Do diagnostického ústavu se může mladý člověk dostat různě. Třebas i tak, že jediný rodič, který je k dispozici, se dostane do střetu se zákonem a je zbaven na nějakou dobu svobody. Šestnáctiletá Veronika je na svoji matku velmi citově fixována a tak ve chvíli, kdy je matka propuštěna z vězení, se snaží všemožným způsobem opustit ústav, aby mohla realizovat svůj sen o novém a lepším společném životě. Ale dvě, v podstatě romantické a poněkud naivní ženy mají malou šanci vybřednout úspěšně ze světa násilí a zločinu, který je obepíná svými nemilosrdnými vyděračskými chapadly. Když tu se Veronika seznámí náhodou s Martinem Tomsou. Podaří se našemu hrdinovi zachránit Veroniku i její matku? (Česká televize)

rt12

Mistr Jedlička se zbláznil !!!! Když někoho terorizovat, tak v činžáku plných lidí. Inscenace plná nesmyslů. Ústřední postava Tomsa tam byl jakoby nebyl. ()

mira007

Detektiv Tomsa zachraňuje holku na útěku s diagnostického ústavu, kterou s matkou terorirzuje banda gauerů a jí nutí k prostituci. Na svou dobu celkem atmosféricky přesvědčivé, ikdyž s permanentním sledem směšných a úsměvných nesmyslů.PS: Tři hvězdy za Helšuse a jeho spreje. ()

Kakho-oto

Podle mě je tento díl nadhodnocený. Rozhodně nesouhlasím s názory, že se jedná o nejlepší epizodu seriálu. Jenom z druhé řady, kam patří i epizoda Veronika, mám raději Bílou past, Tabatěrku a Nechte maličkých (díl Kdo unesl Marthu M.? si navíc nepamatuji). Příběh je dramatický, drsný a emotivní, ale zároveň silně přitažený za vlasy, respektive líčí matku s dcerou jako dost hloupé osoby. Stačilo informovat policii, nebo si myslely, že je pro Veroniku lepší šlapat v 16 letech, než být určitou dobu v nějakém ústavu pro mládež? Nehledě na to, že matka Veroniky mohla svého partnera udat dávno před tím za jeho zločiny, ale bála se, takže seděla jenom ona... Neskutečná hloupost, kterou nakonec zaplatila životem. Výborně zahrané role Veroniky a jejích rodičů. Scéna s Helšusem je jednou z nejhumornějších v rámci celého seriálu. ()