Tento dokumentární film od výkonné producentky Oprah Winfrey odhaluje neznámá fakta a vzdává poctu Sidneymu Poitierovi, legendárnímu herci, filmaři a bojovníkovi za lidská práva. (Apple TV+)

M.i.k.e

jeden z těch životopisných dokumentů, kde je hodně mluvících hlav a ještě víc chválení a plácání po zádech. Nicméně někdo formátu Sidneyho Poitiera si to beze sporu zaslouží a jelikož sem o něm zase tolik nevěděl, bylo zajímavé sledovat kam až došel chlapec z Baham, který jako dítě neznal elektřinu, tekoucí vodu a další podobné vychytávky a který se po přesunu do USA musel vyrovnávat s rasovou segregací, kterou z domova neznal.  Kdo by snad čekal nějakou hlubokou sondu do duše velkého umělce se sice nedočká, ale pro běžného diváka je to takto plně dostačující...70% ()

Padme_Anakin

Moc krásný životopisný dokument, s láskou, obdivem i úctou přivedený na svět, no a s tím já se ztotožňuji, Sidney Poitier je můj oblíbený desítky let a jako malá žába jsem ho platonicky milovala.. Talentovaný herec, charismatický muž, zajímavá osobnost, úspěšný režisér, tím vším byl a pro mě bude i dál, prožil pestrý, dlouhý, naplněný život.. Posílám tam nahoru upřímné poděkování, A Patch of Blue, Hádej, kdo přijde na večeři, V žáru noci ()

William_

Nádherně zpracovaný dokument o herci, kterého jsem doposud neznal a díky tomuto doku mám co dohánět. Strašně laskavý člověk. ()