Seznam jeho obětí je pořád delší, důkladné policejní vyšetřování ale nezačne. Incident s teenagerem Jeffa na čas dostane do vězení. Později si pořídí vlastní byt. (Netflix)

swenyx

Tý babičky je mi strašně líto, tak milá a hodná a on se k ní choval takhle, jinak je tu vidět v jaký je to době, policii vůbec nezajímá co se děje, jsi kdokoliv jinej než bílej Američan = nikoho nezajímáš. Ještě jsem to v žádné recenzi nezmínil tak musím teď, ten soundtrack je naprosto boží, společně s těmi záběry z toho mám fakt husinu. ()

Najt

Další zajímavý díl. V tuhle chvíli musím pochválit luxusní herecký výkon Peterse a skvělý český dabing. Jen nechápu proč je to natočené tak, že s Dahmerem sympatizuji a vidím v něm člověka s neskutečnou smůlou a osamělostí. Pokud byl monstrum, jak už značí jen název seriálu, proč mi ho má být lito ? Samozřejmě chápu, že realita byla trochu jiná. Ale i tak. ()

Frajer42

Spoilery! Tento seriál mi připadá neuvěřitelně repetitivní a pokládám za absolutní hloupost se ho zoufale snažit roztáhnout na 10 epizod. Dost možná právě tohle je jeho obrovská slabina. Mnohem lépe by fungoval, kdybychom viděli 4 epizody narvané napětím. V rámci této epizody sledujeme jen soužití s bábi a jen další a další zabíjení bez špetky invence. S tím, že ta největší zábava s porcováním mrtvol se odehrává za kamerou, takže ve výsledku skutečně vidíme jen nechutné teploušské seance, uspání a další teploušské romance. Je to vážně nechutné. [55 %] ()

Necrotongue

Pátá epizoda byla velmi podobná předchozímu dílu co do délky i obsahu. Jen jsem měl tentokrát velmi neodbytný pocit, že se Netflix za každou cenu snažil, přihřát si svou rasově uvědomělou polívčičku. Po tomto představení začínám váhat nad tím, jestli byla důvodem k natočení seriálu jen Dahmerova nechvalná proslulost. Teď si spíš začínám myslet, že se někomu velice hodilo do krámu, jaké oběti si vybíral. Čert vem ty bílé, Hispánce a Asiaty, všichni už přece víme, na kterých životech opravdu záleží, že jo? A kdo to neví, tomu to Netflix vysvětlí. / Poučení: Babičky mají lehké spaní. ()

jirikzaboj

Epizoda studuje Jeffové znovustvoření a několik dalších potyček, které ho mohly dávno zastavit, ale kvůli dobové rasové a politické nevyváženosti bylo výrazně těžké přesvědčit porotu, oficíra, či soudce o tom, že je žalovaný bílý a žalobce barvy jiné pleti. Seriál tak docela nakládá tehdejšímu systému USA už v několikáté epizodě a ta reflexe je děsivá. Epizoda také studuje to, jak se teoreticky mohla a jak se angažovala Jeffova rodina. Pokud je příběh autentický, tak toho pro něj babi i otec s chotí dělali opravdu dost. Zároveň se mi líbí odůvodnění, že je často Jeff děsil a nevěděli co s ním. Podle mě ho na uzdě mírně drželo ještě to, že bydlel u té babičky. I když už v té době padaly oběti. Ale po přesunu do vlastního bytu a dohledu rodiny se Jeff pořádně utrhl ze řetězu a předpokládám, že toho se dočkáme v druhé polovině série. Prozatím musím říct, že ta série je opravdu svá, na nic velkolepého si nehraje a detailně studuje všechny okolnosti, úhly pohledu a charakter tohoto monstra. Takový úzkostných pocit jsem asi neměl ani u Mindhuntera. ()