Tereza píše knihu. Dnes ji čeká zásadní schůzka v redakci. Jenže cestou na ni potká Davida, s nímž strávila noc po maturitním plese. (Česká televize)

castor

„Ty jo, já jsem tě neviděl vod…“ Maturity. Jak snadné je ublížit. Tereza tvrdí, že ji David znásilnil. Právě po maturitním plese. Zrovna jde na pracovní schůzku. Ta pro ni dobře nedopadne, ale vzejde z ní „nápad“: traumatickou událost popsat v knize, k čemuž ji horlivě pobízí angažovaná vydavatelka. Uvidíme, je to otevřené, zatím není komu „fandit“, i když jeho přátelská a slušná povaha ční nad její sobeckostí a ambicemi. Ovšem třeba to někde něco odšpuntovalo... pohovor trošku šustí papírem. Plusy: to, že to dali dohromady mladí tvůrci. ()

Anianna

Tak nevím. Žádná z postav mi není blízká. Ani nemám potřebu zjišťovat, co se vlastně stalo, a to proto, že se mi nepodařilo jednoznačně identifikovat oběť, resp. přijmout skutečnost, že obětí by měla být mladá žena, která se sama chová jako ochotný sexuální konzument, ba přímo jako iniciátor nezávazných sexuálních hrátek bez potřeby pozitivní zpětné vazby. Chvílemi nuda. ()

Fifer

„Lidi snáší kritiku různě, někteří autoři jsou docela citliví.“ Tak uvidíme. Natočeno je to dobře. Dialogy ale strašně šustí papírem.  „U nás je cancel culture stále tak trochu tabu.“ What? Je tu řada vlivných deníků, pro které nejen že to není tabu, ale naopak výborný clickbait. A akademická sféra? Myslíte, že třeba pro humanitní obory je to téma tabu? Proč by mělo být? „Seš mladej člověk, který do toho přináší perspektivu, kterou my starší nebudeme nikdy mít!“ Není nad to, když se umí mladej autor ve svém vlastním scénáři pochválit. Ehm, so cringe. No, uvidíme, až si tohle pustíte za 10 let, co na to budete říkat. :-) Tož nebylo to špatný, ale ani skvělý. Jinak záběr na 2 ženy v posteli v roce 2022 už fakt nikoho nepřekvapí. V roce 2012 by to mohlo být překvapivé, dnes je to klišé. Takže ten faktor překvapení tam nefunguje. ()

chrispe

Dobrý začátek. Krátká stopáž v dnešní době tik toků a reels je to pravý ořechový pro mladý a nás, kteří nedokážou udržet pozornost dýl jak tři vteřiny. Je vám Tereza na první dobrou sympatická? David asi víc, co? Líbí se mi, že mě to hned plesklo přes obličej minimálně dvěma stereotypy, které mě chtě nechtě při sledování napadly - oběť by rozhodně neměla být sebevědomá a nedej bože nesympatická, měla by to být chudinka, s kterou soucítíme na první dobrou a chvíle, kdy se někomu svěří by měla být přece taky jen jiná ne? Rozhodně by to neměla vytahovat AŽ po pěti letech a taky by to přece nemělo vypadat, že si na poslední chvíli snaží NĚČÍM zachránit práci. Jasně, ještě se neví, co a jak bylo nebo nebylo. Jsem zvědavá na pokračování. Jediný, co mi nesedělo byla redaktorka? v podání Dany Markové. Působila na mě hrozně prkenně a fakt jsem byla přesvědčená, že je to neherečka. ()

Arsenal83 odpad!

Slniečkárska pičovina, ktorá vystrelí šuchaním šušiek lesbických šered, pokračuje pakultúrou cancell culture, lebo hnusných belochov treba zrušiť, a končí debatou o tom, že kurva sa oblieka ako kurva, ale vadí jej, keď na ňu niekto pozerá ako na kurvu. Najmä keď je to nemajetný beloch študák, pred ropným magnátom zo Saudskej Arábie by z nej už bola rozhoďnožka na tretiu. Možno len tá linka ojebu škaredej chudery zdvihne seriál vyššie. ()

• Bar, který se v epizodě objevuje, je Waid v pražských Vinohradech. (MTHRFCKR)