Britský kriminální seriál volně navazuje na úspěšný seriál Death in Paradise, kde si Kris Marshall zahrál detektiva Humphreyho Goodmana. Humphrey se na karibském ostrově Saint Marie seznámil s Marthou (Sall Bretton), do které se zamiloval, a posléze se s ní přestěhoval do jejího rodného města Shipton Abbot v Anglii. Zde se Humphrey přidává k místnímu policejnímu sboru pod vedením Esther (Zahra Ahmadi) a řeší sérii menších i větších zločinů. Martha si mezitím zakládá kavárnu s přítelem Archiem (Jamie Bamber). Mimo kriminálních témat se divák může těšit i na drama v podobě spletitých vztahů, rodičovstí, budoucnosti a různých složitých rozhodnutí. (Candice)

sochoking

Skočil som do tohto seriálu bez akejkoľvek znalosti predchádzajúceho Death in Paradise. Zaujalo ma, že dej sa odoráva v typickom anglickom prostredí bez akýchkoľvek cudzincov. Samí Angláni iba.  Hlavnú partičku hercov som si hned obľúbil, ako i samotné spracovanie. Riešili prípady, ale i súkromné vzťahy. Nádherný anglický humor, vtipné scénky ale i dramatické situácie. Hoci tie boli odľahčené vždy nejakým priblblým pop songom, ktorý mi tam pil krv! :) Na prípadné pokračovanie sa budem tešiť, ale predchádzajúcich milion epizod Death in Paradise ťahať nebudem. ()