Zlatá labuť se otvírá. Bára stále vystupuje pod cizí identitou a hrozí jí odhalení. Musí si poradit v těžké situaci, pod tlakem je nejen ona. K otevření nejmodernějšího obchodního domu ve střední Evropě dochází ve stejný den, kdy se osudově mění život v celé zemi. Prodavačky Bára, Eva a Alena, ředitel Zlaté labutě Bouchner ani samotní majitelé Kučerovi netuší, co je dále čeká... (TV Nova)

JenTR

Proboha to bude mít tolik dílů? Tak to bude slušná telenovela. Zatím je celkem jisté, že mladý majitel a Lucie Tichá skončí spolu. Je to sice svěží seriál, ty holky fungují jako oslava mládí, ale jak už jsem psal k prvnímu dílu, je to příliš moderní, zejména chování hlavních protagonistů a jejich mluva. Otravný je tady ten přítel Lucie, doufám, že se ho už brzy zbaví. Stejně tak opilec - švagr majitele. Uvidíme co se z toho vyklube. Jeden by neřekl, že to v Bílé Labuti bylo takové vzrůšo. Večírky, ohňostroje, lidi padající ze střechy hned první den. Ale chápu, že je to opět jen filmařská inspirace skutečným domem, se kterým nemá vůbec nic společného. ()

Matesek

Druhý díl se údajně odehrává 15.3.1939. Slečna již druhým dnem pracuje v obchoďáku pod cizím jménem a nikomu zde dosud neukázala osobní doklady? Jde si odpolední Prahou sbalit kufr k příteli, na sobě rozepnutý kabát, venku je slunečno, modrá obloha. Ten den přitom padal sníh, fičel vítr... To už se může natáčet cokoliv bez znalosti reálií? O dalších kvalitách zde (herecké výkony, dialogy, střih) škoda slov. Otakar Vávra (mj. režisér filmu Šťastnou cestu, natáčeném v Bílé labuti v roce 1943 za provozu ) by zaplakal. ()

Anet21

⚪Väčšia miera elementárnej logiky je v tomto seriáli veľmi vítaná (reálna osoba, za ktorú sa postava vydáva sa objaví v obchode a udá ju, to, že je klaviristka znásilnená potvrdia aj doktori a nie je to len domnienka divákov a i.), keďže v slovenskej verzii sa doposiaľ nič z toho nestalo.⚪Herecké výkony sú už vec druhá, tiež nie sú dobové, Dancingerová je veľmi zlá voľba do hlavnej úlohy, keďže žiadnu dobovú auru a charizmu nemá. Celkovo dobové na seriáli je pramálo, pomaly ale isto skĺzava celý dej k telenovele, aj keď s upravenou premisou než slovenská verzia.⚪A veľmi dôležitý bod, na ktorom si slovenská verzia tiež nedala záležať - Nemci tu hovoria nemecky, prípadne lámano česky s prímesou nemeckých slov, čo je určite logickejšie a reálnejšie ako nemecký nácek s čistou spisovnou slovenčinou.⚪ ()

quokam

Začíná to připomínat O mne se neboj, ale bez vtipného nadhledu a s přemírou postav, z nichž některé jistě mohou být zajímavé, ale chybí jim prostor se projevit, možná i to je důvod proklamovaných 18cti či kolikati dílů první série. Čisté interiérové drama, po exteriérech snad chodí lvi a tak tvůrci nemaj odvahu vytáhnout paty z domu. Taktéž až Cimrmanovsky pokus po velkou většinu doby kreslit německou okupaci bez Němců selhává. Ani postavy jakoby nebyly dějinnými událostmi nikterak ovlivněny, znepokojený, teda cest výjimkám. Atmosféra tragického historického zlomoveho období buď zcela chybí, nebo s ní tvůrci nedokáží pracovat. Třetí hvězdičku zachraňuje závěr, být i ten nese podpis jakési umělé nainscenovanosti než pozorování přirozeného běhu události. 5/10 ()