Královna Kateřina (Samantha Morton) začíná vyprávět příběh svého života služce Rahimě a odhaluje, jak se ve 14 letech dostala na francouzský královský dvůr. (mikki089)

kockodan

Konečně dobově korektní počin producentů, a to navíc z americké TV stanice (!), kde je vše od lokací, přes makeup, hadry a pačesy tak jak to můžeme vidět a historicky i známe z dobových obrazů a YouTube videí  té doby! Ano, iPhone byl v roce 1560 sice celý ze dřeva, ale i tak je na toto dílo radost pohledět neboť reprezentuje svěží pohled na kostýmovku v kontrastu s dementně "vznešenými" elfy a fantasy vládci kteří mají na palici nalepenou všichni tejnou dlouhovlasou bílo paruku na pěšinku, se s vázanými pejzy vzadu na týlu, a kteří z jakéhosi důvodu nyní zaplavili naše obrazovky v houfech! Z toho se mi chce už blejt! A to tyhle fantasy vystrojené bělovlasé debílky vídám jen náhodně na obrázcích, či sem tam v nějakém kousku traileru, který omylem zahlédnu! První díl Serpentky se vyvedl nejen kvůli perfektním reáliím a výborně propracované produkci, ale také díky neohraným a neznámým ksichtům herců!!! Vidět v tomhle Angelínu, nebo Pitta, asi bych do toho hodil vidle, a to i přes dokonalou výpravu, reálie a kostýmy. Herci zde vypadají normálně až ošklivě, jako vypadali lidé v 16. stol. Navíc se jedná o volné zpracování pravdivých situací ze života reálné historické postavy. Co více si přát? Za dobrý rozjezd 100% ()

jarmil8

První díl působí jak metafora toho, co nás čeká - moc hezky to nevypadá, ale má to vtip. Peněz asi bylo málo, ale snaha prodat je jasná. ()

mata77

Hodnotila by som zatiaľ veľmi opatrne. Ide o historickú drámu z obdobia na prelome renesancie a baroka. Príbeh začína v zlomovom období, kedy Caterina de' Medici prebrala vládu ako regentka jej neplnoletého syna. Kráľovná tu vystupuje v roli rozprávača a retrospektívne sa vracia do svojej mladosti a vysvetľuje, akým spôsobom sa dostala na francúzsky dvor. Jej mladá verzia okrem svojho scenára, rozpráva svoje postrehy priamo na kameru. Nie je to teda úplne typická dráma, ale mala som pocit, že táto réžia pridáva príbehu prvky satiry. Náznak sarkazmu a čierneho humoru v scenári vypichoval to, ako veľmi nemali v láske Taliani a Francúzi svoje kultúrne rozdiely. ()