Je mladý a nezkušený, o to větší je jeho odhodlání. Začínající policista odmítá nechat vraha své kolegyně bez spravedlivého trestu... Zločin na hranicích je jeden z příběhů volné řady regionálních kriminálek rakouské televize. Rakouský veřejnoprávní vysílatel ORF oslovil Českou televizi s nabídkou natočit jeden díl cyklu v koprodukci jako samostatný, dějově uzavřený detektivní příběh. Česko-rakouský je nejen příběh, ale i herecké obsazení a prostředí pohraničních oblastí Linecko a Kaplicko. A tak vznikla spolupráce na detektivním příběhu, v němž se setká čerstvě penzionovaná rakouská policistka Grete s mladým českým policistou Standou. Při společném zásahu českých a rakouských policistů proti nelegální rave-party v pohraničním lese tragicky zahyne mladá rakouská policistka Johanna a záhadně zmizí český drogový dealer zvaný Sicilián. Standa vnímá smrt Johanny jako tragédii, protože byl do Johanny zamilovaný, a když se najde i Siciliánova mrtvola, dojde mu, že smrt jeho milované nebyla nehoda. Standův nadřízený zpochybňuje podezření mladého nezkušeného policisty, a tak se Standa tajně obrátí na bývalou rakouskou policistku Grete s prosbou o pomoc při pátrání. Grete správně vnímá nebezpečí, v němž se Standa ocitá, a důrazně ho odrazuje od dalšího postupu na vlastní pěst. Jenže Standa chce vraha vypátrat za každou cenu. (Česká televize)

kocik1 odpad!

Dementní scénář, u kterého jsem v podstatě od první minuty nepřetržitě nadávala, abych konec, kdy závěrečné originální rozuzlení viselo ve vzduchu minimálně 10 minut a odhadlo by ho tříleté batole, zoufale oplakala. Tolik emocí ve mně už dlouho žádný film nevyvolal.   Copak nemáme dost vlastních debilních scénáristů, abychom se museli dát do holportu s ještě blbějšími scénáristy rakouskými? ()

Slarque

Přemýšlel jsem, jestli to neměla být parodie, jen to režisér nepochopil... Ale vzhledem k tomu, že je jedním ze scenáristů, tak je to blbost. Detektivní dno, kde je prakticky všechno špatně. Nezajímali mě vyšetřovatelé, oběti ani samotný zločin. Možná jsem naivně čekal, jestli to nezačne dávat smysl. Naprostá ztráta času. ()

Amonasr

V žánrovém zařazení chybí škatulka komedie, humorné momenty byly rozhodně povedenější, než ty rádoby vážné. I když je to víc rakouský než český humor, proto pro některé našince možná ne tak stravitelný. Stoprocentně televizní formát, orientovaný na seniorskou věkovou kategorii, která je vděčná za jakoukoliv estrádu. Rozebírat všechny nelogičnosti příběhu a nevěrohodné vykreslení jednotlivých postav asi netřeba. Zkrátka tohle se nesmí brát vážně a pak se na to dá i dívat. ()

Tomas.Z odpad!

Možná se ze scénáře dala udělat zajímavá kriminálka. Ovšem děj, herci a jednotlivé scény působily natolik zmatečně, kdy starší kriminalistka v důchodu (asi měla být něco jako slečna Marplová v džínách a hulící jednu cigaretu za druhou...?) nezišťně pomůže mladému českému kolegovi objasnit vraždu její kmotřenky, která čerstvě dokončila policejní školu v Rakousku a s tímto českým policistou si byla intimně blízká .... Celé to na mě působilo nudně, některé scény zbytečně dlouhé (např. stále hrající kazeťák v autě, které důchodkyně akčně vyměnila za svoje elektrokolo...), asi jako když pejsek a kočička vařili dort - splácali, co se dalo a výsledek nebyl k žrádlu. Tady v tom případě ke koukání. Když jsem se pak podíval na Policii Modravu nebo 1.oddělení - rozdíl několika kategorií. Tenhle film je za mě propadák. ()

BigBang

Viděl jsem náhodou v německé tv v hotelu; pro českého diváka to není. Je to klasická veřejnoprávní infantilita, co v Německu a Rakousku vytvářejí za velké rozpočty z poplatků a pak to perou do lidí. Je to prvoplánové, je to pomalé, je to nevtipné, ale je tam spoustu exteriérů, je tam míchání němčiny rodilých mluvčích, němčiny Čechů a češtiny. Dokoukal jsem to bezbolestně. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Českých Budejoviciach, Vyššom Brode, rakúskom Helfenbergu a Schwechate. (dyfur)