Co se kočce honí hlavou

• USA Inside the Mind of a Cat
USA, 2022, 67 min

Réžia:

Andy Mitchell

Strhující dokument, ve kterém se odborníci na kočky ponoří do jejich mysli a odhalí, co všechno tihle roztomilí domácí mazlíčci dokážou. (Netflix)

Adramelech

Jako příznivec (byť nikoli chovatel) koček nemohu dát méně než tři hvězdičky. Jsou to fakt zajímavé mrchy, to se musí nechat. Doufám, že se dočkáme dalších dílů filmu, konkrétně: Co se psovi honí hlavou, Co se ženské honí hlavou, Co se chlapovi honí hlavou. A to didaktické režijní pojetí, prosím, neměnit, protože je dobré! ()

JohnCZ

Strašně jednoduchej a takovej hodně americkej dokument. O čičinách se toho člověk objektivně moc nedozví a paní odbornice na kočičí behavior někdy úplně zbytečně fabuluje (a brečí). I vizuálně je to takové hodně generické - prostě pár střihů na kočky, sem tam nějaké virální video a zbytek jsou komentáře a rozhovory. Třetí hvězdu dávám za účast Savitsky Cats a obecně tématiku tréninku koček. Umění donutit tyhle sebestředné paličaté koule chlupů k čemukoli, co nezahrnuje žrádlo a spánek, je pro mě totiž něco naprosto neuvěřitelného a nepochopitelného. Dasha je skutečně fabulous - jak vzhledem, tak dovednostmi. S jistotou ale stár fakt vydřená, trenérkám všechen respekt! ()

peetrejr

Ak ste začiatočník v oblasti chovu mačky, je to zaujímavá záležitosť. Ak však mačku vlastníte alebo nechcete vlastniť, je to nuda. Všetky informácie od "vedcov" som vedel. Všetky tie strhujúce informácie, z ktorých som mal dosť šok som už počul. Síce má dokument iba hodinu, ja som po pol hodine zaspával. Premohol som sa a dopozeral do konca. Teraz som možno mal späť. Čakal som niečo zaujímavejšie. No, som rád že sa aspoň Netflix zameriava na zvieratká. Sekcia dokumentov je silná stránka Netflixu. No väčšinou sú dokumenty od nich podľa nejakého skutočného zločinu. Takže také krimi. To im ide bravúrne. Idú im však aj zvieratká? Majú aj pár dokumentov o prírode, ktoré som nevidel ale vyzerajú fajn. Ale aj toto vyzeralo fajn. Nuž, zahodená hodina. ()

123Reny

Dokument, který natáčeli evidentně pejskaři. "Překvapivá" zjištění typu kočka slyší na jméno apod.  Všeobecně známý fakt, že pes je inteligenci jak čtyřleté dítě a snaží se potěšit pána, kdežto kočka je jako čtyřicetiletý ženatý chlap, který všechno slyší, všemu rozumí, ale stejně si dělá co chce....předkládáno po ameicku jako senzace....ztráta času. ()

Malarkey

Chvílemi to vypadalo, že jsme tento dokument pustili spíš kocourovi, než sobě. Ten totiž zaujatě koukal na taboretce a nevynechal jedinou scénu z celého dokumentu. Pro milovníky koček je to nicméně také fajn. Jen tu neřeknou nic vysloveně nového a ještě k tomu přidají pár fanatických kočičích oblečků navrch. ()

• Pokud jste někdy pomalu mrkali se svou kočkou nebo jste ji viděli ležet břichem vzhůru přímo vedle vás v jedné z nejzranitelnějších poloh, v jaké může být, víte, že vás miluje a – což je důležitější – důvěřuje vám. Tento film také popisuje právě to, že kočky vydávají různé zvuky z různých důvodů a že na člověka mňoukají, protože tak získávají odezvu. (Johnny.ARN)
  • Výzkum, který, jak přiznávají dotazovaní odborníci, zaostává za výzkumem psů asi o 15 let, se mimo jiné snaží ukázat, že vkládat na kočky očekávání podobná psům je chyba, které se lidé dopouštějí už velmi dlouho. Kočky sice projevují náklonnost a věrnost, ale nejsou tu proto, aby se svým lidem zavděčily, jako je tomu u psů. (Johnny.ARN)