně proto, že v něm nebyl hlavní postavou Jeffrey Dahmer ale jedna z jeho obětí. Tímto u mě tvůrci seriálu zabodovali, protože právě o obětech je třeba mluvit. A bylo mi úplně jedno, jestli byl tento příběh patřičně aromatizován a přibarven; i kdyby byl kompletně vymyšlený, měl by význam, protože mám často pocit, že jsou sérioví vrazi bráni jako nepochopení chudáčci s těžkým dětstvím a bla, bla, bla. Oni ale nejsou těmi, na kterých by nám ostatním mělo záležet. Ale teď z jiného soudku; černoch, hluchý, gay a ještě narazí na Dahmera. Dnes jsem poprvé zalitoval, že jsem ateista; kdybych věřil v Boha, jsem si jistý, že bych si s tím zvrhlým, cynickým bastardem skvěle rozuměl. / Poučení: Když tě náhle potká štěstí, zbystři. ()

William_

Originálnější způsob vyprávění jako v této epizodě jsem dlouho neviděl, nebo neslyšel? Mám tím na mysli to, že většina epizody "ztichne" a jsme nuceni číst jen titulky (nebo ti vzdělanější co umí znakovou řeč). Epizoda z pohledu oběti má grády a je skvěle zahrána, odvyprávěna a pak zavražděna a snědena. Zatím nejlepší epizoda této minisérie. ()

• Tony (Rodney Burford) je hluchý, přesto vícekrát reaguje na hlasové pokyny, např. při focení. (Zix.)