„Nevidíte, že parkujete na zákazu?“ kárá Eric Simpson (Eric Morecambe), jeden z dvojice strážníků v centru Londýna, řidiče luxusního auta. „A taky nemáte na autě číslo!“ Řidič ho ignoruje a druhý strážník Ernest Clark (Ernie Wise) už zdrhá, protože vidí, že kolega obtěžuje členku královské rodiny a že z toho budou nepříjemnosti. Raději oba odjedou na dovolenou na jih Francie, kde se vyděsí, když zjistí, že jejich rezervace v hotelu byla zrušena. Místo toho ale jako odškodné kromě peněz dostanou k užívání celou velkou vilu La Tulipe. Netuší, že se v ní ukrývají lupiči klenotů a že jejich hlava Le Pirate (Paul Stassino) plánuje využít oba policajty k tomu, aby nevědomky propašovali horké zboží do Londýna. Pánové si užívají pláží, moře, spoře oděných milých Francouzek, kasína, kde se o ně stará členka gangu Claudette (Suzanne Lloyd) a dalších letních zábav. Oba se ucházejí o Claudette a Eric dokonce vyhraje dost peněz v kasinu. Pak se ale objeví konkurenční gang a inspektor Duval (Armand Mestral) a ukáže se, že oba Britové zase nejsou takoví tupci, jak by si Pirate přál. Jak jejich dovolená nakonec skončí? (Peabody)

Peabody

Já britské komedie ze 60 let rád a i tahle je fajn, pánové jsou přiměřeně toporní, zápletka solidní, pár hezkých holek se najde a za kamerou pražský rodák Otto Heller (Bílá nemoc, Ducháček aj), který včas odešel jako žid do UK a prosadil se mezi absolutní špičku. ()