Píše se rok 1940. Hitler dobývá Evropu. A ve Spojených státech se snaží sekretářka dobýt srdce svého nadřízeného, právníka Eda. Díky podivným služebním cestám šéfa ale začíná tušit, že něco není v pořádku. A skutečně - Američané vstupují do války a Ed se přiznává, že je špiónem, pracujícím v Německu pro americkou vládu. Když je potřeba dalšího agenta, bývalá sekretářka ochotně nabídne své služby. (Guild Home Video)

coulismoulis

Muhaha, to byla ale vystavni volovina, ale zas ty absurdity a la nemy vyslouzilec Douglas, Griffith s rodilym prizvukem a nazi capo di tutti capi Neeson tomu dodaly tu spravnou stavu na americky bijak na nedelni odpoledne. Jinak musim hodnotit kladne (pojetim, ne charakterem;) postavu Richardson, nez teda na konci sklouzla do klise, herecky to kazdopadne davala nejvic ze vsech. ()

Greg25

Trochu to šustí papírem a je v tom vidět románová předloha, to činí tvůrcům u daného žánru potíže často, protože to, co si může dovolit románová kniha, si nemůže dovolit film a naopak a tady to tvůrci moc nevychytali, takže to celé občas vzbuzuje otázku po realitě a pravděpodobnosti příběhu i jednotlivých scén. 60% ()

Radek273

Tenhle snímek měl asi všechno. Možná se některým nezdála atmosféra, která byla za války patrně ještě mnohem temnější, nicméně takovou nutně k úspěchu nepotřeboval. Co se týče výkonů, výrazně nad všemi vyčnívá Melanie Griffithová, pro kterou se stal patrně její životní rolí. Možná tomu napomáhá i doba, ve které se snímek odehrává, každopádně zde (a potřeba říct, že pouze zde!) působí nejpřitažlivějším dojmem, který se jí kdy podařilo vytvořit. Nakonec i český dabing povýšil její roli dokonce ještě o stupínek výš. ()

Stíba

Osobitý špionážní thriller s romantickou zápletkou a občas slušným napětím, byť díky dějovému spoileru hned ze začátku filmu víte, že vše dobře dopadne. Je to každopádně mnohem více o Melaine Griffith než o Michaelu Douglasovi, jelikož ta dostává více prostoru a má tak i větší možnost svojí postavu rozehrát. Douglas nicméně svojí roli odvedl taky velice slušně a mě tohle válečné drama jako celek bavilo a s délkou přes dvě hodiny jsem vůbec neměl problém. ()

MaxForValue

Veľmi kvalitná vojnová špionážna dráma, ktorej dominuje príťažlivý scenár a sympatické herecké obsadenie. Melanie Griffith v úlohe špiónky teda nie je bohvie čo, ale spynie "s davom". Najväčším víťazom sa javí Joely Richardson, v menšej úlohe, tentoraz oproti Schindlerovmu listu, poteší prítomnosť (nacistického pohlavára) v podobe Liama Neesona. ()

• Mnozí z vojáků SS byly ve skutečnosti američtí vojáci z Berlínské brigády. (HellFire)
  • Michael Douglas si za natáčení řekl o honorář 15 milionů amerických dolarů a procenta ze zisku, ale nakonec se musel spokojit  se 14 miliony. (Zdroj: Michael Douglas) (Locksley)
  • Při scéně v obýváku, kdy Linda spolu s otcem čte dopis, hraje "Kinderszenen," Opus 15 od Roberta Schumanna. (HellFire)