Neslýchané: Přítelkyně, která neexistovala

• USA Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist
USA, 2022, 124 min (Alternatívna 60+64 min)

Hudba:

Brocker Way

Manti Te'o

Manti Te’o hrával americký fotbal za tým Notre Dame i v NFL. Když ale vyšlo najevo, že měl přes internet tajný vztah, život i slibná kariéra se mu rozpadly pod rukama. (Netflix)

NikiVai

Tak tohle byl silný a emotivní příběh. Jen mě udivuje, že slečna si žije v pohodě dál, ale ono excentrické osobnosti si s nějakými výčitkami asi moc hlavu nelámou, mávnou nad tím rukou a je to. A že trpěla za to co provedla jsem jí nevěřila ani fň. Na druhou stranu nějaké to odpuštění si zaslouží každý. ()

rikitiki

Tohle je smutné. Klasická ukázka sekundární viktimizace, kdy, místo aby lidi odsoudili pachatele, viní a vysmívají se oběti. Možná naivní a přespříliš důvěřivé, přesto jednoznačné oběti. Je žalostné klást na oběť nějaké požadavky, aby byla za oběť uznána. Vinen je pachatel, ne ona. Doufám, že dnes už by se k tomu veřejnost nebo aspoň média chovali většinou jinak. Je to smutný příběh o osamělém klukovi, který si našel oporu v odporné osobě, co se tvářila jako přítelkyně. A ani po letech není schopná nějaké sebereflexe, ale lituje a pyšní se jen sama sebou, aniž by se styděla za to, že někomu zničila život. ()

TheSpearCZ

Těžko uvěřitelný ulítlý příběh, u kterého jsem se celé dvě hodiny divil, že se opravdu stal. A pochopení pro Ronaiahu a jeho/její catfishing rozhodně nemám, Manti měl naprosto všechno, co mohl mít a vůbec se nedivím, že po prasknutí tohohle příběhu se v NFL jeho herní výkon vytratil, tohle mělo na jeho kariéru vyloženě zničující dopad a je mi ho líto, protože z toho, jak v tomhle dokumentu mluví a jaký zastává přesvědčení, tak mám jednoznačný dojem, že to je prostě férovej neegoistickej chlap, co byl na škole za zaslouženou hvězdu týmu. Bohužel, v roce 2012 nikdo nevěděl, co je catfishing a všichni se rozhodně na sociálních sítích chovali jinak než v dnešní době, především, co se týče bezpečnosti. A co se týče dokumentu, tak ten správně nenechává v obou dílech spát (a to i přes fakt, že dohromady to celé trvá přes dvě hodiny), naopak se mi nelíbíil ten rychle ukončený konec. Čisté 4* ()

Drozdo57

No to si snáď robíte srandu! Ak je to žart, tak som sa nesmial. Ak je to realita, tak je to na plač. Prečo je to na plač? Ja ani tak nesúdim toho chalana. Myslím, že je celkom jednoduché sa nachytať na niekoho s kým si "rozumiete", zvlášť, ak sa cítite osamelí. Ale tam pán/pani mu skoro zničil(a) život a je to ok, život ide ďalej. On(a) je vlastne rád, že sa to stalo, lebo sa "tak veľmi naučil(a)". Ja som si myslel, že niečo také je trestné, ale ok. Bolo mi na vracanie, keď furt točil(a) o tom ako v tom momente cítil(a), že to asi teda nie je správne, ale aj tak to urobil(a). A úplne najväčší odpad na tomto sú novinári a celý ten systém, kedy je "príbeh" taký dôležitý. Že vôbec u hráča handeggu je dôležité, či mu zomrela babka alebo priateľka a všetci to riešia rovnako ako jeho hru. A neskôr všetci riešia, že sa vlastne nachytal. Je to jeho život, nechajte ho. Obyčajné hyeny. ()

klukluka

Úžasný. Pekelně zajímavý, citlivý, místama vtipný, vynikající respondenti, od přímých aktérů jsme dostali odpověď na každou otázku, která nám třeba jen bleskla hlavou, chyběla snad jen osobní konfrontace, ale o té to být nemělo, jen o jednom nešťastným a jednom strašně hodným klukovi, na těch se svět hrozně rád hojí, zvlášť když jsou úspěšní a hrozí, že by se mohli mít lépe, než ostatní- teď možná trochu zbytečně kecám, Mantiho počínání může člověka nutit k poklepání na čelo, ale tenhle film je tu proto, abychom si uvědomili, jak snadné je stát se terčem catfishingu. Je to vlastně i hodně poučné, prostě dokonalý! ()