Americký thriller o čtveřici kamarádů z předměstí a cestě za zábavou, která se změnila v drsný boj o život. Aby si zkrátili cestu, rozhodli se jet jinudy. Zatímco bloudili neznámými ulicemi, stali se svědky vraždy. Jenže vrazi jsou jim brzy v patách. (oficiálny text distribútora)

oje

Film se urputně snaží být ponurým thrillerem, pracujícím na principu bezmoci skupinky měštáků prchajících skrze ty nejodpornější místa neznámého nočního předměstí, jemuž by se i otrlý kriminálník raději vyhnul. Chybí mu ale režisérský cit, který by dokázal vsugerovat tísnivou bezútěšnou atmosféru a díky kterému by z filmu nebyla sice hezky temná, ale jen béčková honička partičky chlápků s tragicky nevýraznými zločinci. Je to škoda, protože ten scénář v sobě něco měl. ()

666teen

Ano, pánové, tak tudy cesta vede(vlastně vedla). Celkem banální litva se pánům nechutně zvrtne, kdo to nepoznal, že? Ovšem v tu chvíli jde pověstná politická korektnost do kopru. Parta afroameričanů honí jakési tupé, lehce zpité hejsky po fabrice....blbé? Ne, rozhodně jeden z nejvíc podceňovaných filmů...A to nemluvím o zcela geniálním soundtracku, který minimálně o 10 let předběhl svou dobu. Kombinace SLAYER+ICE T zabíjí (mimo jiné). ()

DannyBoy80

O 4 kámoších z dobré čtvrti, co se nevyznají ve vlastním městě a sjedou do špatné čtvrti a ještě v noci. Atmoška nočního něco jako Queensu, kde se potulují poze socky, bezďáci, zloději a vrazi. A hádejte na koho parta hodných hochů narazí? Nadchází trošku místy vykonstruovaná honička s americkým koncem. Ale soundtrack je vynikající, na tom jsem v mládí ujížděl a i teď je te jeden z nejlepších crossoverů co kdo nahrál. Slyer/Ice-T ()

Hadža

Pokud budete ochotni uverit existenci,az tak silene opustene ctvrti a tak genialnich zlocincu,kterym nedela kdekoliv uprchliky objevit,dostane se vam slusne ,napinave akcni podivane.Herecke obsazeni prijemne na obou stranach,pribeh ma spad.Nektere panske jizdy obcas dopadnou trochu jinak,nez by jsme ocekavali. ()

J.Connor

Na Judgment night jsem jsem se dlouho těšil, protože soundtrack k němu je víc než kultovní, ale film samotný moc snadno k sehnání není. Po shlédnutí musím konstatovat, že je to příjemnej akční thriller, který ve mě evokoval takový kousky jako Vysvobození nebo Strašáci. I tady je zhýčkaný "civilista" vystaven násilí ve svém nepřirozeném prostředí, a tak mu nezbývá, než přistoupit na pravidla hry a najít v sobě ztracenou animálnost. Zde je to sice zabaleno v popovějším kabátku, ale zase je zajímavé, že se vše odehrává skoro za rohem od domu a ne někde na vejminku v horách. Denis Leary je jako padouch v pohodě, ale možná trochu uhlazenej (vizáží), mezi jeho kolegy potěší P. Greene (alias Zed z Pulp f.). A teď už k o.s.t. : Opulentní písničkovej soundtrack, který svojí kombinací hard&heavy kapel s legendami rapu předznamenal éru "numetalu" a volně navázal na třeba Body count. Ač nejsem bůhvíjaký fanda ani na jedno, tak tohle byla ve svý době crossover bomba a zůstává vlastně dodnes. Kde jinde si poslechnout Cypress hill se Sonic Youth nebo Pearl Jam, Ice-T a Slayer, Faith no more + Boo Yaa tribe, Helmet+House of pain atp. atp. Bohužel ve filmu jich moc nezazní, ale to vem čert. Na tomhle modelu se později svezli tvůrci soundtracku ke SPAWNovi a také nabídli slušnou porci. ()

• I když film nebyl příliš úspěšný, to samé se nedá říci o soundtracku. Ne něm ve své době netradičně své síly spojili umělci  z rockové/metalové a hiphopové scény, například Faith No More s Boo-Yaa T.R.I.B.E., Biohazard s Onyx, Pearl Jam se Cypress Hill nebo Slayer a Ice-T.  Album se stalo v hudebních kruzích fenoménem a dá se říct, že i zakládajícím stavebním kamenem žánru, který se později nazýval Nu-Metal a do něhož spadají skupiny jako KoRn, Slipknot, Coal Chamber nebo Linkin Park. (p3tris)