Lenka (Anna Polívková) je špičková manažérka v oblasti globálnych financií. Svojou prácou doslova žije a má na dosah životný úspech - ak sa jej podarí uzavrieť dohodu s tureckou stranou, stane sa generálnou riaditeľkou spoločnosti pre celú Áziu. Zaslepená vidinou svojho životného tromfu čoraz viac stráca zo zreteľa potreby svojich najbližších - dospievajúceho syna (Jan Dlouhý), ktorý prežíva svoj prvý vzťah, a manžela Jiřího (Roman Zach). V rozlete jej však zabráni hlúpa stávka so synom, že prejde na kolieskových korčuliach viac ako 100 metrov. Zlomí si obe ruky v zápästí a ona, žena zvyknutá všetkým rozkazovať, je zrazu úplne odkázaná na pomoc druhých. (TV JOJ)

Ukážka z filmu

Stanislaus

Předchozí Vejdělkovy "humorné hodinovky" jsem neviděl, nicméně pokud jsou podobného ražení jako Ruce v záruce, tak to teda potěš koště. Rýmovaný název, poutavý námět a solidní obsazení nejsou vždy zárukou kvality, je-li samotné zpracovaní bezradně jalové a na hony vzdálené komediálnímu žánru, k němuž se hlásí. Párkrát jsem se pousmál, to je pravda, ale čekal jsem rozhodně větší nálož humoru a fyzického herectví. Polívková a Zach jsou sympatičtí herci, ale zde nemají bohužel moc co hrát, zatímco mladý Jan Dlouhý mi přišel těžce nesympatický (a nebylo to jen tou postavou). ()

Solverino

Velmi podprůměrná záležitost. Většinu času bylo křečovité trapno, vtip jsem nezaznamenal ani jeden. Herci neměli co hrát, režisér co režírovat. Televizní reklamy na prací prášek nebo dámské vložky jsou mnohem zábavnější. Děkuji ČT, že jsem to mohl také sponzorovat, příště prosím peníze radši rovnou spláchnout do záchodu! ()

vasosak

Mrzí mě to, ale působilo to na mě jako nějaký na hodinu natažený absolventský film, který měl k dispozici kvalitní štáb a rozpočet. Na přehlídce studentských filmů bych se tomu asi i uchechtával a na konci zatleskal. Prime time ČT to ale podle mě nesnese. Jako i zbylé tři počiny této série je to plné nelogičností. Kdyby to bylo aspoň nastaveno jako crazy komedie, člověk by na tu hru přistoupil, ale takhle je to prostě jen těžko uvěřitelné cosi. Celkem mě to iritovalo. Zach byl ovšem nadstandardní.  Zpětně viděno mě to ale štvalo asi o něco méně než první díl. Druhý a třetí byly přijatelnější. ()

klukluka

Lepší, než povídání o chlápkovi, kterej hledá někoho, kdo by mu pomohl zarazit kolík do řiti (předešlý “film” S písní v tísni). Tady si bába zlomí obě hnáty, ani to ale nezabrání starýmu se synem, aby odjeli na plánovanou dovolenou. Bábě jde bez rukou o kejhák, zůstane uvězněná v baráku, ztratí kontakt s okolním světem, nikdo se po ní ale neshání a já osobně už jsem byl natěšenej na vrcholně komickou scénu, při níž zesraná a zechcaná umírá ve své zlaté kleci hladem a žízní. Naneštěstí rejža vyměkl, odhaduju, že mu to přišlo moc umělecký a nechal hlavní hrdinku zbaběle přežít. Suma sumárum- 3 a půl promarněných pokusů natočit něco solidního. Tak zase za rok, ne? Vejdělkovy hory. Ale za co? Za co takový privilegium? ()

Rockerman

Po bolavých zubech a krvi z řiti tu máme obě zlomené ruce. Tak jako předešlé rádobykomedie od Vejdělka, tak ani tato nehýří vtipem, ale spíš trapností. Dvě hvězdy za Annu Polívkovou za její kreaci týden nesrající ženu v nelehké situaci. Za tu roli by měla dostat nějakou cenu, jinak ovšem celý film - trapas. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)